Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Eos R Впечатления...
Автор: Losfame   
Дата:   30-11-19 22:54

Здравейте колеги!На скоро се сдобих с Eos R,предишната ми камера беше 6D(70d,1200d,d750,d7200)...искам да споделя някой впечатления,дано се окажат полезни и на други хора минаващи по моят път.
Снимал съм с Canon 6d,Canon 70d,Canon 1200d,Nikon d750,Nikon d7200,и за малко Sony a6300...та знам всяка камера от тези какво може,какъв цвят,тоналност и динамика има !
Преминаващ от 6D към Eos R динамиката е мноого по чиста,цвета е още по реалистичен и точен,по мое мнение Eos R и 5d mark 4 имат най якия цвят !
Динамиката на Eos R е същата като на d7200,а с Dual Pixel Raw опцията която разделя 1 Raw файл на 2 с DprSplit става като на D750 !!
Незнам защо почти никъде не се коментира екстрата която предоставя Dual Pixel Raw а тя е +1 стоп динамика,това е нещо много яко и то от 1 Raw файл,никакви клинове и подобни !
Единственият минус е само по-големи файлове,тоест от 31MB примерно на 50+ mb което не е драма според мене като знеш,че има динамика като на Nikon и Sony флагмантите!
Ползвам си EF обективите с базовия адаптор който идва с R,всички обективи фокусират даже доста по бързо от колкото монтирани на 6D-то,мега доволен съм !С ъпдейта 1.4 Eye autofocus е нещо брутално !!
Тялото е мн леко,и удобно...LCD екрана е уникален,реагира перфектно и се вижда идеално в слънчево време !
Електронният визьор е просто бъдещето според мен,уникално яка екстра...да имаш възможноста да виждаш в реално време хистограмата,и други параметри просто прави снимането мноооого по леко и надеждно !

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: colorphoto   
Дата:   01-12-19 15:32

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Yog   
Дата:   01-12-19 17:04

Аз чакам да пуснат наследника му и ако ме изкефи, ще се върна в лоното на фул фрейм [cool] . Сегашният модел е добър, но има неща които ме дразнят, като кропа във видео режима и безсмисления тъч бар (или квото го наричат) горе до визьора. Плюс това, откакто имам камери с IBIS и видях ква радост е това, искам такова във всяка своя камера [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: chukov   
Дата:   01-12-19 17:43

Искате да кажете, че динамиката на пълноформатния Канон Р има динамика като на кропката Д7200?

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: ombre   
Дата:   01-12-19 17:51

Чуков и аз това смятах да питам.вярно,че на 7200 динамиката е много добра,но пък е камера от 2015 година....и е кропка,ще ми е интересно да видя какво ще каже автора,все пак има база за сравнение....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Losfame   
Дата:   01-12-19 17:59

Да R на 4-5 стопа сенките са сащите като на d7200,а d7200 има много яка динамика...дори без Dual Pixel Raw тази динамика специално на мене ми е предостатчна,а с Dual Pixel Raw както съм написал става като d610 и d750 .Отделно d7200 е много близко до d750 като чистота в сенките,не е нещо фрапантно.
С една дума,мисля че динамикат на R е чудесна,дори без Dual Pixel Raw [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Losfame   
Дата:   01-12-19 18:02

Да не забравяме че R,5d mark 4 и 1dx mark 2 са първите Canon с яка динамика,мисля че е огромен скок на фона на останалите модели,специално 6D,5d mark 3...а и Dual Pixel Raw аз снимам винаги с него включен,пре-експонирам 1 стоп хистограмата над нормалното което съм преценил,и имам динамиката на d750 която е брутална ![beer]



Публикацията е редактирана (01-12-19 18:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Losfame   
Дата:   01-12-19 18:09

Така,че Eos R има ли динамиката на д7200 :Да и Не,заради Dual raw pixel...а защо просто не пуснаха тоя 1 стоп без да трябва да го включвам нямам идея,малко е смотано но пак го има и си е тама тоя 1 стоп,даже не е 1 а е 1.20 EV!

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: krassik   
Дата:   01-12-19 19:00

И аз като Yog чакам да пуснат наследника му,с IBIS,два слота за карти,малко повечко мегапиксели и се хвърлям [smile] Да се надяваме да е скоро. Най-големия плюс на Eos R за мен засега са новите RF обективи,които са страхотни и могат да се ползвaт с него.Особено впечатляващ е този : Canon RF 85mm f/1.2L USM. Пред 6D Eos R има предимство,но пред 5Д марк 4 не толкова.Картинката ,която вадят двата е почти еднаква. Динамиката -също.Даже гледах клипче някъде из нета,че 5D Марк 4 бие по динамика Eos R.

Ето го:

https://www.youtube.com/watch?v=IwUHBolbCbU

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Losfame   
Дата:   01-12-19 19:20

Знам го този клип,не е така,лично от този клип съм свалял raw файловете,които ако не се лъжа могат все още да се свалят,динамиката е еднаква...разлика има единствено в настройката на raw файла...тоест от 5d mark 4 файловете има една идея по малко черни точки и контраст,докато Eos R има по силен контраст и повече черни точки,и до там !Можете да си свалите от Dpreview studio напишете в google има си еднакви raw файлове заснети в студио,лично съм ги тествал 5d mark 4 и Eos R.
Същата история е между Sony a7r2 i Eos R (5d mark 4) тоест :

при вдигане на 4-5 стопа а7r2 има много повече черни точки и контраст от canona и в случая доста прикрива исото,докато canona изкарва повече от сенките от сонито,самоче си личи и исото...ако дадете Shadows -33 на Еos R или 5d mark 4,стават идентични с a7r2,пробвал сам тия упражнения и съм си играл много !

Има и друго,5д марк 4 има проблем с бандинг в сенките и то доста сериозен,не всички бройки са засегнати но доста има от тях...Eos R с новият ъпдейт няма и помен от бандинга,и реално динамиката му е чук от всякъде и няма разлика от 5д марк 4 :)



Публикацията е редактирана (01-12-19 19:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Losfame   
Дата:   01-12-19 19:27

Даже този клип е стар,и в случаят още не беше излезнал ъпдейта за Eos R който маха бандинга,в случаят дето го показват в клипа на 1:05,това е оправено и затова динамиката е еднаква вече :) [beer]



Публикацията е редактирана (01-12-19 19:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Yog   
Дата:   01-12-19 19:33

Аз за новите обективи съм гледал само ревюта. Не съм имал възможност да ги ползвам. Но от Z обективите на Никон имах три и бяха супер. По-добри бяха от F еквивалента си. Ако и RF-ките са така спрямо EF-ките...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Losfame   
Дата:   01-12-19 19:35

И при Canon-те е май същата история,Rf трябва да ги превъзхождат мисля..аз засега си ползвам старите Ef,нямам изобщо забележки,даже както написах по горе,виждам само ++

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: krassik   
Дата:   01-12-19 20:03

Супер е това! С този нов ъпдейт при Eos R, повечето подчертават значително подобрения eye autofocus,но е хубаво това,че има и други положителни промени.Този Eye Autofocus при Канона,не е на нивото на Сонитата все още,но е похвално,че Канон развиват нещата и в тази насока. Иначе новите RF обективи,поне от това,което гледам и чета из нета,са много по- добри от еквивалентните им EF обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Losfame   
Дата:   01-12-19 20:13

Бях гледал клип на скоро ще се опитам да го намеря пак,в който човека каза,че с ъпдейта Eye Auto focus е много близко до Sony почти едно към едно в определени ситуаций...

ето го на 1:33 почва да говори за него

https://www.youtube.com/watch?v=hwBM_qBKuuA&t=742s



Публикацията е редактирана (01-12-19 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Mogila   
Дата:   01-12-19 20:36

Пуснете някоя друга яка снимка с тоя Канон Р. Фото форум е това [shtrak]

Иначе тези РФ обективи трябва да са по-добри от ЕФ като гледа човек цените. Въпреки, че не мога да си представя 85 1.2 РФ в какво да е по-добър от ЕФ варианта...

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: krassik   
Дата:   01-12-19 20:41

Losfame -Гледал съм го това клипче :)


Това е интересно също:

https://www.youtube.com/watch?v=5WwfPPTF5Rk

Тъй като имаш този фотоапарат, любопитно ми е нещо да разбера.Пак се отнася за Eye AF.

При Sony A7RIII, след последния му ъпдейт,вече няма нужда да се натиска и програмира допълнително друг бутон,за да се активира Eye AF.

Ето в този клип в 1:40 мин. се обяснява и показва това.

https://www.youtube.com/watch?v=0JhdjaufQyU&t=344s


Интересно ми е при Canon EOS R така ли е също?

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: krassik   
Дата:   01-12-19 20:48

Mogila - RF 85мм няма почти никакви хроматични аберации, по- малко деформации прави и е много по-остър на бленда f/1.2 сравнение с ЕФ-ката. Има доста сравнителни тестове и кличета из нета между двата.


Ето няколко :


https://www.youtube.com/watch?v=WPUnLb0r3pc


https://www.youtube.com/watch?v=Abm3nbaft2k


https://www.youtube.com/watch?v=yMkmPlJ-L8E


https://www.youtube.com/watch?v=tVzEe1e3bDc



Публикацията е редактирана (01-12-19 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Losfame   
Дата:   01-12-19 21:11

Незнам дали съм те разбрал правилно,защото я имам камерата от седмица и не съм сигурен,че съм изпробвал всичко...но забелязвам,че като прихване човека е голям квадрат за лицето после като доближи към мене,хваща сам окото,тоест автоматично си преминава в режим от face към eye нещо такова...което мн добре сработва !

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Losfame   
Дата:   01-12-19 21:18

https://www.youtube.com/watch?v=0_KmZ7URdWc

Toва е което казвах във видеото го има,и даже има преди след новата и старата версия !



Публикацията е редактирана (01-12-19 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: krassik   
Дата:   01-12-19 21:21

Losfame- Ясно,значи няма нужда да се програмира и натиска допълнително друг бутон. Това е чудесно. Благодаря ти!

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Losfame   
Дата:   01-12-19 21:50

Mogila ,във връзка с отговора да пуснеме някоя друга снимка с R,няма да пусна снимки във фото форума,нямам връзки нито приятели...затова и си махнах снимките...където същите снимки някой от тях стигнаха до Nat Geo докато още съществуваше сайта мин.месец НЕ одобрявам гласуването,мое лично мнение,не облагам никой с него !Това е дълга и излишна тема ! [beer]



Публикацията е редактирана (01-12-19 21:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Yog   
Дата:   01-12-19 22:21

Ако искате да качите снимка в пълен размер тук, кой сайт ползвате? Такъв, дето не ги преразмерява както той си реши.

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   01-12-19 22:57

Mogila написа:

> Пуснете някоя друга яка снимка с
> тоя Канон Р. Фото форум е това [shtrak]
>
> Иначе тези РФ обективи трябва да
> са по-добри от ЕФ като гледа човек
> цените. Въпреки, че не мога да си
> представя 85 1.2 РФ в какво да е
> по-добър от ЕФ варианта...

Примерно със скорост на фокусиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Losfame   
Дата:   01-12-19 23:30

Снимка със скорост на фокусиране ?Не схващам особено,или съм вече прекалено изморен от днешния ден или не загрявам...клипче да кача с примерна скорост за фокусиране да...но как може от снимка да се разбере скороста на фокусиране ?



Публикацията е редактирана (01-12-19 23:33)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »