Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: cvetanov95   
Дата:   26-09-19 09:10

Край! Реших го!!! Сменям системата. Голямото тежко тяло ми скапва удоволствието от фотографията.

Имам следните тела, които ще продам (1100d, 40d) с грипове батерии карти памет китов ако някой търси. + тамрон 17-50.

И следните обективи
50 1.8 авто
50 2.0 ръчен
70-200 4 макро ръчен.
35

Въпросът е каква безогледалка да търся, на която после лесно да намеря преходници, че даже и автото да работи, ако това е възможно, разбира се.

Благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: rimohit   
Дата:   26-09-19 09:16

Безогледалка + автофокусни преходници + въпросните обективи няма да ви реши проблема с теглото . Ще свали верочтно някакви грамове , които няма да си залужават разходите .

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: cvetanov95   
Дата:   26-09-19 09:20

Тук слагаме предвид и големината на самата техника, а така ми писна от тия тела с гриповете...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: asahi   
Дата:   26-09-19 09:23

На професионалист ли искаш да изглеждаш или на турист?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: quazimodo   
Дата:   26-09-19 10:11

cvetanov95 написа:

> Тук слагаме предвид и големината
> на самата техника, а така ми писна
> от тия тела с гриповете...

Мисля, че ако се опиташ да снимаш за пари с безогледалка и комбинацията адаптер+големи обективи, много бързо ще съжалиш именно за липсата на грип и удобен захват[smile]

Ето как изглежда на живо такава комбинация[smilie18]


http://prikachi.com/images/545/9657545A.jpg


П.П. Монтирана на Канон 1Д2, редичката е по-къса с три сантиметра[smilie5]



Публикацията е редактирана (26-09-19 10:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: cvetanov95   
Дата:   28-09-19 20:30

Може ли някакви предложения с модели

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: victory13   
Дата:   28-09-19 21:53

Може разбира се... C90D... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: Pac   
Дата:   28-09-19 22:49

С преходниците не е яко. Или отиваш в друга система или не.
Кажи бюджет и ще ти препоръчам конкретни модели.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: kiten   
Дата:   28-09-19 23:04

Махай обективите точно тези канонски не са с нищо по-добри от сони аналозите. С безогледалка само обективи правени за безогледални. Преходниците и метабонеса са, когато имаш на разположение много време за да седнеш и да си си поиграеш за да ти се получи кадрото!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: io_bs   
Дата:   29-09-19 02:42

Вземи си Fuji X-T30 c 18-55 f/2.8-4, 50 и/или 35 f/2 и 50-230.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: ombre   
Дата:   29-09-19 09:23

И аз съм на мнение,че с преходници,не само че не се печели нищо,напротив нещата ще са по зле,особено ако се снима нещо динамично.Колкото до камерите на автора,не съм снимал с 40Д но съм го виждал и по спомен не беше нещо голямо,а 1100 пък е най малкия дслр правен някога доколкото знам.Имам френд с такъв и последното нещо което може да се каже за тази камера,че е тежка.Отделно от това,грипа не е задължително да с еползва,отт ам теглото ще намалее.Батериите на дслр,се знае,че издържат над 1000к с едно зареждане,докато на безогледалките 300-400,или иначе казано,ако снимаш повече ти трябват повечко батерии и (или) ползването на грип,от там теглото се увеличава и т.н.Не на последно място ,че не на всяка безогледалка може да се сложи грип,от там и се свива търсенето на конкретни модели,ако в условието е да се снима мноог и да с еползват грипове,щом сега ги има,значи влизат в употреба.

Иначе така зададена темата,човек може да си помисли,че се ползват наистина големи и тежки тела от сорта на 1Д например или марк 4.Но,ако си го решил ,аз лично бих погледнал фуджи т20-30 или е-3,както и панасоник гх 80,8,9 или оли пен ф,всичко останало ще се доближи до дслр.Както казаха по горе,само някакви грамове ще е разликата.Успех с избора.



Публикацията е редактирана (29-09-19 09:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: Simbon4o   
Дата:   29-09-19 10:38

Ами 40д не е самата компактност. 1100д е пластмасаляк и дребен но аф му е много зле, както е на всички освен дву и едно-цифрените модели. Някои по-скъпи и по-нови модели с дуал пиксел фокуса поне във лайфвю имат читав АФ, но тогава защо ти е този оптичен визьор и огледало? М50 не е лош вариант, но лично на мен ми идва безкрайно неудобен. Дори не се сещам за актуален модел в продажба, който да ми е толкова неудобен, прекалено са го смалили и всичко е сбичкано и странно. Това са каноните, понеже така ще е най-удобно без да се сменя цяла система. М50 разгледай и виж ще си паснете ли.

Мога да ти предложа един извратен вариант :). Ще ти работи автофокусния и заедно с ръчните ще станат по-хубави, защото ще започнат да приличат на фул фрейм като картинка. Но ще изрека страшната дума преходник [smilie5]. Имаш две опции:
1. сони А6300 със metabones speedbooster E-EF.
2. канон М50 и viltrox speed booster.
Накратко, това са преходници в вградена оптика, която прави обратното на теле конвертора - вкарва 1 стоп повече светлина, разширява обектива, за да виждаш картина почти широка като на фул фрейм със същия обектив и поради факта, че оптически смачкваш образа се получава и подостряне на картинката. Съответно и бокето е като на фул фрейм. Освен това имат и контакти с които имаш АФ при обективите, които са си с електроника.

За сони също го има вилтрокса, но метабонеса е по-скъп и съответно по-хубав оптически и като софтуер работи по-добре. В момента май се продава такъв преходник за 750лв в базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: hansto   
Дата:   29-09-19 13:52

фуджи имат хубав и скъп преходник за канонски обективи. Аз бих се метнал на x-t2 или x-t20 (последния го имам от Никон и не съжалявам)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: kvakioh   
Дата:   29-09-19 15:31

Маха се всичко- тела, обективи и се почва наново. Fuji тяло и някои обективи, като ще се наложи въпреки че ще има някакви пари от наличното.
За съжаление Fuji по-рядко се продават само тела, от ниския клас.
Друг вариант е Канон безогледалка, но няма много интересни и добри...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: asahi   
Дата:   29-09-19 16:40

Проблемът във фотографиите на Цветанов95 не е техниката, а уменията и знанията. Смяната на техниката няма да реши никой значим проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: ombre   
Дата:   29-09-19 16:56

Адаш прав си за всичко което си казал,но от поста на автора не се споменава аф,а размери и тегло,които са му проблемни,поне аз така разбрах темата.
Както и да е кинтите са си негови и той да си реши.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   30-09-19 14:21

Пробвай телата без грипове и ще видиш колко е по-компактно.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: nsirakov   
Дата:   01-10-19 01:46

откакто минах на фуджи се родих откъм тежести...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: шдфдшд   
Дата:   01-10-19 15:01

Автор: nsirakov
Дата: 01-10-19 01:46

откакто минах на фуджи се родих откъм тежести...[beer]



...ренегат , а !... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: Pac   
Дата:   01-10-19 15:40

Аз като минах на Фуджи, кефа от снимането се утрои спрямо Никона преди това.
Някакви хора ми казаха, че и снимките ми са станали по-добри, не знам дали е вярно, аз като цяло рядко си харесвам снимките.
Това няма много общо с теглото. По-скоро с по-яките контроли, по-яките менюта и това, че практически виждаш снимката преди да си я заснел. Последното е валидно за всички безогледалки.
Освен това обективите на Фуджи са страхотни... Но и малко по-скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: Mogila   
Дата:   01-10-19 15:54

cvetanov95 Каква система да сменяш- ти имаш сбиртак от буклуци. Сори, че звучи малко грубо, но е така.
Недей пита тук, а седни и помисли малко с какви пари разполагаш, искаш ли ново или на старо, какви обективи искаш да имаш в бъдеще. Така ще се ориентираш много по-добре, от колкото да питаш тук и всеки да ти хвали своето.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: asahi   
Дата:   02-10-19 00:22

"Автор: Pac
Дата: 01-10-19 15:40

... практически виждаш снимката преди да си я заснел."

Това го постигам и без фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: colorphoto   
Дата:   02-10-19 05:28

cvetanov95:Как пък никой не обърна внимание че има Канон РП безогледален,който се предлага с преходник за канонски обективи,невлошаващ с нищо качеството на картинката.
Има и промоция канонска ако върнеш ДСЛР - виж в сайтовете на тукашните магазини.
Ако неадекватната динамика в сенките на матрицата на Канон РП не би те дразнила то това ти е правилния ход.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: BEYA   
Дата:   02-10-19 05:38

Неадекватна динамика в сенките ? Това ако не е добре за какво му е този апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на канон с безогледалка?!
Автор: asahi   
Дата:   02-10-19 09:18

Какво означава "динамика в сенките"? Не съм го срещал [smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »