Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Щеки за софтбокс - материал
Автор: Synthy   
Дата:   08-06-20 09:37

Някой знае ли, от каква стомана се правят щеките, които опъват софтбоксовете? И ако има от къде да се закупи би било чудесно инфо. Ето за това става въпрос:


https://i.ebayimg.com/images/g/NbMAAOSwejNcgxn1/s-l1600.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Щеки за софтбокс - материал
Автор: kvakioh   
Дата:   08-06-20 10:02

Softbox wands e на английски, според каквото съм гледал май не се продават резервни освен по поръчка в родината. Може да се заменят понякога с алуминиеви рейки за палатки и заслони.

Отговори на това съобщение
 Re: Щеки за софтбокс - материал
Автор: Imaginarium   
Дата:   08-06-20 18:22

Зависи от дебелинаата. Рейките за палатки са минимум по 5-6мм, тези на софтбоксовете са макс 3-4.
Нещо, с което може да се замени е карбонов сегмент за въдици. По рибарските магазини ги имат, защото връхчетата редовно се чупят. Според магазина, ще имат различни дебелини, тъй като всеки сегмент на въдицата подлежи на ремонт.
Само че, за да не ти се сцепи още на второто ползване, ще е добре върхът и краят да се третират с епоксидна смола. Разбирай да се топнат, за да се запечатат.
Карбонът е страшно издръжлив и здрав, но иска внимателно боравене. На огъване носи, но удариш ли го достатъчно силно за да сцепиш плетката, ще се счупи като солета.
Фибростъклото е далеч по чупливо и не го препоръчвам.
Ако можеш да си намериш алуминиева рейка 3-4мм, в което се съмнявам, това пак ще ти свърши работа естествено.
Поздрави [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Щеки за софтбокс - материал
Автор: Synthy   
Дата:   08-06-20 18:33

Ще потърся и при въдиците и при палатките [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Щеки за софтбокс - материал
Автор: fistmele   
Дата:   08-06-20 23:53

В Декатлон продават резервни части за хвърчила, включително карбонови (и фибростъклени) плътни пръчки и тръби.


Отговори на това съобщение
 Re: Щеки за софтбокс - материал
Автор: pivanov   
Дата:   09-06-20 16:39

Алуминият ще застава както се огъне, трябва да е нещо еластично.

Отговори на това съобщение
 Re: Щеки за софтбокс - материал
Автор: Synthy   
Дата:   09-06-20 16:51

Доста предложения се събраха. Щом имам решение, ще споделя тук. Благодарности на всички помогнали [beer]



Публикацията е редактирана (09-06-20 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Щеки за софтбокс - материал
Автор: asahi   
Дата:   09-06-20 17:19

Aко срещнеш някъде бамбукови пръчки им обърни внимание.

Отговори на това съобщение
 Re: Щеки за софтбокс - материал
Автор: Nik1   
Дата:   09-06-20 17:38

https://rezervnichastibg.com/product/gradinski-kol-150-sm/



Погледни тези. Има такива на различини размери. Аз в градината имам подобни на 90 см, също пластифицирани, с две "тапи" на краищата , а под пластификата приличат на бамбукови. За съжаление не помня кога и откъде ги купих


Отговори на това съобщение
 Re: Щеки за софтбокс - материал
Автор: Synthy   
Дата:   22-06-20 13:46

Градинските колове се огъват необратимо (пробвах ги), бамбуковите според мен ще се счупят. С карбонови не стана - счупи се при основата, на байонета. Там явно е голямо напрежението и се скърши. С фибростъкло не съм пробвал, но и не мисля да пробвам вече. Решението в случая ми беше да срежа оригиналните щеки (трябваше да подменя байонета от универсален към бауенс) с 1.5см. Колкото и да не ми се искаше - пуснах флекса и ги скъсих. Стана чудесно, но загубих възможността да ги възстановя на оригиналният захват. Ама то.. кой пък изобщо ползва 95мм универслаен - всичко е бауенс. Някой ако реши да изпробва фибростъклото - може да сподели после. Аз лично не храня надежди, като видях какво стана с карбоновите.

Отговори на това съобщение
 Re: Щеки за софтбокс - материал
Автор: Nik1   
Дата:   22-06-20 18:10

Важното е, че извън нашите "умнотии" си решил проблема.Успех

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »