Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Пътуване до Тромсьо/Сена, но без Лофотен
Автор: sakuraki   
Дата:   21-06-19 16:40

Здравейте, Януари месец бях пускал тема за Норвегия, но се оказах в крайна сметка в Исландия и сега искам да посетя вече наистина Норвегия.
Тъй като островите Лофотен, са изкл. честа дестинация, аз реших да е Тромсьо и остров Сена, обаче отново ще е зимата, за да гоним северното сияние. Вероятно края на ноември, началото на декември ще е датата, на която ще ходим, някои знае ли как са пътищата в този период и дали може да се изкачват върхове, при положение, че имаме налично планинско оборудване?.За момента сме се спряли на Bergsfjorden, Mefjorden и евентуално ако е възможно Segla, тъй като престоят ни ще е не повече от 6 дни.
Мисля да нощуваме на едно място и с кола под наем да обикаляме района, но това все още не съм го уточнил, който е правил подобна екскурзия, ще се радвам да се включи. Също така ли с ферибот от Тромсьо към острова е по - добре или да карам с 1 час повече , но без ферибот, а по заобиколен път.
За мен най - важно е да може да се изкачва вечер на по - високите места и дали е позволено/проходимо. Имаме снегоходки и всичко нужно за подобен траверс, но ако е пък прекалено опасно не бих желал.
Също така съм отворен за идеи, за друго локации в този район.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тромсьо/Сена, но без Лофотен
Автор: compur   
Дата:   23-06-19 22:30

Питай потребител с ник-нейм Jirko [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тромсьо/Сена, но без Лофотен
Автор: PieroBG   
Дата:   23-06-19 23:22

Jirko е човека [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тромсьо/Сена, но без Лофотен
Автор: kvakioh   
Дата:   24-06-19 09:32

Доста добра е идеята за пропуск на клишето и гмежта Лофотен. Там вече няма смисъл...
Иначе за кола внимателно с избора, защото има компании, които дават големи трошки.
Kaрането е ок, като катерене в снега и по избраното време да е възможно по-кратко. Иначе си е доста тъмно навсякъде по това време на годината.
По-скъпа застраховка, някъде 60-65лв излиза на човек е също добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тромсьо/Сена, но без Лофотен
Автор: sakuraki   
Дата:   25-06-19 11:58

Благодаря Ви! Свързах се с Jirko и ще нагласим работата. Това, което разбрах, че отново Ноември месец е не много добър за това, което искам да видя и дните са малко [smilie18] . Кола под наем, намерих някаква фирма, която си дава нови коли, но малки Opel corsa или Хюндай и30, които са нови уж и не са много скъпи.
Не знам защо имам такова привличане към зимата и северните държави, но вятърът все на там ме вее.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тромсьо/Сена, но без Лофотен
Автор: kvakioh   
Дата:   25-06-19 12:41

Докато не се мине през Фарьорски острови и Северна Шотландия, Лофотени и Скандинавия не са толкова забавни вече...
Освен ако не се комбинира с нещо допълнително-ски например.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »