Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: toni7295   
Дата:   17-10-19 07:56

Здравейте,
пред избор на фотоапарат съм и вече месец продължава лутането. Спрял съм се на 2 модела, може и нещо друго да ми предложите [smile]. Моделите са Nikon D5600 и Panasonic G7. На първо време ще ползвам апарата на автоматични настройки, с опция за нещо повече. Ще ползвам обективите с по-голям зум. Предварително благодаря [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: I7   
Дата:   17-10-19 10:01

По мое скромно мнение Panasonic G7 става повече за видео отколкото за снимки. За Nikon-а не мога да ти кажа нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: MoHaX   
Дата:   17-10-19 10:22

Никончето е доста прилично [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: quazimodo   
Дата:   17-10-19 10:23

Панасоник е много по-напред с материала. При това и китовите обективи са по-добрите. Понеже спомена дълги зумове, аз бих ти предложил този комплект на Панасоник. Веднага пояснявам, че директно получаваш много прилично дълго варио и, което е по-важно, стабилизация в тялото. Това е нещото, което при Никон никъде при ДСЛР-ите не можеш да получиш. Съответно, наличието на стабилизация в тялото ти позволява в бъдеще да ползваш каквото си поискаш на този апарат, стига за него да е измислен адаптор[smile].

П.П. Обърни внимание на латинската буква Л, долу в дясно. Обективите на Панасоник са разработени в съдружие с Лайка. Смятам, че това е достатъчен атестат за тях,



Публикацията е редактирана (17-10-19 10:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: toni7295   
Дата:   17-10-19 11:12

Благодаря Ви за коментарите, продължавам да се двоумя. Възможно ли е някой, който познава двата модела да направи сравнение. Не мога да реша дори кой печели битката в един и същи клас между огледални и безогледални. Бюджетът ми е 1500 лева. Пак благодаря [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: quazimodo   
Дата:   17-10-19 11:35

Понеже ме броят за един от наглите тролове във форума, ще се обадя пак аз - фронт/бек фокус и български фотосервиз са понятия, които би трябвало да те откажат от покупката на нисък клас ДСЛР. Пък ти продължавай да търсиш човек, който си е купил едновременно точно тези два апарата[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: keri-di   
Дата:   17-10-19 12:32

Разгледайте и Olympus OM-D E-M10 Mark II-Mark III.
Скин тона,и въобще цветовете са по-добри от тези на Панаса.
Избора е голям!Не бързайте,а отделете малко време,и разучете кой апарат какво Ви дава.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: ombre   
Дата:   17-10-19 16:11

Колега за 1500 лв вземи нов панасоник gx 9.Нищо общо с 7-цата за която питаш.Никона си е читава камера но яко нямаш фокус ти трябва калибриране в сервиза на никон.Кери ди добре те насочва към оли,наистина цветовете са по гот от панасоника,но и паната има своите благинки като пост фокус,хай-рес и други.Подвижен визьор.Прецени си дали иксаш дслр или безогледалка?Второ какви жанрове снимаш,съответно обективите за тях и на каква цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: quazimodo   
Дата:   17-10-19 17:00

ombre, къде видя Г9 за 1500 лева? 2500 в магазина без обектив и без стабилизация. Стабилизацията автоматично му дава възможност да ползва де що има произведен обектив за М 4/3, без прекалено много да се съобразява със скоростта, която ползва в момента.

П.П. Най-добрата комбинация от М 4/3 за мен е тяло от Олимпус и обективи от Панасоник, когато става дума за начинаещ и не само фотограф. Е сега ме налетеха сонибойскаутчетата[smilie18][smilie18][smilie18]



Публикацията е редактирана (17-10-19 17:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: vth41   
Дата:   17-10-19 17:22

quazimodo, ombre говори за gx9, който е със стабилизация и струва 1449 лв с 12-60, т.е. с работеща двойна стабилизация (тяло + обектив).

GX9 + 12-60mm f/3.5-5.6


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: quazimodo   
Дата:   17-10-19 17:42

Даам, моля да бъда извинен за недоглеждането! Тази оферта си струва отвсякъде.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: Crocodile   
Дата:   18-10-19 13:01

Така , моите 5 ст. по въпроса ....
Имам 2 тела Olympus OMD-M10m.2 , sigma 30/2.8,Sigma 60/2.8 , zuiko 12-50 и светкавица FL36r . Всичко е купувано втора ръка от тук , за 1200лв. общо ! Снимам си мероприятия без проблем , отлични цветове , снимам само в Jpeg ! По натам мога да купя някое по светло обективче но и тия се справят отлично.
Та мисълта ми е да се насочиш към някое олимпусче , страхотни са ![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: toni7295   
Дата:   18-10-19 13:21

Много, много благодаря за мненията Ви. Не ме кефят телата на олимпусите. Мой приятел който си храни семейството с камера и апарат в една национална телевизия не спира да се смее и казва, че това е голяма глупост, но за мен е важно когато снимам да изпитвам удоволствие да го гледам и държа. Така е и с автомобила ми. Най-вероятно ще се спра на Никона. Панасониците са супер, но майстори казват, че са повече видеокамери отколкото фотоапарати. Пък на мен ми трябва за 90% снимки и 10 % видео, даже 2-3 видео. Още веднъж благодаря и тъй като ще чакам вероятно черен петък, очаквам още мнения [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: Nenov   
Дата:   18-10-19 13:29

https://photo-forum.net/i/2209394

Panasonic на 4000 исо

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: Nenov   
Дата:   18-10-19 13:34

https://photo-forum.net/i/2194526

https://photo-forum.net/i/2153147

https://photo-forum.net/i/2141433

Един от любимите ми апарати - Панасоник GX80



Публикацията е редактирана (18-10-19 13:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: Nenov   
Дата:   18-10-19 13:41

В момента снимам само с безогледални камери. Не бих се върнал на огледалните. Фокусът ми на Канон R и Панасоника е безпогрешен. Фокус по лице и очи, следящ, докосване с палец дилплея за местене на фокусираща точка, докато гледате през визьора - незаменимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: Nenov   
Дата:   18-10-19 13:54

https://photo-forum.net/i/2115783

https://photo-forum.net/i/2176721

https://photo-forum.net/i/2169360

https://photo-forum.net/i/2146678

https://photo-forum.net/i/2113579

Все с Панасоника, който "не става за снимки".
Май зависи от фотографа.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: Minski   
Дата:   18-10-19 16:32

Здравей,
Аз по някакво стечение на обстоятелствата съм снимал и с Никони (DSLR) и с безогледални Олимпуси и Панасоници. Моето мнение като любител е, че едва ли ти би открил кой знае каква разлика в снимането на G7 и D5600, ако снимаш на автоматичен режим. При ниска осветеност Никонът ще се справя по-добре, но пък това може да се компенсира с по-светлосилен обектив. Аз бих ти препоръчал да си купиш Панасоник, който има вградена стабилизация. G7 няма такава стабилизация и аз, ако трябваше да избирам между G7 и D5600 щях да избера Никона. За твое сведение моделите GX80, GX9, G80, G90 и G9 имат сензорна стабилизация (GH5 също). Всички безогледални Олимпуси също имат сензорна стабилизация. Основното предимство на безогледалните апарати е в това, че са много по-леки, а снимат почти като тежките DSLR-и. Изглежда глупаво, че ти казвам такава "азбучна" истина, но в някои ситуации с тежкия DSLR на врата, човек разбира, колко е важно това предимство. D5600 e един от най-леките DSLR-и и вероятно тежи малко повече от G7, но обективите за Никон, дори DX, са по-тежки от обективите за системата M4/3.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: ombre   
Дата:   18-10-19 18:04

Колега Ненов,щом имате приятел,който работи не каде да е ,а в телевзията,мисля,че можете да му се доверите.Изключително погрешно е да смятате,че панасоник не става за снимки.Напротив става ,все пак е фотоапарат,но предлага и много добро видео.Впрочем това важи за всички съвременни камери.Може би объркването ви идва от модела GH5,който го препоръчват за видео,НО и той снима.Както и да е,парите са си ваши и вие ще си решите кое най добре за вас да ползвате.Тук можем да помогнем много малко,крайното решение е ваше.Аз адски харесвам гх9,но по съм склонен за 8-цата,заради по дълбокия грип,нищо,че е по стар модел.

Успех с избора на камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: mmjm   
Дата:   19-10-19 09:35

ombre, четенето не боли много, прочети пак постовете на Ненов, разгледай и примерите, които е дал и прочети коментара му под тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: ombre   
Дата:   19-10-19 11:20

Ами примерите съм ги гледал и чел цялата тема. Не разбирам съвета ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: ombre   
Дата:   19-10-19 11:25

Оп сега видях, че по невнимание съм написал името на Ненов, поста ми е насочен към автора на темата. Подразбира се от това, че той казва, че има френд в телевизията, и аз го съветвам да не му отхвърля с лека ръка усмивката, че оли или пана не снимат. Ненов прекрасно е посочил това с примерите които е дал, а именно че панасоник става и за двете. Сори за объркването, поста ми е пак казвам към автора на темата, а не към Ненов. Да не говорим, че кадрите в профила му са прекрасни.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: mmjm   
Дата:   19-10-19 12:20

Ок., разбрахме се.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат Nikon/Panasonic
Автор: Yog   
Дата:   19-10-19 18:44

Аз имах Canon 77D, който е много подобен на 5600. Сега имам комбинацията Panasonic GX80 и обектива 14-140, които беше препоръчал един форумец по-горе. Бих избрал безогледалката. В снимките трудно ще намериш разлика, а видеото на Панасоник-а е по-хубаво. Плюс това, за системите m4/3 има по-голям избор на обективи, отколкото за APS-C апаратите на всички марки, може без Фуджи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »