Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Села в Родопите за разходка и фотография
Автор: youstolemyheart   
Дата:   19-06-20 11:27

Утре рано сутрин (събота 20.06) хващам стария пасат б4 1.9, съпругата, следният гиър:

а7р3 + sigma 24 1.4, canon 50 1.8, batis 85 1.8, canon 70-200 f4

6d2 + 35 f2 is

GoPro 7 + 3 батерии

256 GB карти (4х64гб)

1 стативче бенро 1кг.

lowepro 450 ii
Amazon basics photo bag

И бих желал да идем някъде в Родопите, да пофотографираме селски стари къщи, хубави пейзажи, нещо релаксиращо, без много туристя и т.н.
Целият ден.
Тръгване от София.

Ще се радвам да споделите предложения къде и що да минем?

Снимките после от мен в готина колекция.

Отговори на това съобщение
 Re: Села в Родопите за разходка и фотография
Автор: fotorafi   
Дата:   19-06-20 12:22

https://www.facebook.com/hristo.visitrhodopes?fref=profile_friend_list&hc_location=friends_tab

Потърсете този колеха, Христо. Софиянец живее в Родопско село, има къща за гости, голям любител на фотографията
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Села в Родопите за разходка и фотография
Автор: geobg   
Дата:   19-06-20 12:34

Златоград - но ти е далече.

Има едно старо пътче от Батак директно през планината до Девин - има доста живописни гледки и селца. Ако тръгнеш по него - после и района на Триград и съседните села, има 2 пещери, водопада Самодивското Пръскало.

Варианти много - зависи дали искаш повече динамика, или да направиш няколко кадъла и седнеш в механата...:))



Публикацията е редактирана (19-06-20 13:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Села в Родопите за разходка и фотография
Автор: kvakioh   
Дата:   19-06-20 13:13

Тръгвате в 6.00 сутринта от София и карате през Пазарджик, Пещера, Батак, Широка поляна, Доспат, Борино, Девин и се връщате през Кричим и язовира. Не спирате в Доспат.



Публикацията е редактирана (19-06-20 13:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Села в Родопите за разходка и фотография
Автор: Raffito   
Дата:   19-06-20 13:54

Родопите са обширна планина ...
Не можеш я обходи за ден...нито за два.Тя е и много различна.
На запад е висока и прилича на Рила ,докасто на исток преваля и е по- ниска./Но това не значи ,че не е толкова хубава./
Тук има много снимки точно от по- ниската част на Родопите.За да я обходиш ти трябва една- две седмици.Хубава е и на пролет и на есен.
Всеки си е харесал част от нея и си ходи там или тръгва от там ,като я ползва като база.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Села в Родопите за разходка и фотография
Автор: youstolemyheart   
Дата:   19-06-20 14:00

Благодаря ви за предложенията, супер.

Бих желал каране, разходка, може лек пикник, разходка, каране.
Без кръчми, бири, тежки ядения.
Повечко разходка и природа.

@Geobg от Батак до Девин, звучи ми интересно, кое е това пътче? Дали е за кола, а кои са живописните селца? Да ги обходя с гугъл.

Споделяш, че има още варианти, ще се радвам на още инфо и за тях?

@kviakioh, сега нацъках този маршрут, само в гугъл мапс ми излизат почти 8 часа и 470км каране? Предполагам и ако се спре да се разхожда, някъде покрай Батак, Широка поляна, Доспат, Борино, Девин и ще е стане късно, късно? Хм. Принципно сме ок за тръгване толкова рано. Аз мислех към 7:30 сутринта да запалим.



Публикацията е редактирана (19-06-20 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Села в Родопите за разходка и фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   19-06-20 14:12

Аз ще дам един страничен съвет - много внимателно каране, особено ако се запътите и към Девин. Местните джигити с дърварските камиони не са чували за двулентов път. Още повече внимание по закритите завои без видимост. Успех и весело изкарване.


Отговори на това съобщение
 Re: Села в Родопите за разходка и фотография
Автор: geobg   
Дата:   19-06-20 15:04

За пътчето от Батак през планината до Девин - може би е около 40 км, минавал съм оттам 3-4 пъти, последния път преди две години и наистина е много колоритно. Няма никой по пътя, на има части от пътя с дупки - поне тогава имаше, има и с нов асфалт. Гугъл не го показва, за да не пренасочва трафик. Много често колоритното място за снимане е в обратната посока на каране, така че имай го в предвид, обръщай се и назад.
Ето едно място по пътя:
https://www.google.com/maps/@41.88337,24.3172826,3a,60y,117.48h,73.04t/data=!3m6!1e1!3m4!1sgzfX8lwrS2eWBsRntHlfTw!2e0!7i13312!8i6656

И така - на излизане от Батак в посока Пещера (или преди Батак ако караш от Пещера) завиваш надясно към Нова Махала, следваш табелите за Девин. Преди Фотиново (не се минава през Фотиново)има отбивка надясно, минаваш Пясъка и влизаш от северната част на Девин. После си се прибираш по стандартния път. В района на Девин има много какво да видиш.

Ако избереш обратния път от Девин до Батак - тръгваш от тази точка и пак си следваш пътя.
https://www.google.com/maps/@41.7490724,24.3956973,681m/data=!3m1!1e3

Ако има някой колега от района на Батак/Девин, може да питаш за състоянието на пътя, основно го ползват за превоз на дървесина. Другия вариант е да звъннеш до Пътното или Полицията - те знаят за пътя.

Минавал съм го с Форд Ескорт и Опел Зафира, някъде караш бавно, но гледките си заслужават ако търсиш природа.



Публикацията е редактирана (19-06-20 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Села в Родопите за разходка и фотография
Автор: kvakioh   
Дата:   19-06-20 15:16

Целите Родопи съм ги минавал за 10 дни. 80% от пътищата. Минавал съм ги и бързо, защото съм знаел и знам точните интересни за мен места, макс 5-10мин за снимане при всяко спиране.
Иначе за ден е Пазарджик, Батак, Широка поляна, Доспат и обратно, но пътят Сърница-Велинград е затворен, че го довършват. Това ще накара връщането да е пак през Широка поляна и Батак.
Зависи и какво ще се снима, от този арсенал бих си взел само 1 камера и обективи.
GoPro само ако има нещо екстремно, а няма да го има.
Сложно и ограничено е за 1 ден, 7.30 ч сутринта е късно. Също мед, сладко и други продукти освен млечни от някоя мандра не се купуват никога.
Почнала е сеч доста, да се кара внимателно, има трупи понякога на самия път. Миналата седмица беше блокирано дори за 20-30мин на 2 места.



Публикацията е редактирана (19-06-20 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Села в Родопите за разходка и фотография
Автор: kvakioh   
Дата:   20-06-20 18:36

7.30ч е късно винаги, защото стигането до самите Родопи е скучно и така се пести време за да се видят интересните места.

Отговори на това съобщение
 Re: Села в Родопите за разходка и фотография
Автор: youstolemyheart   
Дата:   21-06-20 10:57

И така!

Беше много интересно. Закъсняхме с тръгването поради Х причини(09:30 бяхме на магистралата пред София...)
Тръгнахме Костенец, Белово, стигнахме Батак и..... не спря да вали !@№$%!.

Идната седмица ще сме по-екипирани... Но направихме някакви снимки, ще пусна линкове.С ГоПро-то направихме едно клипче timelapse между Батак и Пещера, в подножието между планините. Красиво стана, но пак валеше. Ще покажа и него.

Тръгнахме от Шела в ДИанабад, напълних дизел на 1.71 до горе, 295км и пак там напълних при връщане до горе - 20.66лв.

Ще последвам и по-горните съвети за идната седмица.
@geobg - видях пътя, да, първоначално не ми го даде google maps. Ще го минем.

@kvakioh - Може би отправна точка като старт ще е Батак, да, виждам и едни села Забърдо, Студенец (нагоре) и надолу Брезе, Върбово, Широка лъка,Гела, Солища, Мугла, изглеждат много прилично, хммм.
Но може би ще си трябват 2 дни за там, поне.



Публикацията е редактирана (21-06-20 10:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Села в Родопите за разходка и фотография
Автор: LeniS   
Дата:   21-06-20 11:54

Още малко предложения около Гоце Делчев - Ковачевица, Лещен, Долен (по пътя има интересно Тракийско селище), Рибново. По пътя за границата има също интересни места като местност "Белите скали".

От там през Пирин пък може да се качиш в Делчево (има красива гледка към цялата долина, по изгрев е прекрасно, а по пътя през Папаз Чаир да отидеш и към Мелник - пътя вече е оправен и е много хубав. Не се заобикаля през Банско.

Прекарах цялото си детство там и просто не мога ако не се върна няколко пъти в годината...
[cool] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Села в Родопите за разходка и фотография
Автор: kvakioh   
Дата:   21-06-20 13:17

В 5.45ч мисля да тръгна в събота към Родопите и да съм се прибрал до 20ч в София с вечерята по пътя някъде. Минимум-320км тотал. Видео не зная какво е и как се снима, макар че имам малка камера екшън.
За 6 кадъра на голям формат лента отивам. Тотално време за снимане с подготовката- под 17минути. 1 кадър- между 1/250 и 1/60 секунда. Останалото време- път, чешми, кафе от термос...Тотално безмислено, но 6-те кадъра пълнят с детайл и класьорите.



Публикацията е редактирана (21-06-20 13:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Села в Родопите за разходка и фотография
Автор: Satsan   
Дата:   21-06-20 21:57

Видях предложенията и реших да не разводнявам темата и посоката, но:
За разходка в Родопите погледнете маршут София- Пловдив (стария град)- Бачково (манастира)- с. Косово (на 10 км. от главния път Пловдив-Смолян)- стари красиви родопски къщи. Оттам Пампорово нагоре до кулата. При добро време се вижда дори Бяло море, въпрос на късмет. И всичко това за един ден с приятна компания и хубави емоции. Около 200 км в едната посока с 2000 м денивелация. Асфалт и достъп до всяка дестинация за снимане. Крайпътни заведения достойни за снимане и т.н. Не е необходимо да обяснявам това на фотографи.
А ако не ви се отдалечава от Пловдив - качване до Бяла черква (40 км асфалт с 1500 м денивелация) с прекрасни пейзажи и само 4-5 км още черен път проходим с лека кола за видимост към околните села Косово, Павелско, Хвойна.
В събота и неделя пълно с колеги.
Но това за евентуални бъдещи излети.

Отговори на това съобщение
 Re: Села в Родопите за разходка и фотография
Автор: sts1969   
Дата:   21-06-20 22:02

Ако ще ходиш към Широка лъка, първо се поинтересувай (звънни в някой хотел), какво е състоянието на централната улица. Преди 20 дена бях там и всичко беше в ремонт, улицата беше пълна от край до край с палети каменни плочи за покриване на покриви, заведенията не работеха, едва намерихме една работеща механа където да хапнем.

Отговори на това съобщение
 Re: Села в Родопите за разходка и фотография
Автор: avo   
Дата:   23-06-20 00:54

Обиколка в Родопите за 1 ден от София с толкова изредени междинни точки според мен ще е едно жестоко препускане без да можеш да направишп една снимка на спокойствие. Само за Върбово, понеже ми е любимо, и трябват поне 2-3 часа да се качиш до горе с колата, да се разходиш из селото, има един път над църквата, от където има хубав поглед. Съветът ми е да идеш в едно или две селца, но се разходи нормално, а не за норматив. Долен също е доста приятно, но и за там под два часа означава само да кажеш, че си бил.

За мен Родопите като цяло са дестинация за дълъг уикенд поне, и то не целите, а да кажем една зона само. Но пък където и да отидеш е супер красиво [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Села в Родопите за разходка и фотография
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 13:56

Миналия петък ходихме с един приятел до Кърджали. Спахме в някаква къща за гости, която се намира на брега на язовир Студен кладенец. Можеш да стигнеш до нея само с лодка. Има и влак всъщност, гарата е на 500 метра от къщата. Но ние бяхме с кола. Спряхме на брега на язовира в някакво село. После с лодка до къщата. Голяма красота! Който не е ходил, препоръчвам! Не беше фото туризъм и нямам снимки, освен няколко с телефона, но бих отишъл пак, само да снимам.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Села в Родопите за разходка и фотография
Автор: LeniS   
Дата:   25-06-20 13:34

"За мен Родопите като цяло са дестинация за дълъг уикенд поне, и то не целите, а да кажем една зона само. Но пък където и да отидеш е супер красиво"

Абсолютно съгласна.
Всяко лято се връщам, и никога не ми писва. Никъде не си почивам така, както там [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Села в Родопите за разходка и фотография
Автор: youstolemyheart   
Дата:   25-06-20 17:52

Благодаря ви много. Явно имам каръшка седмица/след дъжда през почивните дни по време на първия трип/, че сега дясната ми ръка е в гипс...

Буквам си 4 дни за разходка в Родопите значи. Нещата, които споделихте, като населени места, ми звучат повече от перфектни. Ще проуча и пътищатата, appreciate it. Действам с маршрут за 9-10-11-12.07 и ще споделя.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »