Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на обективи за Canon M50.
Автор: MajorFu   
Дата:   25-02-20 15:56

Здравейте, пътувам черсто и снимам любителски. Десет години използвам Canon G11.

Sensor • 1/1.7" Type CCD
• 10 million effective pixels
File formats • Still: JPEG (Exif v2.2)
• RAW
Lens • 28-140mm (35mm equiv)
• 5x optical zoom
• F2.8-4.5
Image stabilization *Lens-Shift

При здрач (от ръка) и на тъмно (с малка тринога) а също и за скрити снимки си помагам със Sony DSC-QX100.

Sensor • 1" Type BSI-CMOS
• 20 million effective pixels
File formats • JPEG
Lens • 28–100 mm (35mm equiv)
• 3.6x optical zoom
• F1.8–4.9
Image stabilization *Optical

След последното пътуване реши,че искам повече от снимкити или поне да се обединят двата фотоапарата. В часност намразих Sony-то. Приложението им за управление на фотоапарата с триста зора го го накараха да бачка с Android 8. Да ама телефона ми е с 9. Постоянно разпадане на WiFi връзката. Максимално време за работa ~5 секунди. Принудих се нося втори телефон с по-стар Android.
Разгледах какво се продава в зависимост от какви пари искам да отделя. Изборът беше м/у Canon 800D, Canon M50 и Nikon 5600.
Натежаха обаче теглото/размера и факта , че съм свикнал да работя с екран (и на слънце да си правя сянка за да виждам).
Та М50.
Ще ми липсват двете търкала на G11 за ISO и експозиция, но ще свикна.
И на въпроса - какви обективи, освен китовия, е желателно да докупя?
Ще снимам сгради от близо
https://photo-forum.net/i/2276989
и от средно разстояние. Природа , изгледи. Често с брекетинг +/- експозиция. Рядко с нужен човек в кадъра.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обективи за Canon M50.
Автор: victory13   
Дата:   25-02-20 16:06

Ако бяхте с 800д веднага бих препоръчал "туристическия" дует 10-18 и 18-135... може да ги ползвате и тук евентуално, но с преходник или каквото е нужно там... ако имат аналози за тази система, биха били идеални [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обективи за Canon M50.
Автор: Yog   
Дата:   25-02-20 17:10

За сгради и пейзажи не трябва някаква магическа светлосила, така че Canon EF-M 11-22 ще свърши работа. Без адаптори това май е най-широкото на EF-M байонета.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обективи за Canon M50.
Автор: D.S   
Дата:   25-02-20 18:16

Samyang 12/ f2

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обективи за Canon M50.
Автор: kvakioh   
Дата:   25-02-20 19:36

11-22 или Самянг 12/2, останалото е недотам широко.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обективи за Canon M50.
Автор: k7   
Дата:   25-02-20 22:32

Бившата ми жена си купи М50 , като после си купи преходник за EF обективи и си взе Canon 17-55/2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обективи за Canon M50.
Автор: hotsnail   
Дата:   25-02-20 22:42

За кроп камера си изберете Сони или Фуджи. Няма да обяснявам кое как. Вижте си ги. Много по-добре работят и повече обективи има.

Моя е избор е Сони защото позволиха на други производители да правят обективи и има избор. Отделно чисто естестически и ергономично харесвам техния подход. Ако искате той е по-близо до СЛР.

За еос-м и а 3 свестни обектива и те са на Сигма. Същите ги има и за сони, но май ги няма за фуджи. Фуджи имат еквиваленти които са скъпи но не са много по-лоши

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обективи за Canon M50.
Автор: kvakioh   
Дата:   26-02-20 11:52

КАто е купена камера М50 Канон и после да се вземе и Сони или Фуджи наново? Вярно, че има повече възможности, но за М50 също може да се нагласят нещата...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обективи за Canon M50.
Автор: hotsnail   
Дата:   26-02-20 13:38

аз бих я продал докато има шанс да я продаде. Щото до година или две Канон може и да ги спрат М-ките....Те имат нов байонет. За М имат 3 обектива...тотално тъпа покупка. Някакво скъпо преспапие

Едно фуджо двуцифрено Х-Т20 или нещо такова или едно сони а6300, а6000 дори....не е много пари ...особено втора ръка...

А два сносни обектива струват повече от тялото.

Е за фудожто а си вземеш 18-55 и 56-ца примерно и тялото става консуматив....ще го сменяш през няколко години.

За сони Цайса 16-70 и сигма 56/1.4 и пак повечето тела са консуматив.....

Аз за сонито имам обективи от 2011-а....каквито Канон още НЯМА за М байонета и си работят перфектно! За какво е тая М система .....

Няма смисъл да се набутва човека.

Мислете ги малко нещата. Особено след като Канон направиха Р байонета така, че М камерите да не могат да използват от там обектви....нали се сещате че 99% от новите неща ще са за еос р и еос м кучета го яли....въпрос на време е канон да пуснат кроп камера с еос-р байонет. Може да е видео камера, но ще има тааква и после ще има и кроп обективи и тела за снимки с р байонет......няма как да развиват два байонета еднакво успешно, не защотоне могат да слагат различни байонети на едни същи обективи, а защото аз и кой да е снимаш не би дал 10 бона за 2 броя 85/1.2 обектива на които единствена разлика им е байонета за 90 лева на гъза....



Публикацията е редактирана (26-02-20 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обективи за Canon M50.
Автор: MajorFu   
Дата:   27-02-20 00:03

Благодаря на всички отговорили и едно голямо извинение от мен за орфографията. Но първи пост не може да се редактира, а го писах... ммм с едно око.
И да уточня - не съм купувал апарат за сега, просто обявих избора си (и продължава да е). Следващото пътуване (с купени билети и нает апартамен ) за пореден път беше Милано... Предпоследния път аз се разболях, сега те. Та вече не бърам, до април имам време.
victory13
Варианта с преходен ринг също го разглеждам. Гледам в Amazon, не на Canon, е 35 евро.
k7
Като заместител на китовия 17-55/2.8, но по-хубав, действително е вариант. На нея доколкото прочетох и е подарък. По-широк обаче все едно ще трябва.
Yog, D.S, kvakioh
Определено един от двата ще е обектива, който ще купя заедно с апарата. Засега четя дискусии 11-22 vs 12. Ще трябва и да поснимам другата седмица в режим "фикс", за да разбера устройва ли ме, проблем ли ми е. До сега не съм го правил. От там нататък светлосила срещу стабилизация.
hotsnail
И аз заглеждах Fujifilm, но в този ценови диапазон ново е само X-T100. Гледах и това:
https://www.youtube.com/watch?v=oWIhYzr4qkg

и много други. А пък ако трябва да съм честен X-T30 е точно това което искам, НО...
Sony обаче за мен престанаха да съществуват като фирма за фотоапарати. Не се обиждайте, сигурно сте 100 пъти прав да ги хвалите. Лично е.
А аз съм само любител и даже си имам друго хоби. Така избираме ние [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »