Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сервиз за обектив Fuji
Автор: gsmfanboy   
Дата:   02-07-19 08:27

Привет, китовият обектив на фотоапарата ми явно се е повредил от изпускане.
Снима разфокусирано и като погледне човек вътре, очевидно едната леша мърда доста при поклащане на обектива.
Чудя се към какъв сервиз да се обърна.
Ако имате Фуджита, какъв сервиз е упоменат в гаранционната карта? Моето е купувано от чужбина.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за обектив Fuji
Автор: bokaco   
Дата:   02-07-19 08:44

http://www.bushona.com

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за обектив Fuji
Автор: dj_ceci   
Дата:   04-07-19 12:30

Имам абсолютно същият проблем при 18-50 2.8-4. Все едно има сияние и снимките са разфокусирани. Търсих при кого да го оставя, но се оказа, че в България няма сериозни такива. Бушона като видях отзивите и при положение, че ми искаха 36лв. в пакета на Еконт се отказах. Сега обектива седи на рафта като трофей. Следя дали няма да има развитие по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за обектив Fuji
Автор: patzo   
Дата:   04-07-19 13:25

"Бушона" само ако е в гаранция защото са длъжни да го оправят ако отговаря на условията на гаранцията. Ако няма гаранция "бушона" е последния сервиз на света на който трябва да го оставиш. Преди 10 на години сестра ми остави там една камера със проблем във вградената светкавица - която камера така или инъче работише но не работише светкавицата. Ами след доста време и върнаха напълно неработещ апарат който отиде в коша. Аз веднъш минах отам да питам за един мой стар трансисторен усилвател който единия канал му прекъсваше при слаб сигнал. Казаха ми, че дори да не го оправят ще дължа 60лв. за диагностика. Естествено не го оставих - на друг сервиз ми взеха 20лв. и ми го оправиха напълно - проблема бил елементарен.
Сервиза на Сони е съвсем на друго ниво примерно. 2 обектива съм си оставял там. Диагностиката е безплатна. Последния обектив го пратих - звъннаха на другия ден и ми казаха че нещо трябва да се смени и ще струва 150лв. и дали съм съгласен - казах им да действат -струваше си при обектив над 1000лв цена. Звъннаха ми след като пристигна часта и на другия ден беше при мен - напълно работещ.



Публикацията е редактирана (04-07-19 13:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за обектив Fuji
Автор: gsmfanboy   
Дата:   05-07-19 18:42

Ами късно го прочетох това - оставих го в Бушона. Ще дам отзиви как е минал ремонта.

Наистина имат 36лв за диагностика - които после прихващат от стойността на ремонта. Но подобно нещо има в много други не-фотографски сервизи.

Иначе за фотографския сервиз на Сони - Стемарк - наистина с две ръце подкрепям изказаното - супер са.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за обектив Fuji
Автор: patzo   
Дата:   05-07-19 23:14

Ами пожелавам ти късмет. И дано нещата са се променили там.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за обектив Fuji
Автор: dj_ceci   
Дата:   08-07-19 15:47

Късмет, приятелю! Чакам да видим дали има смисъл и моя да го пращам натам.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за обектив Fuji
Автор: dj_ceci   
Дата:   15-08-19 16:28

Месец по-късно дали има някакво развитие с Бушона?

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за обектив Fuji
Автор: gsmfanboy   
Дата:   15-08-19 16:47

Привет,
Пропуснах да пиша какво стана.
Ремонтът беше 170лв, приспаднаха въпросните 36, които първоначално платих.
Отне около 2 седмици.
Сега обективът е екстра и го ползвам.

Сервизът бива.
Цената е малко висока, но иначе обективът иначе не можеше да се ползва, така че нямах избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за обектив Fuji
Автор: penco   
Дата:   20-08-19 09:00

Нормално е да има цена за диагностика, не може някой да влага време и труд ей така.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за обектив Fuji
Автор: dj_ceci   
Дата:   20-08-19 09:59

Нормално е, ако наистина се влага време и труд. За Бушона красноречиво се разбира, че не може да се очаква коректно отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за обектив Fuji
Автор: asahi   
Дата:   20-08-19 10:01

Стойте далеч от бушона.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за обектив Fuji
Автор: gsmfanboy   
Дата:   20-08-19 10:02

Пак казвам, обективът е ремонтиран успешно, нямам оплаквания от сервиза.
Казах само, че цената на ремонта ми се струва леко висока, а не на диагностиката - повечето сервизи взимат подобна сума за диагностика и я приспадат от цената на ремонта в последствие, така че нямам оплаквания към коректност.
Нещо излязох криворазбран. Бива си сервизът - поне в този конкретен случай, а други наблюдения аз нямам.



Публикацията е редактирана (20-08-19 10:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за обектив Fuji
Автор: dj_ceci   
Дата:   20-08-19 10:07

Радвам се за това, че са оправили обектива ти, gsmfanboy. Замислих се дали да не пробвам и аз при положение, че обектива струва доста повече от 170 лв. Ще помисля, но все пак е добре да знам, че някой със същият проблем е намерил лек.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за обектив Fuji
Автор: Pac   
Дата:   20-08-19 15:00

Аз съм сменял байонет на обектив в Бушона. Също съм плащал за диагностика на тяло, което после реших да не ремонтирам заради високата цена на ремонта и ниската цена на тялото, което продадох за части.
И в двата случая чаках доста, но свършиха очакваната работа. Не знам защо толкова хейт се излива.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »