Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съсипани кадри - шанс за оправяне?
Автор: Grimjaur   
Дата:   02-12-19 14:13

Днес сутринта се разходих набързо по Витоша да снимам, от лятото си бях заплюл едно място и сега се качих да видя, как е през зимата. Пръскаше малко снежец, аз си щраках на воля и чак като седнах пред комп да вадя кадрите, видях, че всичко си е заминало по начало - имало е напръскали снежинки по обектива и кадрите са на точки... Има ли шанс за някакво възстановяване или да не се занимавам? Не обичам много да пипам снимките(ползвам Gimp), като цяло. Също така - да, бях със сенник, но има ли друг начин да се предпази обектива от такива бели? Давам един от скапаните кадри. Останалите са горе-долу в същото състояние + цяла серия за панорама...

Снимка


Отговори на това съобщение
 Re: Съсипани кадри - шанс за оправяне?
Автор: Synthy   
Дата:   02-12-19 14:16

малко офтопик, но на показаната снимка тези пръски са си чудесни. На мен ми харесват.

Отговори на това съобщение
 Re: Съсипани кадри - шанс за оправяне?
Автор: quazimodo   
Дата:   02-12-19 14:41

Подобна операция във Фастстоун са нарекли клониране а руснаците му викат защамповане. На английски ва ли го как се казва. Сигурно го има и в ГИМП, но за мен е неоправдано освен за много ценни кадри, които са заснети срещу дебела сума и не може да се повторят[smilie5]. Иначе за предпазване, някакъв УВ филтър, но най-добрия вариант е в такова време да поглеждаш обектива преди всеки кадър. Аз така си провалих едно снимане за каталог, като недогледах яка доза едри прашинки на филтъра, но понеже беше безплатно, минах само с извинения[smilie18].


Отговори на това съобщение
 Re: Съсипани кадри - шанс за оправяне?
Автор: Grimjaur   
Дата:   02-12-19 14:58

Е, аз имам UV филтър :) Ще потърся подобен тул, но няма да се занимавам много-много. Благодаря за насоката. @Synthy, благодаря, но за съжаление не е търсен ефект..

Отговори на това съобщение
 Re: Съсипани кадри - шанс за оправяне?
Автор: CDman   
Дата:   02-12-19 16:35

10 минути с "пач" на Фотошоп. За повечето петна става.




Пак личи, ама се ядва поне според мен.

п.п. Качих я в профила си. Ще я махна по-късно.

ИЗТРИТА



Публикацията е редактирана (03-12-19 08:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Съсипани кадри - шанс за оправяне?
Автор: quazimodo   
Дата:   02-12-19 16:55

CDman написа:

> 10 минути с "пач" на Фотошоп. За
> повечето петна става.
>



Аз пък никъде не прочетох, че питащия ползва фотошоп[smilie7] Явно ще трябва непременно да го инсталира[smilie18][smilie18][smilie18]

П.П. В GIMP имаш Tools - Paint tools - Копиране, поправяне или замазване. Пробвай как се работи с трите, някое от тях може и да ти свърши работа но.... срещу много загубено време.



Публикацията е редактирана (02-12-19 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Съсипани кадри - шанс за оправяне?
Автор: Grimjaur   
Дата:   02-12-19 17:25

Не ми е проблем да инсталирам и Фотошоп. Ще поровя и в Гимп. И без това утре съм нощна смяна, ако е тихо и спокойно, ще се забавлявам.
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Съсипани кадри - шанс за оправяне?
Автор: CDman   
Дата:   03-12-19 08:26

Не познавам друга програма. Авторът питаше дали има шанс - има [smile] са дали с фотошоп, дали с нещо друго няма значение.

п.п. Махам снимката от профила си и от темата. Излиза, че даже и да съм я изтрил от профила си стои в темата. Защо ? Не знам [smilie11]



Публикацията е редактирана (03-12-19 08:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Съсипани кадри - шанс за оправяне?
Автор: asahi   
Дата:   03-12-19 19:19

Защото в темата е друга снимка, генерирана от първата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »