Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: survivor3   
Дата:   25-04-19 14:54

Какво мислите за новия модел Canon 250D заслужава ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: marves   
Дата:   25-04-19 15:12

DSLR? Праисторическа технология?
На Canon, изоставащите с петилетка?
Вкарали са 4K видео? Уау, иновативно!
[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-04-19 15:42

M50 с огледало...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: D.S   
Дата:   25-04-19 15:46

The compact DSLR, отдавна не е на мода, но Канон могат да си позволят тези пластмаси. DSLR си стана машина за работа, безогледалките се наместиха в сегмента everyday[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: quazimodo   
Дата:   25-04-19 15:47

marves написа:

> DSLR? Праисторическа технология?
> На Canon, изоставащите с петилетка?
> Вкарали са 4K видео? Уау,
> иновативно!
> [smilie25]

Аз пък си падам по праисторически технологии и колата ми е с 5-литров праисторически двигател, за ужас на радетелите за намаляване на парниковия ефект, и? Питащият ако ще снима отново кръщенета и подобни мероприятия, да се насочи към покупката на Канон 6Д на старо с подходящите обективи.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: asahi   
Дата:   25-04-19 15:52

Щом купуваха 2000D и 4000D и този ще купуват. Маркетолозите на Канон винаги намират дупка, в която да вкарат новия продукт.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: guciguci   
Дата:   25-04-19 18:23

True,true.... Не виждам смисъл да се купува вече нисък клас DSLR. Само безогледалка

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: Eye_Contact   
Дата:   25-04-19 19:26

Пробвайте да снимате в много тъмен клуб с безогледлка дори и Сони а9 ще се справи по зле околкото най старият дслр със светка и Аф асист .

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: guciguci   
Дата:   25-04-19 19:52

Да.да... Знайш кога [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: Eye_Contact   
Дата:   25-04-19 20:00

знам да почти всяка вечер го тествам това като ти светнат лазерите в контра и и безогледалката се чуди кво става докато захапе :) .Старото 6Д пуска асиста и гърми без проблеми :)



Публикацията е редактирана (25-04-19 20:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: guciguci   
Дата:   25-04-19 20:03

Ама виж какво каза " Сони а9 ще се справи по зле околкото най старият дслр"

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: kasad   
Дата:   25-04-19 21:44

Е справя се Синито, но честно казано има истина в твърденията за безогледалките в тъмен клуб....

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: kvakioh   
Дата:   26-04-19 19:14

Нищо по-ново, макар че ако е скок от 100D на 250D е ок.
Аз лично обмислям един 200D тяло над старото 100D на 90000 кадъра, но в Бг не продават само тяло, така че отвън. Като имам няколко топ обектива за кроп, които няма да продам, ми е ок.
М50 като безогледалка не си заслужава толкова много, макар че може да се нагоди интересна комбинация с обективи. Този 250D става за начално снимане, дори 2000D е ок, макар че модата налага камерите да са леки и по-компактни...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: quazimodo   
Дата:   26-04-19 20:56

kvakioh написа:

>... Този 250D
> става за начално снимане, дори 2000D
> е ок, макар че модата налага
> камерите да са леки и
> по-компактни...

Ако имаш под ръка нормални сервизи, всички камери стават за снимане. Лошото е, че у БГ-то няма нищо адекватно и при фотографията. Изключая евентуално СОНИ, но такова пък, аз на инат няма да си купя никога[smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: kvakioh   
Дата:   26-04-19 21:31

Купуването няма нищо общо със сервизирането. Оферти и гъвкавост няма на предлагането.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: hotsnail   
Дата:   27-04-19 02:14

DSLR особено ентри не е оферта. Има безогледални и от Сони и от Фуджи далеко по-читави. Дори и канонски м50 изглежда много по-удачно

единствено предимство ако ти го дават за 500 лева, но дали си заслужава подобна камера дори за тия пари......за 800 вече би трябвало да има по-добра безогледалка..,,,


Камера със сменяема оптика ако няма да и купиш хубави обективи също не си струва. По-добре си купи по-скъп телефон. Съвсем сериозно новите самсунзи и хуавеи снимат доста доста прилично


е го прост пример новия Самсунг има широк обектив еквивалент на 12мм. Това канонче ще ти дойде в най-добрия случай сс обектив еквивалент на 24мм. Ако няма да му купиш по-широк обектив като идете на екскурзия до чудните мостове ще удариш греда да хванеш гледката. Ще идеш до Италия и няма да можеш да заснемеш и една църква ни отвън ни отвътре.....със Самсунга ще си изкараш снимки никак не лоши. Същото става ако искаш да си направиш снимка на хотелската стая или почти всяко друго помещение.

С хуавея сложиха повечко увеличение и това също е кеф. Ще идеш някъде ще харесаш някой детайл и със 70мм еквивалент на обектива от комплекта на канона няма да можеш да приближиш и изолираш детайла. Хуавея без ядове ще се справи.

Дори за снимки на тъмно и за снимки с голям контраст новите телефони ще се справят по-добре...,,


Файдата от тоя апарат е ако му купиш подходящи обективи, промъкнеш статив, светкавици и т.н. За да направиш кадри, които не могат, да се хванат лесно с телефона от човек, дето не разбира. Това почти няма как да се случи с обектива от комплекта

Щрака де мисълта ми е, че хубаво гледаш апаратче евтинко, но за да има смисъл от него му трябват поне още 2-3 обектива, статив, филтри и това са бая кинти. Отделно ще ти трябва време да го научиш.



Публикацията е редактирана (27-04-19 02:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: kvakioh   
Дата:   27-04-19 09:29

Кирил, вЕрно ли дотам стигнА, че да препоръчваш телефони пред апарати?? С 2000D/200/250D картинката ще е същата като от а6000/6300. С еквивалентните обективи, които при Сони кроп ги няма толкова.
М50 не е развит достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: hotsnail   
Дата:   27-04-19 20:59

Квакио ще даде канона картинка ако му сложи човека обектив. С 18-50/3,5-5,6 или какъвто е последния китак на Канон, телефона ще е по-добър избор без статив.

Съвсем честно ми се струва да препоръчам телефон с добри камери на човек, дето няма да слага светлосилна или телефото оптика, няма да мъкне статив, няма да реди филтри и т.н.

Кроп камерата с китак е безсмислена покупка 2019 година,

Ако ще е хоби фотографията телефона не е вариант. Тука спор няма. Канона ще даде много повече от кой да е телефон.

Обаче за семейни снимки един от тия новите s10 или p30 ще вади по-добри кадри за фейсбук или за гледане на телевизор, таблет и .т.н от тоя канон или друга подобна камера при неподготвен фотограф с Китов обектив. Това го пиша съвсем сериозно.

ПП по себе си съдя. Старото ми Самсунгче без последните писъци на технологията за спомен запечатва много прилични кадри. Да аз си предпочитам фул фрейм а7-цата и се кефя да се заигравам, но ако просто иска да запечатам нещо, телефона често не е по-лош вариант. Дори щуротиите, че снимките на телефона нямали динамика или били размазани на 100% са много далеко от истината.


ППП Вижте кадрите в темата с телефоните....


Ето едно мое кадърче с телфончето по-артистично такова....с какво ще е по-добро китачето на 250Д


https://live.staticflickr.com/7880/40151979103_8d43078f74_c.jpg


Sofia by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Ето и може би най-добрия ми кадър с китак


https://live.staticflickr.com/7504/15256053944_82cd72b270_c.jpg

Gibraltar by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Самсунга на дали щеше да е съществено по-зле.

Стативче може да се сложи на телефона и с малко насилие някои неща стават....мисля си, че новия самсунг с10 например ще може да хване подобие на този кадър. Обаче с 350Д без да купиш допълнителен обектив няма да се получи...това са 14мм на фул фрейм т.е. 9мм за кроп ти трябват а тия са сравнително редки.....


https://live.staticflickr.com/8767/16638952793_27614f2540_c.jpg


Bordeaux by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Ама ето това за сега поне дори с П30 ще е проблем. Обаче с 18-55 няма да се получи и дори със 70-300 е малко вероятно.


https://live.staticflickr.com/8597/16511678859_027333d575_c.jpg


DSC05547-Edit by Kiril Karaatanasov, on Flickr


тия също за сега не стават добре с телефоните. ама не стават и с китовия обектив........


https://live.staticflickr.com/389/19406760964_eb53691820_c.jpg


Cen by Kiril Karaatanasov, on Flickr


https://live.staticflickr.com/724/23867415666_50e01e0724_c.jpg


sunset by Kiril Karaatanasov, on Flickr

ето това сигурно също ще е зор със телефона и напълно невъзможно с китак


https://live.staticflickr.com/1877/42930105070_f66ddafc30_c.jpg


Starry sky by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Разбираш ли, какво имам в предвид?



Публикацията е редактирана (27-04-19 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: kasad   
Дата:   27-04-19 22:55

Хотснейл, а на бас, че с китак на дизел ще изкарам портретната ти снимка, както и с Млечния път. Особено на Млечния път с китак от три марки дизели имам. И то със зор, бих казал почти невъзможно с око да разбереш разлика от снимки с китак и такива със скъп широк и светъл обектив. Просто със знания, упоритост и практика стават нещата с китака, дори и прилично боке се изкарва от него.Така че ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: hotsnail   
Дата:   27-04-19 23:22

Касад ако разбираш и вложиш усилия може и да изкараш нещо. Аз май същото съм писал.....

за хоби големия сензор е по-добър. Ама за семейни снимки от разходки.....



Публикацията е редактирана (27-04-19 23:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-04-19 07:04

Много ми е интересно как ще направиш картинка от 85 1.4 или 1.8 със китака [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: kvakioh   
Дата:   28-04-19 08:18

Измъкване е това с китака, ако е за първи апарат с обектив става, но естествено ще има и повече с времето. Иначе няма смисъл като цяло с китака на 250D, защото е по-зле от този на 200D. Това е доста добре скрито.
Аз лично китаци не ползвам, ще сложа 16-50/2.8 Токина, който вади едно и също на а6000/6300 с адаптор и без на 200D. Също и сигма 30/1.4. 70-200/4 IS белия. Токина 80-200/2.8 за портетно. напишете тук линка
Проблемът е, както казах, че такива тела се продават не самостоятвлно, също като други марки. Поне на българския пазар е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: hotsnail   
Дата:   28-04-19 09:35

Въпроса не е, дали ще ти набутат и ненужен китак.

Въпроса е, че ако човека няма фотография за хоби, тая машинка е напълно излишен разход.

Няма да направи технически снимки като тия горе. Обаче човека може да иска просто снимки за спомен от живота на семейството си и има други инструменти за това.



Публикацията е редактирана (28-04-19 09:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: agop4o   
Дата:   28-04-19 09:47

Ама вие решихте какво снима.Нито е казал за какво му е нито е казал с какви обективи ще снима но Вие почнахте наддаването за апарати и телефони.Предполагам че в края на темата ще бъде принуден да избира между най висок клас безогледалка и телефон[smile][smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Canon 250D (какво мислите)
Автор: quazimodo   
Дата:   28-04-19 10:28

agop4o написа:

> Ама вие решихте какво снима.Нито е
> казал за какво му е нито е казал с
> какви обективи ще снима но Вие
> почнахте наддаването за апарати и
> телефони.Предполагам че в края на
> темата ще бъде принуден да избира
> между най висок клас безогледалка
> и телефон[smile][smile]


Ами консултирай се с другата тема - Как да снимам кръщене[smilie18][smilie18][smilie18]Наздраве[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »