Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Eos R vs a7r2
Автор: Losfame   
Дата:   17-11-19 21:17

Снимах дълго време с Canon 6d,в момента искам да премина на нещо с повечко динамика,обичам повече да снимам от ръка когато има условия разбира се !Дилемата ми е Eos R или a7r2...доста Raw файлове свалих от различни сайтове,сравнения итн.
В сайта Photonstophotos разликата между двата апарата е 0.4 стопа,отделно забелязвам,че сонито има доста по черни сенки,тоест ако Eos R му дам -30 Shadows,а и новият ъпдаейт на Eos R 1.4 оправя на 100% бандинга в сенките и става еднакъв като сонито...някой има ли наблюдения повечко върху въпроса !?

Благодаря предварително ! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R vs a7r2
Автор: farushko   
Дата:   17-11-19 21:41

Eos R.

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R vs a7r2
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-11-19 10:16

Като динамичен обхват не са едакви. Сонито е с около стоп стоп и половина по-добре но и Канон е достатъчно добре не е като старите. Тоест това не е определящо в избора освен ако не ти трябва критичен динамичен обхват.



Публикацията е редактирана (18-11-19 10:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R vs a7r2
Автор: Losfame   
Дата:   18-11-19 10:33

Мисля,че не е възможно както казваш колега, стоп-стоп и половина...защото в сайта на Dpreview - exposure latitude,има заснети снимки в лаборатория с всички възможни камери и ти разрешават да си свашил raw файлове 1-2-3-4-5 стопа тъмни,идентично снимани всичките,и като направих тест между 5d mark iv (сензора е същият като в Eos r) и a7r2 разликата при 5 стопа е точно както е описано и в харакрестиките 0.4 стопа (разлика).1 стоп е разликата вече между а7-3 и Canon-а.



Публикацията е редактирана (18-11-19 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R vs a7r2
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-11-19 10:40

Разликата е точно около стоп в полза на сони-то. +5 ев на Р шума и детайлите са съизмерими с а7р2 на +6.

Иначе да 5д4/Р са с един и същи сензор. [beer]

Генерално този сензор на Канон си е доста хубав. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R vs a7r2
Автор: Xizario   
Дата:   18-11-19 10:42

От догодина: EOS Ra + 18mm f/1.0


Канон ще убият Сони, и край с темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R vs a7r2
Автор: Losfame   
Дата:   18-11-19 10:47

Ясно,благодаря !Явно ще бъде R-ката...повече има логика в моят случай,за 1 стоп динамика май по добре да си продължа с Canon най вече и заради цялата история с тези адаптори,не ми вдъхва надежност особено да адаптирам обективи,а и най-много ме впечатли,че R му пада затвора и не взлиза прах при смяна на обективите,нещо което ще ми е от голяма полза,доста често снимам в динамични и лоши условия,а да си почистя сензора сам просто не съм добър в това! [beer]



Публикацията е редактирана (18-11-19 10:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R vs a7r2
Автор: Losfame   
Дата:   18-11-19 10:52

Друго интересно се сетих,и съм го тествал от опит говоря...сензора на R i mark 4 имат Dual Pixel Raw и може да даде +1 стоп динамика,тоест...сваляш си програмата Dpr-split и от 1 Raw файл ти дава 2 Dng файла,и ако в единият си прегорял небето с 1 стоп,в 2-ят DNG имаш небето напълно възтановено,тествал съм го и е така !
Минуса само е,че файла става 2-3 пъти по голям,готиното е че,не е клин а си е един Raw файл просто...

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R vs a7r2
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-11-19 10:59

В случая системата и обективите са важни. Канон РФ имат страхотни обективи и работят добре с ЕФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R vs a7r2
Автор: smilen_k   
Дата:   18-11-19 14:27

Абе някой от вас хващал ли е в ръцете си тези две камери?
Аз ги имам и двата и в реални условия смея смело да твърдя,че Канона е с доста плюсове пред Сонито, говоря конкретно за двата модела които автора е посочил в темата[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R vs a7r2
Автор: speedking   
Дата:   18-11-19 16:22

Тази тема е единствената във форума, в която Канон "побеждава" Сони!

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R vs a7r2
Автор: ss_sgp   
Дата:   18-11-19 17:22

с две ръце за Sony [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R vs a7r2
Автор: hotsnail   
Дата:   18-11-19 21:43

Вижте темата за а6300 ако Ви трябва камера с картинката на 4 годишна кропка ЕОС-Р е перфектната камера за ужасно много пари....

А7р2 е с доста прилична картинка т.е. няма кой знае какво по-добро направено до сега в тоя формат (Р3 е малко подобрена като шум и динамика и най-вече бял баланс по подразбиране. Р4 е по-скоро сходна на 2-ката, като шум и динамика, но с повечко пиксели). Лошото на 2-ката и е, че пише бавно и има само един слот и малка батерия подобно на Канона.... Следящия и фокус е супер за портрети и не става за спорт - има много пропуски при следене на движение......На р2 е възможно да не Ви допаднат снимките по подразбиране. Ако ползвате Capture One и снимате RAW в общи линии няма особено значение.

А7р2 е все пак 4 годишен модел от лятото на 2015....

А7р3 е същия прекрасен сензор на А7р2, но с по-добри цветове, по-малко шум и по-висок динамичен обхват. Има фокус с който може да се снима всичко. Камерата е доста по-прилична от към скорост. Ергономията е доста пипната. Има разбира се две карти. Има колосална безкрайна батерия като ДСЛР. Две години съм с нея - мисля си за А7р4, ама няма нещо което особено много да ме притеснява за сега в 3-ката - особено предвид, че 3-ката има по-нисък шум и по-висок динамичен обхват във всички тестове на които съм попадал. 4-ката има режим за снимане симулиращ 240МП


А относно оптиката е прав Граматиков и Сони са толкова напред в момента, че назад да тичат Канон няма да ги стигнат следващите 2-3 години. Говорим за близо 100-тина АФ обектива от които имате избор за Сони без адаптери и с АФ!!!! ЕОС-р има само 25 пъти по-малък избор от оптика...... За канон ЕФ няма толкова актуални предложения....Но пък ЕФ обективите работят и са по-евтини - факт! Аз си купих два ЕФ обектива за Сонито тая година ....и преди туй имах един. Та сега ползвам 3 с адаптер към ЕФ и няма ядове. Всички функции работят. Особено със Сигма Арт, Спорт е като неитив работата. С Канонските не Сигма обективи има едно съществено ограничение за снимки - следящия фокус работи до 3 кадъра в секунда. Друго ограничение със Канонски адаптирани теле обективи като 400/5.6 е, че не работят страничните фокусни точки т.е. има АФ само в централната третина по хоризонтала - инак точките по цялата вертикала си работят и следящ и единичен фокус. Във видео до колкото съм чувал, не снимам видео, ако адаптирате не Сигма обективи не работи следящия фокус....Със Сигма Арт и Спорт и Сигма адаптера всичко работи!

Та моя съвет е ако ще заглеждате Сони да се ориентирате към 3-та серия - А7м3 или А7р3 или А9. 4-та серия А7м4 и А9м2 явно е доста по-добре, но са доста скъпи. При сравнение с Канон просто няма да имате място за чудене


ПП Да не е съвсем голословно за обективите идете на БХ фото и разгледайте (щото някои от марките нямат много внос в БГ магазините). Има автофокусни от Сони, Цайс, Сигма, Тамрон, Токина, Самянг, наскоро едни китайци се появиха Вилтрокс и вероятно изпускам някои производители....та обективи избор бол. 85-ци има сигурно 10-тина между които да изберете, същото с обективи около 50мм и около 35мм и около 20мм........За зумовете за сега са предимно Сони и Тамрон. Сигма се включиха доста силно тия дни с чисто нови дизайни на 14-24/2.8 и 24-70/2.8. За сега е малко постно при супер телефото обективите. До към 200мм има доста опции. Нагоре адаптиран обектив е все още по-изгодната опция. Сони изкараха много добри 200-600 и 70-400 обективи. Имат и 400 и 600мм твърди безумно скъпи базуки. Надявам се скоро Сигма и Тамрон да се намесят решително в тоя сегмент. Сигмата 100-400 дори от ЕФ байонет работи добре ....с Тамрон и Канон адаптирани е малко по-кофти както писах.



Публикацията е редактирана (18-11-19 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R vs a7r2
Автор: Losfame   
Дата:   18-11-19 23:08

Благодаря ви за отговорите,вече поръчах Eos R,мисля че картинката му е много далече от а6300 който съм пробвал + това Eos R има Dual Pixel Raw за който много хора не говорят а реално той дава +1 стоп динамика,и апарата реално става колко а7-3 и д810 на динамика.
Също изгледах всикчи възможни ревюта и тотално всички хора са на мнение,че Eos R като удобство,електронен визиор,цвят превъзхожда a7 3-то поколоние,като сметнем,че и съм с канонски стъкла,избора поне за мене стана ясен.

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R vs a7r2
Автор: Losfame   
Дата:   18-11-19 23:14

Имам 16-35 2.8 II,50 1.8,24-85,150-500...всички са прекрасни обективи,и най скъпият ми е 1200лв на старо,със Сони просто никакъв шанс да имам тези стъкла за тези пари,а пък да слагам адаптори и да ползвам 50% от силата на апарата мисля,че няма смисъл,затова можеби в моят случай Eos R е камерата за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R vs a7r2
Автор: Losfame   
Дата:   18-11-19 23:35

https://ibb.co/LnVhXSw
това и е разликата между R и A6300,два Raw файла свалени от Dpreview studio сайта,напълно идентични на исо 100 просто дигнах 5 стопа,по това което виждам аз Canona има по чисти сенки поне с 1 стоп.
Снимките са на 100% кроп.



Публикацията е редактирана (18-11-19 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R vs a7r2
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-11-19 08:26

Избора на автофокусни обективи за Сони е много интересен. Имат купища обектижи и накрая всъщност много малко добри и то най-вече Г-мастърите и няколко прайма. Всичко останало е от трети производител сигма, тамрон или самянг.

Канон Р има 5-6 обектива и вече има повече добри обективи от 300-те на Сони.

"САМО КАЗВАМ" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R vs a7r2
Автор: k7   
Дата:   19-11-19 08:35

Не мога да ги сравнявам. Работил съм малко със Sony r3-ката. Не е моят апарат. Като дългогодишен Канон ползвател, си взех EOS R. Имам 16-35/2.8 L, 24-105/4 L IS, 70-200/2.8 L IS, 50/1.4, 100/2.8 Macro L IS и не съжалявам и за миг [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R vs a7r2
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-11-19 08:52

Добро комбо. Абсолютно нямаш нужда от Сони. Р-ката е достатъчно добра за повечето неща а оптиката е много по-важна. За сони много от обектижите можеш да ги репликираш със обективи от трета страна но не знам колко ще си заслужава.

В днешно време заради новите технолигии започна да се отдава много голяма тежест на камерите и обективите малко са позабравени.

За мен ЕОС Р имат най-яката модерна оптика от всички в момента, което съм го очаквал от Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R vs a7r2
Автор: hotsnail   
Дата:   19-11-19 13:22

Честито! Да служи дълго и вярно, другото ....


Иначе за Сони няма нужда да репликираш и т.н. освен при дългите телефото обективи, които писах, че все още са сравнително малко опции.

Вероятно и със Сони обективите дето сте дали ще работят т.е. "16-35 2.8 II,50 1.8,24-85,150-500". Има няколко момента при конкретните неща - Със 150-500 ако не е Сигма Спорт или Contemporary вероятно няма да работят страничните фокусни точки. С 16-35 ако е на Канон има вероятност да се губи детайла по ъглите. Другите неща си работят на 100% и няма смисъл да се сменя оптиката.

Всъщност хубавото на Канон Еф оптиката е, че работи прекрасно със Сони и Канон апарати. За Сони има няколко ограничения, но те са добре известни и не са проблем ако човек ги знае. Апарата си работи със всички функции на 100% с големия процент от обективите. Не е 50% от функциите да ги няма.


Иначе за Сони понеже техните обективи са на цени подобни на Канон и Никон е по-изгодно да си купуваш Тамрон, Токина, Сигма, Самянг.....и да има някои компромиси, както е и при Канон. АФ например с Тамрон и Самянг е малко по-зле от Сонешки обектив. Например с 28-75/2.8 тамрона - следящия фокус е малко по-бавен и което най-много ме дразни не е толкова прецизен. Интересното е, че със сигма и Канон ЕФ въпреки, че са ми с адаптер точността е безкомпромисна и на следя и на единичен фокус. Самянг първите им обективи имаха разни проблеми, може би а решени с фърмуер. Знам, че последните им творения нямат ядове като 18/2.8 и 45/1.8....и да има полза от Самянг за 800 лева, вместо подобен Цайс за 2500.....ясно е, че цайса е по-кефещ ама на тройна цена.....

Това с точния фокус е най-голямата полза от коя да е без огледална система. 100% точност на фокуса... недостижимо с ДСЛР - там винаги има някакви ядове...имах 10-тина ДСЛР-а на Сони и Никон и винаги е имало греди с фокуса.



Публикацията е редактирана (19-11-19 13:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R vs a7r2
Автор: Losfame   
Дата:   19-11-19 14:40

Благодаря ![beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »