Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   23-06-20 07:57

https://youtu.be/-1ri5xQkUtI



Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Raffito   
Дата:   23-06-20 08:17

Това го показаха тази сутрин по NOVA TV.
ПРОСТОТИЯ...[smilie8] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: CDman   
Дата:   23-06-20 08:26

Да не би клип снимАло, не би чудо видяло [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: OIM   
Дата:   23-06-20 08:33

Точно защото има клип сега жепееца ще се види в чудо

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: dragoart   
Дата:   23-06-20 09:32

Народа масово изтреще....

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: menton   
Дата:   23-06-20 09:45

Баси и диваците! В други държави щяха да помахат и да се усмихнат.



Публикацията е редактирана (23-06-20 09:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: nislon   
Дата:   23-06-20 09:46

Автор: dragoart
Дата: 23-06-20 09:32

Народа масово изтреще....


Да, и за съжаление си насочва агресията в неправилна посока...
Мълчи каро кърджалийска ... роза.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: CDman   
Дата:   23-06-20 10:03

Точно защото има клип сега жепееца ще се види в чудо

В чудо ще се види защото е жепеец. Ако клипа беше на мутра или на каруца с български граждани живеещи на социални помощи можеше и изобщо да не излезе в медиите.

Крайно време е снимащите за кеф, да започнат да уважават правото на хората, били те и прости жепейци, да не бъдат снимани против тяхното желание.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: philip   
Дата:   23-06-20 10:53

CDman: "Крайно време е снимащите за кеф, да започнат да уважават правото на хората, били те и прости жепейци, да не бъдат снимани против тяхното желание." [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   23-06-20 11:47

Винаги съм се учудвал на подобни постъпки и на породените от тях разнородни коментари. Викате, физическата разправа е напълно в реда на нещата? А малката подробност, че не знаят на кого налитат? А това, че независимо от хърбавия вид на потърпевшите, може да притежават и по-специални умения, и някое огнедишащо желязо? Явно фактът, че сега можеше да се говори за двойно-тройно убийство, някак ви убягва. Аман от недоузрели защитници на човешките права[smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: fotorafi   
Дата:   23-06-20 12:03

Aз бих завел съдебен иск за 5 000 лв. Съдът ще намали на 2-3000 и ще си купиш един хубав апарат
За назидание на тиквите

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 12:42





Публикацията е редактирана (08-04-21 14:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Божидар58   
Дата:   23-06-20 12:48

Този жепеец е точно от хората, които преценяват опонентите си по физическата сила. Аз съм 105 кг и ми е направило впечатление как някои щом ме видят и агресията им изчезва. Този е същият, преценил е, че снимащият е дребен и е налетял. Това е характерна черта на българите, и не само на тях....

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 13:00

Това е обяснението на снимащия, което е под видеото:

"На 18/06/2020 на спирка Бъзовец чух приближаващ се влак и реших да го снимам. Служител на ДП НКЖИ ми изкрещя да не снимам, но аз продължих, тъй като бях на обществено място, а там такова изискване няма. Секунди след това въпросният служител се нахвърли върху мен и физически, събаряйки телефона ми на земята.
В това време и другите двама от влекача се присъединиха, като машинистът дори извади и метална тръба. След като не успях да си взема телефона, бях принуден да се кача с тях до следващата спирка - гара Кръстец, където сагата продължи още 4-5 часа...
Името на служителя, който ме нападна и насилствено ми отне телефона е Светомир."



Аз тук виждам физическо нападение, с употреба на железен прът, принуда, отвличане и грабеж. А може би и телесна повреда, ако са го били.

Тоя пич, ако си наеме свестен адвокат, ще вземе някой лев от железниците. А тия кретени ще останат без работа.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: lamerko   
Дата:   23-06-20 13:04

Въпросния индивид трябва да остане без работа и без адвокат. Дори и да е имало някаква провокация, каквато аз не виждам. Вярно, някои хора са твърде чувствителни на такива теми, но не е това начина.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 13:09

Аз викам да организираме едно ходене на тая гара Бъзовец и да снимаме, дееба!

Да видим кой ше скочи... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: kvakioh   
Дата:   23-06-20 13:17

"Пазете се от хората, те са способни на велики неща..." Най-често велики глупости.
Понякога се радвам, че не снимам хора, макар че са ме питали разни с големи кучета, от по-тъмната раса дали съм журналист, разни са се въртяли по средата на нищото, че снимам.
Не е лесно, тоя жепеец е за съд наистина.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   23-06-20 13:17


Въпросният индивид може и трябва да си понесе последствията заради физическата саморазправа.

Но и нахалните фотографи също трябва да се замислят дали да снимаш хора на работното им място без разрешение е правилно и морално...

А дали си 100 кила корав мъжага или не - всеки майстор си намира гросмайстора и само глупаците ходят на престрелка с нож...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: CDman   
Дата:   23-06-20 13:22

Като ви чета Бързовец е ниска топка за бойци като вас. Скокнете до Минеаполис и снимайте на воля [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 13:23

Имаше някакъв текст в закона, че съгласие за снимане не се изисква, когато то е направено в хода на обществената дейност на изобразеното лице или на публично или обществено място.

Юристите да кажат... [smilie21]

Но саморазправата е факт.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   23-06-20 13:40

Живо ме интересува как биха постъпили змейовете, ако на мястото на момчетата бяха две девойки от последните класове, тръгнали към някоя екопътека и правещи си разни селфита, и клипчета от келешлък[smilie5][smilie5][smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 13:44

Щеше да е голям кеф тия змейове да бяха налетели на някой невзрачен пич с черен колан по айкидо или крав мага примерно... Както се беше засилил тоя, само леко да се отмести и да му помогне рязко да продължи в същата посока, но с два пъти по-висока скорост - само това... [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (23-06-20 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: philip   
Дата:   23-06-20 13:59

Да оставим змейовете, килограмите и законите настрана, питам Ви:

Морално ли е да снимаш някой след като той демонстрира (по един или друг начин), че не желае да го правиш?

Ако ?-ният фото-турист бе престанал да снима след като му се развикаха, щеше ли да има сага...


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: OIM   
Дата:   23-06-20 14:01

Едно добро оръжие срещу такива примати е спрей лют пипер
Първо предупреждавате че имате спрей , ако не се спре пръскате и да видите как героят започва да плаче като малко дете и да иска бърза помощ


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: mmjm   
Дата:   23-06-20 14:09

Жп. инфраструктурата не беше ли сред обектите забранени за снимане според едни поостарели закони касаещи националната сигурност?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »