Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Неработещ фокус след изпускане
Автор: allmovies   
Дата:   10-05-19 15:00

Здравейте,
Една приятелка ми даде фотоапарата ако мога да и помогна.
Апарата е Canon 100D изпуснат и след изпускането всичко му работи освен това, че не може да фокусира нито на ръчни настройки, нито на автоматични, пробвах всеки един режим и през околяра и през дисплея пробвах с няколко обектива.
Прави снима,но без да фокусира. Предполагам, че е за ремонт.
Но гаранцията сигурно не покрива удър, така, че какви са вариантите, има ли някаква малка възможност всичко да му е наред и да трябва да се почисти или нещо което аз пропускам?
И към кой сервиз да се обърна?

Отговори на това съобщение
 Re: Неработещ фокус след изпускане
Автор: leo34   
Дата:   10-05-19 15:12

Да не е заради самия бутон. Не знам дали при този модел може да се персонализира да може да фокусира с друг бутон. Ако има такава възможност може да се пробва. При други модели може да се ползва бутона af-on за фокусиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Неработещ фокус след изпускане
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-05-19 15:39

Има ли следи от удар по тялото на камерата?

Отговори на това съобщение
 Re: Неработещ фокус след изпускане
Автор: allmovies   
Дата:   10-05-19 16:27

@leo34 довечера ще пробвам с тъч скрийна вместо бутона.
Апарата снима просто не фокусира по никакъв начин.

@chrisnoch Да има и си личи отдолу до серийния номер но е само по корпуса и не засяга други елементи като екран и т.н.

Прерових целия гугъл и никъде не намирам тема по този въпрос нито на български нито на английски възможно ли е това да е първия случай в света апарат след удър да не фокусира с какъвто и да е обектив, а всичко останало му работи?!?!

Отговори на това съобщение
 Re: Неработещ фокус след изпускане
Автор: allmovies   
Дата:   10-05-19 21:14

след още тестове останових, че апарата стои фокусиран само на 55 mm и не мъдра на никъде фокуса. Също така има и една прашинка на сензора.

Отговори на това съобщение
 Re: Неработещ фокус след изпускане
Автор: allmovies   
Дата:   10-05-19 21:38

От това което чета в нета май е
" shutter got stuck."

какво се прави в такъв случай?

Отговори на това съобщение
 Re: Неработещ фокус след изпускане
Автор: asahi   
Дата:   10-05-19 21:45

Смяташ ли, че си достатъчно добър във фината механика?

Отговори на това съобщение
 Re: Неработещ фокус след изпускане
Автор: allmovies   
Дата:   10-05-19 21:48

shutter не е стъкнат.

не знам значи като му сложа 55-250 мм обектив и е фокусиран на 55 мм раздвижа ли обектива към 250 и е размазано.

все едно няма връзка между обектива и тялото понеже изобщо не издава взучи като да фокусира.

иначе всички функции работят идеално.

Отговори на това съобщение
 Re: Неработещ фокус след изпускане
Автор: allmovies   
Дата:   10-05-19 21:57

и още нещо всеки пък като извадя батерия ме кара да въвеждам нанов дата и час това значи ли че бекъп батерията за дата и час е заминала и как се сменя?

Отговори на това съобщение
 Re: Неработещ фокус след изпускане
Автор: asahi   
Дата:   10-05-19 23:11

В менюалчето какво пише?

https://support.usa.canon.com/kb/index?page=content&id=ART161126&cat=0206B&actp=LIST



Отговори на това съобщение
 Re: Неработещ фокус след изпускане
Автор: allmovies   
Дата:   21-05-19 13:49

Дайте адрес на сервиз в София и някакви контакти, че явно тук никой не може да помогне.
Благодаря.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Неработещ фокус след изпускане
Автор: metodiev_martin   
Дата:   21-05-19 17:39

прЕател, четейки одисеята, установих, че ударно се нуждаеш от учебник по граматика и сервиз за фотоапарата. Ако не могат да оправят апарата, поне за теб още има надежда.
Подобни ремонти обикновено са скъпи (не се извършват в България) и не си заслужават парите, но инвестицията в образование, винаги си заслужава.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Неработещ фокус след изпускане
Автор: allmovies   
Дата:   23-05-19 13:14

@metodiev_martin
Аз не мога да разбера хора като теб, нямаш ли си друга работа.
Като не можеш да помогнеш, защо пише в темата, аз съм поискал адрес на сервиз. .....

Отговори на това съобщение
 Re: Неработещ фокус след изпускане
Автор: D.S   
Дата:   23-05-19 16:53

Колега, кажи на приятелката ти, че апарата вече става за саксия, или там каквато декорация му измисли. То затова си има високи и ниски класове. Нейният е целия пластмаса, няма какво да поеме удара и вътре електрониката и някоя механика е заминала. В сервиза на Канон ще го пратят в Италия, за нейна сметка и после като види сумата за ремонт, ще разбере че смисъл няма :) Сори, но ... Гаранция със сигурност няма да й признаят. Другият вариант са разни там Бушони, сервиза на руски и т.н,, като ремонта, АКО го оправят пак ще е повече от апарата [shtrak]



Публикацията е редактирана (23-05-19 16:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Неработещ фокус след изпускане
Автор: asahi   
Дата:   23-05-19 17:00

Сервиз фотоапарати Канон


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »