Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Петна по телевизора
Автор: idivanov   
Дата:   21-08-19 23:17

Понеже гледам снимките си на телевизор, затова пиша тук.
Телевизора е LG 42 инча и от скоро се появиха кръгли бели петна - първо 3, после 6, а сега са 9. Менят си
цвета съобразно с тоналността на кадрите. Струва ли си ремонт, или да мисля за нов?
Благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: Петна по телевизора
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   22-08-19 00:01

Почистване на сензора в сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Петна по телевизора
Автор: colorphoto   
Дата:   22-08-19 00:16

На какви бленди са снимките с петната?

Май прашинки по матрицата на фотоапарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Петна по телевизора
Автор: kiten   
Дата:   22-08-19 01:26

Burning - отпечатване(остатъчно изображение) при продължително излагане на статични образи при някои матрици на телевизори.
idivanov Какъв ти е телевизора LCD, LED, QLED, комбивацията от букви и цифри отзат на етикета? Защото има телевизори за 300 и за 10000 хил. лева , както и при фотоапаратите!

Отговори на това съобщение
 Re: Петна по телевизора
Автор: mitakabs   
Дата:   22-08-19 07:36

КОлегата мисля говори за прах по матрицата..но в първия момент, може някой да се обърка, че проблема е в телевизора..[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Петна по телевизора
Автор: idivanov   
Дата:   22-08-19 10:20

В момента не мога да изпиша точно целия сигнатурен номер, но тези петна стоят и при нормално тв приемане. Имат правилна кръгла форма, с леко размити краища...

Отговори на това съобщение
 Re: Петна по телевизора
Автор: Synthy   
Дата:   22-08-19 10:31

Мисли за нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Петна по телевизора
Автор: Imaginarium   
Дата:   22-08-19 10:56

Така описано, ме съмнява да е burn-in .Според мен дисплея заминава и е време за нов телевизор :)

Отговори на това съобщение
 Re: Петна по телевизора
Автор: Fifata   
Дата:   22-08-19 12:04

При LG това е дефект където падат лупите на диодите на дисплея. Ремонтира се в официлен сервиз на LG. Може и само със смяна на лупите, може и с цял дисплей.

Отговори на това съобщение
 Re: Петна по телевизора
Автор: sts1969   
Дата:   22-08-19 14:53

Задното осветление на дисплея е започнало да гори (диодите на лупите)Сменят се, но е доста трудно, и трябва да имаш нови за подмяна. Работа за сервиз...но си залужава да се прати там само ако е гаранционен.В Ю-туб имаше клип на един руснак за точно такъв ремонт.



Публикацията е редактирана (22-08-19 14:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Петна по телевизора
Автор: Hsathv   
Дата:   22-08-19 19:51

Той ако е гаранционен, такъв ремонт не съществува. Няма гаранционен ремонт при който се отваря панела. Сменя се целия панел. Ако телевизора е висок клас и сравнително нов, може да се смени панела. Ако не, ремонта е икономически неизгоден.
Тук не визирам ремонт с отваряне на панела, защото това са гаражни изпълнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Петна по телевизора
Автор: Fifata   
Дата:   23-08-19 08:10

Като човек работещ в гаранционен сервиз за телевизори ти казвам, че абсолютно всички марки ремонтираме панелите с подмяна на диодите. Не знам къде си чул такава глупост, че не се ремонтират панелите, а се сменяван с нови само.

Отговори на това съобщение
 Re: Петна по телевизора
Автор: mitakabs   
Дата:   23-08-19 13:17

На LG някой модели са със със задно директно осветяване. 2 ленти хоризонтално с по 5-6 диода и разсейватели. Сменят се , мисля, че няма много да го одрусат..
Бтв, аз в първия момент помислих че ства въпрос за прах по матрица при гледане на снимки..[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Петна по телевизора
Автор: marves   
Дата:   23-08-19 13:58

Ако нещата се скофтят:

Turning Smashed TVs into Realistic Artificial Daylight

Отговори на това съобщение
 Re: Петна по телевизора
Автор: Fifata   
Дата:   23-08-19 14:03

42 инча ремонт около 100-120лв за смяна.
Както казах, дефекта е от разлепване на лупите на диодите, а не че диодите изгарят.

Отговори на това съобщение
 Re: Петна по телевизора
Автор: mihalo   
Дата:   24-08-19 01:38

Няколко снимки на случката биха помогнали [smile] Виждал съм и петна от мухъл, та даже и щъкащи хлебарки между матрицата и дифузьора на подсветката му. "LG 42"... приемам,че е някаква разновидност LCD [smilie11]

Редакция:
Опс, не видях навреме линка на marves [smilie24]



Публикацията е редактирана (24-08-19 02:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Петна по телевизора
Автор: Блясък   
Дата:   24-08-19 14:26

Подобен проблем имам на моя LG 42". У дома имам малко дете, което си е играло с топка.... :(

Отговори на това съобщение
 Re: Петна по телевизора
Автор: wlad   
Дата:   24-08-19 18:55

Аз също имам lg 42", вече над 10-годишно.
Още на 3-тата година се появиха петна по ъглите и така си кара и до ден днешен. Не обръщам особено внимание на дефекта. Като ми писне, ще купя нов. Предвид цената на тази техника към днешна дата, ремонт е безсмислен в моя случай.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »