Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon R vs Canon 5D Mark IV
Автор: Alsand   
Дата:   10-10-19 17:21

Изключително ми е трудно да преценя, кое от двете тела да взема.
От една страна, Canon R май има по-добра автофокусна система. А от друга, в ревютата твърдят, че при високо ISO, Марк 4 се държи по-добре. Големият разход на батерията при R се компенсира с грип, което реално изравнява цените на двата апарата.
Това ревю задълбочи колебанията ми още повече. Ще съм благодарен на компетентни съвети от практиката:
CameraDecision.com: Canon R vs Canon 5D Mark IV


Отговори на това съобщение
 Re: Canon R vs Canon 5D Mark IV
Автор: h0nda   
Дата:   10-10-19 18:03

Аз лично за себе си, бих избрал Mark IV защото ми е по-лесно като работя в студио с огледалка, но като гледам ти снимаш предимно пейзажи, и по-малкото тяло би ти било по-удобно. Не мисля, че огромна разлика в крайното изображение, а и тези "сухи " сравнения на параметри само.... отиди в синтезиса или павилиона и ги тествай сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R vs Canon 5D Mark IV
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-10-19 20:09

Ако снимаш видео - R, ако снимаш снимки 5Дм4. Най-общо казано е това. Ако снимаш пейзажи и искаш да пестиш тегло канон не е системата. Все още сони имат най-малки и леки тела и обективи, ако ще е фул фрейм.

ПС едно 7рм2 много ще ти допадне според мен. Последно време така им падна цената, че ... Втора ръка с гаранция и на много малко кадри се намират и по 2200лв. Това е камера с почти пълна съвместимост с канонски обективи и 42мп стабилизиран сензор. Има някои гъдели като софтуерно НД, 4К видео без кроп и тежи 600гр с батерия и карта. Зарежда се и снима докато се зарежда по USB... струва си да се помисли.



Публикацията е редактирана (10-10-19 20:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R vs Canon 5D Mark IV
Автор: performar   
Дата:   10-10-19 20:37

Моето лично мнение е Canon EOS R . Новите обективи са изроди , но трябва да имате кинти.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R vs Canon 5D Mark IV
Автор: koev   
Дата:   10-10-19 20:39

[cool] undefined



Публикацията е редактирана (10-10-19 22:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R vs Canon 5D Mark IV
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   10-10-19 21:21

Аз заложих на сигурното и взех Canon 5D Mark IV.Някак не съм привърженик на идеята да купувам нещо толкова ново и то първа версия.Отделно,че ми се струва не добра идеята да си купя R а да нямам пари за негови си обективи и да ползвам EF.Със сигурност щи има разлика откъм качество.



Публикацията е редактирана (10-10-19 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R vs Canon 5D Mark IV
Автор: k7   
Дата:   10-10-19 22:36

Аз си взех EOS R. Преди бях с 5ДМ3. Да ти кажа, че е супер машинка. Чакам си грипа всеки момент. Ползвам си старите EF обективи, L серия. Никакви забележки. Не съжалявам изобщо [smile] Успе[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon R vs Canon 5D Mark IV
Автор: Alsand   
Дата:   11-10-19 09:32

Много благодаря на всички.[thankyou]
Мен лично изключително ме блазни по-добрата автофокусна система на EOS R и може би това, ще е решаващо. Последно остава да изясня, как се държат двата при снимки на събития с лоша осветеност, като се използва ISO от 3200 нагоре.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R vs Canon 5D Mark IV
Автор: Alsand   
Дата:   11-10-19 09:52

А от къде чакате грипа? Сега разглеждам различните опции и не видях Синтезис или Фотопавилион да го предлагат, което значи, че ще трябва да се минава цялата процедура с EORI номерата...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R vs Canon 5D Mark IV
Автор: Julius   
Дата:   11-10-19 09:56

EOS-R фокусира невероятно на тъмни условия!

Още при представянето му на Фотокината имах възможността да се убедя в това! [smilie24]

Така че ако не снимаш изцяло и основно спорт /5ДМ4/... не бих се колебал на твое място.

Ако снимаш основно пейзажи - безогледалния според мен има много повече преимущества.

Тепърва ще излизат леки и компактни широкоъгълни, а Л-обективите и сега могат да се ползват.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R vs Canon 5D Mark IV
Автор: Alsand   
Дата:   15-10-19 10:50

Много благодаря за всички съвети. Явно ще е Canon EOS 5D Mark IV [cool]



Публикацията е редактирана (24-10-19 17:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R vs Canon 5D Mark IV
Автор: crystalwater   
Дата:   02-11-19 17:11

A как се справя EOS R с портети и макро спрямо 5D Mark4?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R vs Canon 5D Mark IV
Автор: TPECHAT   
Дата:   02-11-19 18:18

трудно...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R vs Canon 5D Mark IV
Автор: k7   
Дата:   03-11-19 21:24

TPECHAT
В какъв смисъл трудно?!?


Отговори на това съобщение
 Re: Canon R vs Canon 5D Mark IV
Автор: TPECHAT   
Дата:   03-11-19 21:33

В смисъл еба ти тъпия въпрос... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R vs Canon 5D Mark IV
Автор: k7   
Дата:   03-11-19 21:34

Аха, извинявай. Не схванах иронията [smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »