Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Липса на фокус при Nikkor 18-55
Автор: nikit0o_ndn   
Дата:   10-12-19 14:18

Здравейте! За първи път пускам запитване, така че съжалявам, ако нещо съм объркал или има вече такова. Напоследък китовия ми обектив не иска да фокусира. Или фокусира когато си иска. Това е и в manual и в auto-focus! Интересното е, че при близък обект си фокусира, а пейзажи не може. Каква може да е причината и има ли смисъл да се ремонтира?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Липса на фокус при Nikkor 18-55
Автор: Synthy   
Дата:   10-12-19 14:20

Смисъл от ремонт няма. Можеш да пробваш да почистиш контактите му с кърпичка леко напоена с контактен спрей (или просто спирт).
Само за протокола: в ръчен фокус как точно обектива "фокусира където си иска", той сам ли? Нали е в ръчнофокусен режим :)

Отговори на това съобщение
 Re: Липса на фокус при Nikkor 18-55
Автор: nikit0o_ndn   
Дата:   10-12-19 14:55

Фокусира когато си иска. Просто понякога фокусира, понякога не. Фокусът го няма никакъв в безкрайността, а при близки обекти си е наличен! Какво имате предвид под контактите?

Отговори на това съобщение
 Re: Липса на фокус при Nikkor 18-55
Автор: ombre   
Дата:   10-12-19 15:03

Контактите,които са на обектива,(пластинките които виждате,когато махнете обектива от тялото)

Отговори на това съобщение
 Re: Липса на фокус при Nikkor 18-55
Автор: dekov   
Дата:   10-12-19 17:07

Ако и MANUAL няма фокус, няма нищо общо с контактите, механична повреда е.


Отговори на това съобщение
 Re: Липса на фокус при Nikkor 18-55
Автор: Djoro   
Дата:   10-12-19 20:49

Привет! Виж си настройките на видове фокусиране, къде е фокуса на апарата, да не е заключен фокуса, виж инструкцита за начин на фокусиране. Следи във визьора къде са актините фокусни точки.Разпадни твоите настройките до „заводси настройки”. Помоли някой твой приятел да фокусира с твоя фотоапарат, сравни. Сложи обектива на друг чужд фотоапарат и виж резултатите. Сложи фотоапарата на статив на един метър от равна повърхност (от гърба мерено напред) с еднаква яркост и плоскост навсякъде, пробвай и на ръчен режим и сравни. При нови фотоарат и обектив не може да нямаш добри фокусни резултати. Сигурен съм, че всичко това го знаеш, но ми се пишеше ободряващо, поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Липса на фокус при Nikkor 18-55
Автор: nikit0o_ndn   
Дата:   10-12-19 21:23

Благодаря ви! Явно нещо в механиката е повредено, въпреки, че не съм го изпускал.. Ако продължи да прави проблеми, ще се принудя да го сменя. При другите обективи няма проблеми. Не е от тялото.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »