Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Запис на качествен звук ...
Автор: Crocodile   
Дата:   04-11-19 02:17

Искам да записвам качествен звук при силна музика ....има два варианта , качествен микрофон или отделно да го записвам отделно на стерео микрофон и после да синхронизирам ( по трудния за мен вариант ).

Та бих искал съвет към какво да се насоча ...

Rode VideoMic Pro ще ми свърши ли работа или?

Отговори на това съобщение
 Re: Запис на качествен звук ...
Автор: Crocodile   
Дата:   04-11-19 02:19

Ще се ползва със Panasonic FZ1000

Отговори на това съобщение
 Re: Запис на качествен звук ...
Автор: Eye_Contact   
Дата:   04-11-19 09:47

Зависи колко качествен търсиш и какво по точно ще се снима

Отговори на това съобщение
 Re: Запис на качествен звук ...
Автор: xaerial   
Дата:   04-11-19 10:31

Най-удобно би било с някакъв малък бюджетен рекордер. Zoom имат такива по-евтини модели, вършат идеална работа. А синхронизирането не е драма, достатъчно е да има някаква клапа в началото :)

Отговори на това съобщение
 Re: Запис на качествен звук ...
Автор: my.point.of.view   
Дата:   04-11-19 15:04

Вземи си от Олимпусите, дето записват от 20 Херца.
Аз си взех LS-P4, щото е с обикновена батерия, а не като следващия модел, дето е с литиево-йонна батерия. Рекордерът позволява да се зарежда батерията в устройството, така че като имам пауза от 60 минути, пускам да се зарежда, а ако няма време, просто сменям батерията със заредена.
Клапа не ти трябва. Пляскаш с ръце.

Отговори на това съобщение
 Re: Запис на качествен звук ...
Автор: Stefan.S   
Дата:   04-11-19 16:23

Относно Rode VideoMic Pro лично на мен не ми свърши работа.Купих го за 350 и след 1 месец го засилих за 200 [smilie3].Много по доволен си бях от заводските микрофони / никон Д750 / .
Ако имаш възможност тествай го преди да го купиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Запис на качествен звук ...
Автор: k7   
Дата:   04-11-19 18:54

Аз имам Rode VideoMic Pro и твърдя, че е мнооооого хубав микрофон, но не мисля, че ще ти свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Запис на качествен звук ...
Автор: patzo   
Дата:   04-11-19 20:25

Както казаха най-добре е външен рекордер. За силен звук просто трябва да се настрои нивото на записа достатъчно ниско, че при най-силния звук да не криви. То няма да изкриви от самите микрофони защото повечето поемат достатъчно ниво преди да изкривят. Затова просто по-ниско ниво на запис - гледаш си нивата и това е. И най-евтиния зуум ще ти свърши работа, но при по-горните модели имаш повече опции както и включването на външни микрофони със фантомно захранване. Също така при zoom h4n pro има и настройка на лимитер или компресор. Найстройват се така, че да не сработват постоянно а само при най-силните пикове.

Отговори на това съобщение
 Re: Запис на качествен звук ...
Автор: Mogila   
Дата:   04-11-19 20:40

Качествен звук е малко относително. Колко качествен? Тези рекордери все пак имат супер евтини микрофони и предусилватели. И аз имам такъв рекордер, но когато искам малко по-добър звук, ползвам други микрофони.

Отговори на това съобщение
 Re: Запис на качествен звук ...
Автор: Джъмбо   
Дата:   05-11-19 09:28

за хубав звук се ползва хубав външен рекордер и хубав микрофон... но е далеч от бюджет...
аз използвам зум 5 със стерео пушка и съм доволен, но цената е към 800 и нагоре, а и атмосферния с който има зума също е добър
да не говорим, че имаш опция за управление на звука в реално време

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »