Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обектив за мобилен телефон
Автор: СамуилАрнаудов   
Дата:   14-10-19 10:57

Здравейте, питането ми е някой ползва ли допълнително теле обектив за мобилен телефон и ако да дали е доволен. Мисля да си взема(за Huawei P20 Pro), но не знам дали си струва и кой точно, понеже са много.

https://www.ibestselections.com/best-phone-camera-lens/



П.С: Търсих такава тема в търсачката, но неоткрих.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за мобилен телефон
Автор: Julius   
Дата:   14-10-19 11:25

В посочения списък липсва една марка, от която бях доста впечатлен на мин. год. Фотокина и бях писал за това. Sirui показаха комплект от 4 обективча за телефон - широкоъгълен (18мм), макро (мисля, че 35мм), портретен (60мм, детайлите се виждат на снимката) и фиш-ай. Цените мисля, че тогава за комплекта от 4 лещи бяха към 250$, а за три по избор - около 200$ (понеже широкоъгълния донякъде е малко излишен, защото смартфоните се движат около 20мм, така че тези 18 май не заслужават разликата в цената, освен ако не подобряват значително качеството... но надали?). А сега на сайта им гледам, че се мъдри даже 400мм обектив.


https://serving.photos.photobox.com/010821134140ca943939ac3dcbc6a05809b8b32ef9bd8d5f35d1fdf29debc817

p.s.
На мен лично ми изглежда абсурдно да се прикрепват външни обективи към телефона, но свят голям, широк и най-вече шарен. Така че който го влече... само да не забравя да си изключи звука докато снима. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за мобилен телефон
Автор: serjy   
Дата:   14-10-19 11:35

аз се прецаках да си купя някакъв за 50 кинта, гола вода е! много лошо изображение! имам евтин бинокъл олимпус 100 пъти по-добре става през него. ако искаш да ти пратя моя за някакви пари?

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за мобилен телефон
Автор: ShadowWalker   
Дата:   14-10-19 14:55

Може да ти е полезно видеото, което направих преди време
https://www.youtube.com/watch?v=LJ9ZaCEoUAU&t=1s

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за мобилен телефон
Автор: СамуилАрнаудов   
Дата:   14-10-19 16:32

Благодаря и на двамата, отказахте ме [smilie5]

ShadowWalker хубаво видео и полезно, по сайтовете само ги хвалят...

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за мобилен телефон
Автор: ceclii   
Дата:   15-10-19 09:09

Не си вземай пълен боклук са :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за мобилен телефон
Автор: Konstantinov   
Дата:   15-10-19 20:11

Имам 2 конвертора самсунг ,ползвам ги на ес7 стъклени просветлени лещи алуминиеви корпуси ,качеството е най високо.Продават се комплект с гръб за телефона с резба м19х1.Цена 300 лева,аз ги взех преоценени за 150 с доставката.Дават 15 и 48мм ако обектива на телефона е 24 мм приравнени на фф.Качеството е все едно ги няма -страхотно.В много удобен държач са сложени -гениална изработка и техническо решение и ги препоръчвам ако човек снима със самсунг и ги има за модела му.Големи са както размер-2 пъти по голям диаметър от пластмасовите неща дето ги продават,уж за такива конвертори, а са ментета.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за мобилен телефон
Автор: asahi   
Дата:   15-10-19 21:20

Снимка, линк, твои семпли?

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за мобилен телефон
Автор: СамуилАрнаудов   
Дата:   16-10-19 09:53

300лв за обективче с увеличение X2, не бих дал [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »