Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: dinkish223344   
Дата:   24-05-19 18:35

Здравейте!
Имам фотоапарат CANON 550D с китов обектив 18-55III без стабилизация.
Искам да направя известен ъпгрейд в техниката ми, но съм в дилема относно подхода.
Двата варианта, които обмислям са:
1. Смяна на тялото с друго, като бюджета,след продажба на моето,би ми стигнал за следните модели(втора ръка) с китови обективи:
- NIKON D5200 (или 5100 с едно ниво над китовия обектив)
- NIKON D7000(на повече кадри)
- Canon 750D
- Canon 200D
- Други, които би ми предложил някой

2. Да задържа 550 D и да взема по-добър обектив(по-скоро ще е втора ръка) в порядъка на 500-600 лева, като за момента съм се насочил към Tamron или Sigma 17-50 - 2.8 със стабилизация.

Не са ми особено важни функции от сорта на Wi Fi връзка, въртящ дисплей или други, не свързани с оптичните качества на тялото. Иска ми се по-скоро да вдигна качеството на снимките, като острота, шум , цветопредаване и тн.
Снимам предимно портрети, пейзажи и стрийт(ако може така да определя ежедневните снимки). Не снимам спорт. Движещите обекти, които заснемам, са детето ми на 5 г. :). Говорим за любителска фотография, но с една идея към по-интересните кадри.
Благодаря на всеки, който ще отдели от времето си със съвет за моят "проблем".

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: avo   
Дата:   24-05-19 18:47

Аз съм на мнение, че изброените тела няма да вдигнат качеството на снимките ти, по-скоро обектива плюс малко повече четене и експериментиране на техники на снимане. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: Mogila   
Дата:   24-05-19 18:57

Фокусът на санон 550д е доста зле. Най добре го смени и добави някой твърд обектив за портретите.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: dinkish223344   
Дата:   24-05-19 19:03

Бях взел твърд обектив 50 MM STM и имаше проблеми именно с фокуса. Не разбрах дали е от обектива или фотоапарата до последно. Сякаш с китовия няма такъв проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: Mogila   
Дата:   24-05-19 19:10

Както казах, с това тяло няма никакъв смисъл от обективи. Махай го. Вече какво ще си вземеш можеш най добре да решиш в магазина с пипане, а не във форума с питане :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: guciguci   
Дата:   24-05-19 19:17

700D с хубаво обелтив на Canon! Избягвай Тамрон и Сигма.Canon EF-S 17-55 /2,8 или 15-85 ,ако успееш да го намериш .
Другия вариант,който аз лично предпочитам,безогледалка Sony . Бъдещето е там. По-малки,по-подходящи за видео. Имат хубави обективи,за това което искаш да снимаш. Самите им китаци дори са ок. Примерно Sony A6000 в момента е 1000 лева с китовия обектив .



Публикацията е редактирана (24-05-19 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   24-05-19 19:18

Има нещо, което при по-старите тела не е панацея, но е добра екстра. Казва се микронастройка на автофокуса. От изброените тела, само Д7000 го има. От друга страна, правилен цвят на лицето и Никон, трудно се събират в едно изречение. Та накратко - вземи Д 7000 и 50/1.8Д за начало и си щракай на воля. На никой вече не му пука за правилните цветове, защото всичко се гледа на телефон или таблет с минимални размери.

П.П. Виждам, че има раздвижване в темата, но не се лъжи да купуваш тяло от нисък клас, дори от магазина. Изключая сервиза на Сони, всички други са гола вода. Със сигурност веднага ще опреш до настройка на фокуса при светлосилни обективи и също така веднага ще ти се изправи косата.



Публикацията е редактирана (24-05-19 19:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: dinkish223344   
Дата:   24-05-19 19:22

Четох разни ревюта за по-новите модели от тази серия, 700 и 750 D, но не ми се видяха да са сериозен ъпдейт(чисто от гледна точка на параметри), но ще взема предвид вашите препоръки и ще поразгледам пак за добра оферта. Особено след мнението на Mogila, че това тяло има проблем с фокуса, тъй като иммено това най-много ме дразни при близки портети.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: ss_sgp   
Дата:   24-05-19 19:42

Canon 5D2 или 6D + обектив за какъвто стига бюджета. Добри варианти са Canon 85/1.8 и 100/2, може и Canon 70-200/2.8 но ще е голямо мъкнене :)
С още малко компромис и 70-200 4L
Това ще е качествен скок.

За кропка ако желаеш да получиш подобни възможности реално ще излезе по-скъпо. Сам можеш да сравниш колко струва например 85 на 1.4 или 1.2

Давам пример с Canon, защото си с тази марка. Същото се отнася и за Nikon, но там 70-200/2.8 ще е по-скъп.



Публикацията е редактирана (24-05-19 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: guciguci   
Дата:   24-05-19 19:44

ss_sgp,ти майтап ли си правиш с човека ? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: ss_sgp   
Дата:   24-05-19 19:46

Ааа, имало бюджет само за кропка с китов. Съжалявам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: dinkish223344   
Дата:   24-05-19 19:59

Ss_sgp благодаря за професионалния съвет, но наистина ми е рано за такава техника :).

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: dinkish223344   
Дата:   25-05-19 00:07

Започнах сериозно да се замислям за D7100 заради автофокусната му система използване в по-високия клас на Никон(поне така пише по ревютата). Може би ще се вместя и за една идея над китовия обектив.
Някой има ли преки впечатления за това тяло?
Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: guciguci   
Дата:   25-05-19 09:12

Ама какво сте се хванали всички за тази автофокусна система. Аз имам едни от най-хубвите кадри на децата си с Canon 550D,но не с китака,а с хубави обективи,като Canon EF 24-105/4 L IS и Canon EF 300/4 L IS и никога не съм забелязал проблеми с фокуса. Ако някой има такива,то е или от тялото му или от обектива или от комбинация между двете. Ако нямаш проблеми с фокуса сега с това тяло,не го сменяй,а си вземи само хубави обективи. Ако пък толкова те сърби да вземеш по-малко морално остаряло тяло,вземи 700d и пак хубави обективи. Nikon D7100 е страхотно тялото голямо и тежко и сменяш цяла система,като така нямаш никакви впечатления от техните обективи. Пак ще започнат дилемите скоро [smilie3]



Публикацията е редактирана (25-05-19 09:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-19 09:21

100D/700D или по-новото 200D + 18-55 STM обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   25-05-19 09:21

guciguci написа:

> Ама какво сте се хванали всички за
> тази автофокусна система. Аз имам
> едни от най-хубвите кадри на
> децата си с Canon 550D. Никога не съм
> забелязал проблеми с фокуса. Ако
> някой има такива,то е или от тялото
> му или от обектива или от
> комбинация между двете. Ако нямаш
> проблеми с фокуса сега с това
> тяло,не го сменяй,а си вземи само
> хубави обективи. Ако пък толкова
> те сърби да вземеш по-малко
> морално остаряло тяло,вземи 700d и
> пак хубави обективи. Nikon D7100 е
> страхотно тялото голямо и тежко и
> сменяш цяла система,като така
> нямаш никакви впечатления от
> техните обективи. Пак ще започнат
> дилемите скоро [smilie3]

Ма изобщо не си прав. По-високия клас тяло винаги е оправдан, дори само от удобствата, които предлага при смяна на параметрите, както и от техните стойности. Освен това, и в момента колегата не е обвързан с Канон заради някакви извънземни обективи. Друже, сменяй смело системата и почвай да се радваш на живота, защото е кратък[smilie5]. Аз съм само един щракач, но съм щракал с 15-тина тела от различни марки. Само Сони няма да си купя на инат[smilie18][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: guciguci   
Дата:   25-05-19 09:29

quazimodo,промени цитата ми,защото редактирах и добавих обективите,с които съм снимал с това тяло

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: georgioiv   
Дата:   25-05-19 09:33

Канон 750 Д е прекрасно тяло, автофокусната му система е много по-добра от на 550Д, а пък ако искаш да цепи фокуса, можеш да фокусираш с тъчскрийна на лайфю, по-мудно е от фазовия фокус, но винаги "кове". Всички STM обективи работят добре с това тяло и имат добър фокус. Вече от три години го имаме, универсално, евтино "желязно" тяло. Като бонус има не-лошо видео и подвижен екран. Глас за Канон 750 Д

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   25-05-19 10:11

georgioiv написа:

> Канон 750 Д е прекрасно тяло,
> автофокусната му система е много
> по-добра от на 550Д, а пък ако искаш
> да цепи фокуса, можеш да фокусираш
> с тъчскрийна на лайфю, по-мудно е
> от фазовия фокус, но винаги "кове".
> Всички STM обективи работят добре с
> това тяло и имат добър фокус. Вече
> от три години го имаме,
> универсално, евтино "желязно" тяло.
> Като бонус има не-лошо видео и
> подвижен екран. Глас за Канон 750 Д

Аз пък искам фазовия фокус да цепи косъма[smile]. Кефи ме тухлата като усещане и затова не останах на безогледалните олимпуси. В интерес на истината, при Канон съм имал по-малко проблеми с фокуса, отколкото при Никон и Олимпус. За Пентакс си трайкам[smilie5]. Всички тези "анкети" щяха да са излишни ако имахме под ръка адекватни сервизи. За съжаление, такива няма. Не мога да приема, че 5Д-то ми трябва да пътува до Италия а Никона до Чехия за настройка на фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: dinkish223344   
Дата:   25-05-19 10:51

Благодаря на всички за мненията :). Мисля да опитам да се вместя за нещо от по-висок клас, като 70D или D7100. Ако не успея, ще мисля за D5300 или 750D с по-добър обектив и на по-малко кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   25-05-19 11:18

dinkish223344, споменал си, че снимаш и пейзажи. По принцип там Никон стои по-добре, тъй като динамиката на сензора е по-добра. Не, че не става и с Канон, може да се ползва HDR например. Но когато говорим за извличане на информация от сенките от eдиничен RAW файл, тогава 70D не е добър избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: allmovies   
Дата:   30-05-19 23:24

Аз на твое място бих си взел:

- Canon 750D
- Canon 200D

с 10-18 мм и 55-250 мм

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: Mytronix   
Дата:   30-05-19 23:34

В момента Canon 6d излиза на страшно ниски цени втора ръка. За под 1000 лв което е смешно за тази камера! Вземаш си 24 85 USM и събираш пари за по-хубави обективи[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: dinkish223344   
Дата:   31-05-19 22:43

Здравейте!
Благодаря за мненията, но реших да сменя системата и минах на кропка от малко по-високия клас на Никон D7100, с Тамрон 17-50 2.8 без стабилизация и мотор(но на добра цена). Сега ще разучавам тънкостите, тъй като е малко по-различно от Канон-а и с повечко настройки :).

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D-ъпгрейд тяло или по-добър обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   01-06-19 01:15

Честито, а сега си свали инструкцията и почвай да я зубриш. В нея ще намериш отговорите на всичките ти зададени и незададени въпроси[beer][shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »