Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Thunderbolt 3/USB C to Thunderbolt 2
Автор: stanpaunov   
Дата:   06-05-19 11:39

Колеги, малко по странична тема.

Искам да си взема външен хард с добра скорост. Работя на Мак, който има 2 слота тъндърболт но стария тип 2.
Имам и 3 порта USB-3.
Харесал съм си това устройство -https://istyle.bg/lacie-4tb-rugged-thunderbolt-usb-3-1-typ-c-s-integrovanym-kablom.html

Знам също така, че Ейпъл предлага този адаптер - https://istyle.bg/apple-thunderbolt-3-usb-c-to-thunderbolt-2-adapter.html


Ще се радвам на всякъкви съвети за избор на външна памет с добра скорост и на нормална цена, както и коментари относно по горната конфигурация.

Хиляди левове не ми се дават...


Отговори на това съобщение
 Re: Thunderbolt 3/USB C to Thunderbolt 2
Автор: Eye_Contact   
Дата:   07-05-19 10:28

Вземи си по добре с USB3 засичал съм USB3 и thunderbolt2 няма голяма разлика да не кажа никаква .Препоръчвам ти да си вземеш rugged USB3 по евтино е и е чудно .Пробвал съм почти всички хардове и най много проблеми съм имал с western digital в момента имам 2 Lacie и едно seagate за сега никакви драми .Все пак вътре в Lacie са Seagate дискове .На запад много ползват Lacie rugged странно защо тука не го тачат толкова а е супер.Аз имам Lacie rugged 2tb монтирам 4К видео на FCPX без проблем като файловете са на него .

Отговори на това съобщение
 Re: Thunderbolt 3/USB C to Thunderbolt 2
Автор: stanpaunov   
Дата:   07-05-19 14:57

Здравей и благодаря за включването [smilie24]
Това което пишеш малко ме учудва предвид, че официалните данни за пренос са следните :
Thunderbolt 2: до 20Gb/сек
USB 3.0: до 5Gb/сек.

Но при повечето оферти има уловка.
Най често пише само Thunderbolt, което е равно на 1. Трябва изрично да пише 2 за да е ясно.
Но въпреки това, 1-та е със скорост до 10Gb/сек и би трябвало да е два пъти по бърз трансфера от USB 3.

Ако това което казваш обаче е вярно ще е супер. Можеш ли да посочиш за кой точно модел на LaCie говориш?

Мен най ме интересува 4TB или 6 TB

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Thunderbolt 3/USB C to Thunderbolt 2
Автор: Eye_Contact   
Дата:   08-05-19 00:31

Като видях на голямото,че скороста е еднаква с УСБ3 си взех малкото голямото е за бак ъп а малкото за работа .Не ми дреме какви скорости има важното е работата да върви гладко а както казах 4К видео яде без проблеми :) .Лаптопа ми е сравнително маломощен МАК 2012 .Мисля че и 4ТБ има от малкия модел
LaCie Rugged Mini 2.5 2TB 5400rpm 16MB USB 3.0 това е модела

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »