Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Да споделя проблем с обектив
Автор: pbg   
Дата:   04-07-19 10:47

От известно време при въртене на вариото на един от обективите ми (Никон 24-70) при преминаване през 50мм се усещаше леко усилие. Снощи стигнах до 70-те мм и при връщане спря до 50-те и по-нататък не може. Фокуса си работи, вариото от 50 до 70 се върти без проблем, но не мога да отворя вариото за по-широко. Реших - ще ходи на сервиз. Все пак разгледах и някои клипчета и противно на здравия разум и съветите, които бих дал на всеки питащ - да ходи в сервиз, реших, че ми е време и аз да потроша нещо. Първото разглобяване, което гледах беше откъм байонета и тотално ме отказа. На друг клип разглобиха обектива отпред, свалиха челната леща и следващата и намазаха с някаква смазка. Рекох си - Петре ти си. Направих всичко както беше. Само че използвах една бяла смазка за принтери. Сглобих го, изчаках един час като в клипа и - нищо. В клипа след час обектива се беше разхлабил и се въртеше нормално. Оставих го и тази сутрин се свързах с Профайлд да уточня изпращането. Когато го взех да го опаковам вариото се въртеше нормално. При 50-те мм пак се усеща съвсем леко усилие, но е пренебрежимо леко спрямо това, което беше преди. Знам, че няма да избягам от сервиз рано или късно, но засега реших да изчакам. Ще ми е любопитно да споделите подобни проблеми и да прочета някой друг полезен съвет.

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделя проблем с обектив
Автор: Stefan.S   
Дата:   04-07-19 11:22

Имах такъв проблем но се оказа ,че съм сложил накриво сенника [smilie3]сега се върти без да затяга [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »