Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Въпрос за e-infin.com
Автор: Kubar   
Дата:   02-01-20 21:17

Да попитам, тези от Вас, които са пазарили техника от e-infin.com... ЩЕ пускам за първи път поръчка там и тъй като сметката ми не е в евро, а цената с доставката ми е 1304Е, при обръщане в левове по какъв курс се смятат, защото аз ги изчислявам по 1.9558 и според мен трябва да са 2551 лв близо, а те ми искат 2657 лева... Да не би да включват някакви застраховки на стоката или знам ли и аз. Някак ми се струва странно да е по-висок курса на еврото.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: Ivan_A   
Дата:   02-01-20 21:32

Когато съм плащал чрез PayPal еврото винаги е било малко под 2,05 лева - т.е. 2657 лв. е нормално за мен.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: solar_sea   
Дата:   02-01-20 22:02

В paypal има опция да се плати във валутата в която е сметката, при което превалутирането се извършва на банков курс спрямо банката издател на регистрираната в paypal карта с която човек избере да извърши плащането.

Обиквено я крият и през няколко месеца преправят интерфейса, така, че да е на друго място, за да не я ползват хората, тъй като курсът на пейпал често е по-неизгоден от този на банките - но все пак възможността си е там.



Публикацията е редактирана (02-01-20 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: wlad   
Дата:   02-01-20 22:05

solar_sea +1
Оправи си конвертирането.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: patzo   
Дата:   02-01-20 22:17

Да и аз винаги съм забелязал, че пейпал прецакват със курса. Къде се намира тази опция в която може да се промени курса спрямо банката. Това при плащането ли става или предварително в профила е опцията.



Публикацията е редактирана (02-01-20 22:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: Kubar   
Дата:   02-01-20 23:35

Благодаря за разясненията :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: lamerko   
Дата:   03-01-20 01:11

Смяташ ли разходите за доставка? Обикновено искат 30-40 евро за доставка до България. Иначе може да използваш финтех компании като Revolut, които без (или със символична) комисионна ще превалутират.

И нещо интересно - от края на декември, влязоха нови европейски регулации за банките - това, което нас ни касае е, че вече изходящите преводи от всички български банки в ЕВРО към ЕС е на цената на вътрешен превод в лева - например в ОББ е 0.90 лв. За съжаление обаче от e-infin не приемат банкови трансфери като начин на плащане...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: victory13   
Дата:   03-01-20 08:44

И Амазон имат куц курс при "плащане в лева". Но имате опция и за плащане в друга валута, в зависимост от мястото на плащане, и обикновено Евро. При "плащане в Евро" важи курсът на банката, издател на картата.
Транспорт и доставка са на съвсем отделен ред, и ясно указани.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: Alexstudio   
Дата:   22-01-20 20:20

И аз се згаледах в e-infinity магазина. Първо в и-бей, после в сайта им. Там, разбира се е с една идея идея по-евтино. Направи ми впечатление, че в и-бей може да се плати директно с Visa card, докато от сайта им приема само Pay Pal.
От една страна чрез и-бей е с някаква идея по-сигурна крайната доставка, но разликата от $123 тично за тяло не е незначителна. [shtrak]
Сега ще трябва да настроя от доларова сметка директно към Пей Пал, за да се избегнат тези неприятни крос курсове, които винаги са в негатив за купувача.
Виждам, че цената за България в Евро излиза доста по-солена+Транспорт+мито вероятно.

Kubar- поръчахте ли от там, получихте ли всичко нормално? Ще съм благодарен за мнение-може и на лични [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: alext   
Дата:   22-01-20 21:01

Pay Pal е най- сигурно и директно през сайта им е най- добре. Всеки месец има тема за този сайт разгледай ги с търсачката, ще откриещ каквото питаш. Общо взето целия форум е взимал от тях нещо, с ясната представа, че се лишаваш от гаранция. 14 дена връщане си важи. Няма никакви неприятности с курсовете, просто никога през pay pal в лева. Дори и да ти е левова сметката, цъкваш плащане в евро(само по време на плащането става) и ти вземат по курса на банката. Доставка до БГ с DHL Express 25-40 евро някъде се доплаща.



Публикацията е редактирана (22-01-20 21:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: nvassilev   
Дата:   22-01-20 21:19

Наскоро си купих обектив от тях.Дойде с DHL за около седмица.Всичко беше точно.Излезе ми 40% по евтино отколкото е БГ магазините.Е, с гаранцията е сложно.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: wlad   
Дата:   22-01-20 21:24

+мито вероятно

Колега, как го каза това между другото, все едно нищо работа.
Нямаш си представа за фл какъв филм е да освободиш пратка [smilie5]
Споко, няма мито /поне засега/, от ук идват нещата.
Догодина ако онзи с перчема не се споразумее за митническия съюз, ще го мислим на нова сметка.
Е-инфин доставят и от Германия, но не всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: lamerko   
Дата:   22-01-20 23:23

Първо - пейпал има опция, с която МОЖЕ да забраните ТЕ да превалутират (транзакцията става в исканата от търговеца валута).

Второ - щом някой ви иска USD в Ebay - добре вижте дали камерата не се продава от САЩ (и въобще извън ЕИП). Никой в Европа не търгува в долари. Хубаво гледайте, че после въобще няма да ви е весело, а киселия вкус на прецаканата далалверка ще ви остане за дълго.

Трето - пак ще спомена финтеч компаниите като Револют, чрез които банковите операции ви идват възможно най-изгодно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: Alexstudio   
Дата:   23-01-20 01:07

Аз гледам в USD, тъй като доставката ще е до Щатите. Излиза доста по-изгодно, тъй като е в листата World Wide, където шипинга е фри, както и цената в $USD. [beer]
Относно гаранцията-'гаранция Франция' [smilie21] И от щатите да го купя това тяло-тя е една година, която докато се обърна ще мине. Убедил съм се, че точно когато ти трябва гаранция или току що е изтекла или просто си я загубил (както ми се е случвало преди времто на ел. търговия с електронните документи).


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: Ivan_A   
Дата:   24-08-20 22:22

За пръв път се осмелих да пазарувам от този сайт.
Много точни!
Плащане с PayPal, пълна, бърза информация.


E-Infinity Camera Store- Europe Site

Разгледайте пак цените.
Доставката с DHL Express Shipments e 28 евро (за пратка до 1 кг).
Exchange rate: 1 BGN = 0.490839 EUR - 2020.08.20

Винаги съм пазарувал от нашите два ФОТОмагазина, но разликите са такива, че се замислих за нуждата от "патриотизъм" в случая.


(Още не съм получил поръчаното, пише, че е тръгнала пратката ...

Може и не всичко да е толкова "розово".)


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: lamerko   
Дата:   25-08-20 00:23

По принцип няма проблем. Английската версия на сайта идва може би с една идея по-евтино. Но пак зависи как ще се калкулира доставката. А през финтех компании от рода на Револют може да се избегнат таксите за превалутиране (по борсовите индекси в реално време).

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: sauron69   
Дата:   25-08-20 12:48

Пазарувал съм без проблеми от сайта. А някой знае ли сега как са доставките от Великобритания сред брекзит?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: lamerko   
Дата:   25-08-20 13:00

Никой не знае - преговорите за споразумение с ЕС са в разгара си, но към този момент нещата отиват към без сделка, с което ще има греда за доставките [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: hansto   
Дата:   25-08-20 13:03

Виж и този - https://www.eglobalcentral.eu/
Преди съм взимал неща и е ок

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: nokoniko   
Дата:   25-08-20 20:23

От къде е по-добре да се пазарува- https://www.eglobalcentral.eu/, или
e-infin.com? В https://www.eglobalcentral.eu/ виждам, че ако няма застаховка на пратката доставката е безплатна над 50 евро.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: hansto   
Дата:   25-08-20 21:01

Лично съм пазарувал и от двата, не съм имал проблеми, доставка до Англия, после с габко. Сравни цените

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: BumpeR   
Дата:   25-08-20 21:21

Преди 2 седмици от е-инфин имах поръчка на Сони А7III. Дойде за 3 работни дни от UK. Даже не можах да повярвам. Всичко беше наред с пратката. Препоръчвам! И благодарности на Ivan_A, който ми каза за сайта. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: dj_ceci   
Дата:   26-08-20 14:37

Интересно дали има разлика откъм мито след като Великобритания скъсаха връзка с Европейският съюз или за сега всичко си е по старо му?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: lamerko   
Дата:   26-08-20 15:09

Не са "късали връзки" - все още са си (дефакто) в ЕС до 31-ви декември 2020-та и до тогава си важат всички стари правила. Какво ще става от следвашата година - врачката, дето уж знаеше, я арестуваха...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за e-infin.com
Автор: wlad   
Дата:   26-08-20 15:27

с митото няма да е толкова драмата, колкото с ДДС-то. От догодина има промяна в законодателството на ЕС, която ще засегне всички онлайн търговци по целия свят. Дори и на китайците ще им се наложи да начисляват ддс по ставки на страната-получател, независимо от сумата. Голяма каша идва. Дори не искам да мисля, че и мен много ме засяга това ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »