Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за канонски обектив 24мм
Автор: petrov88   
Дата:   15-03-19 14:19

Привет, не бях писал тук от доста време.
Накратко ми трябва нещо широко и не много скъпо. Първо се бях спрял и търсех 17-40, защото съм ползвал няколко пъти и ми хареса, но после видях и въпросния
Canon EF 24mm f/2.8 IS USM

Проверих из темите, но май не намерих нищо конкретно.
От една страна 17-40 много ми допадна, но от друга на това 17 ме блазни много и някои хора излизат по- дебели и не се харесват :D
24ката от друга страна малко или много го игнорира този проблем, пък е и по- светъл и уж като твърд обектив предполагам, че картинката трябва да е по- добра.
А и снимам основно с твърди обективи.
Какво мислите за него?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за канонски обектив 24мм
Автор: Raffito   
Дата:   15-03-19 14:27

Canon EF 24mm f/2.8 IS USM""

Имал съм Canon FD 2/24mm i Canon FD 2,8/24mm...
този с бленда 2,8/24мм беше по-рязък и трепеше Nikon-ския отвсякьде...
Този новия Canon EF 24mm f/2.8 IS USМ ,предполагам е направен на базата на стария-/FD/-???[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за канонски обектив 24мм
Автор: stef7   
Дата:   15-03-19 17:22

Canon EF 24mm f/2.8 IS USM е много добър, нова разработка е няма много общо с предишните Canon EF 24mm f/2.8, още по-малко с FD 24mm f2.8. Макар че за мен и те са много добри.

На ф8 едва ли ще видиш разлика между 24mm IS и 24мм на 17-40мм зума. Въпроса е на колко отворена диафрагма искаш да снимаш. 24мм е много добър още от ф4, докато 17-40мм маже в краищата на най-отворено и 5.6. Някои хора са ОК с това други не. А 24мм има и поне два стопа използваема от IS. Т.е. при ниско осветление 24мм ф2.8 IS има сериозно предимство.

По отношение на избора 17-40мм vs 24mm f2.8 IS въпроса ти е малко като : "Може ли да ми кажете кое ще ми хареса повече, ябълки или круши" Не знаем човече, ти би трябвало да знаеш по-добре [smile] още повече че вече си опитвал 17-40мм

За снимане нощем и при ниска осветеност ползвам твърдофокусни, за през деня когато има добра светлина и мога да затворя на ф8 - зумове. Но често ползвам само твърдофокусни, просто ме кефят и нямам нищо против да сменям по-често обективи.

Ултра широките обективи се ползват основно за пейзажи и не са просто за да хванеш колкото се може повече в един кадър. Кен Рокуел го обяснява добре.

How to Use Ultra-Wide Lenses

Отново за мен 24мм е любимо фокусно разстояние и много рядко имам нужда от нещо по-широко.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за канонски обектив 24мм
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-03-19 17:30

Автор: petrov88
Дата: 15-03-19 14:19
... От една страна 17-40 много ми допадна, но от друга на това 17 ме блазни много и някои хора излизат по- дебели и не се харесват :D


Някои хора "излизат по-дебели" НЕ заради фокусното разстояние на обектива, а заради перспективата.
Перспективата зависи САМО И ЕДИНСТВЕНО от гледната точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за канонски обектив 24мм
Автор: MAX-1   
Дата:   15-03-19 17:52

Не гледаната точка , дисторзията е виновна за кривенето .

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за канонски обектив 24мм
Автор: petrov88   
Дата:   15-03-19 18:03

Естествено :) Иде реч за народа в краищата

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за канонски обектив 24мм
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-03-19 22:52

Автор: MAX-1
Дата: 15-03-19 17:52
Не гледаната точка , дисторзията е виновна за кривенето .


Ще ме извиняваш, ама е нелепо да обясняваш дума с чуждоезичния ѝ синоним.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за канонски обектив 24мм
Автор: petrov88   
Дата:   15-03-19 23:51

stef7 написа:

> По отношение на избора 17-40мм vs 24mm
> f2.8 IS въпроса ти е малко като : "Може
> ли да ми кажете кое ще ми хареса
> повече, ябълки или круши" Не знаем
> човече, ти би трябвало да знаеш
> по-добре [smile] още повече че вече си
> опитвал 17-40мм
>

Да, виждам, че малко по този начин звучи. По- скоро се интересувах от оптическите и механичните им качества на двата. Ще снимам основно хора.
а 17те евентуално щях да ги ползвам за малко по- интересни кадри, но не са ми болка за умиране. Просто в момента на канона нямам нищо широко и това ми създава неудобства :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за канонски обектив 24мм
Автор: BXMarkov   
Дата:   16-03-19 00:21

Като гледам имаш си 85мм и 50мм, тоест 24мм ще ти дойде добре, даже и 20/2.8 не е лош вариант, пък ако ще е черна гаргата, канонския 24/1.4 е убийствен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за канонски обектив 24мм
Автор: hotsnail   
Дата:   16-03-19 00:24

+1 за 24/1.4

Поне виж снимки с такъв обектив. Има и вариант Сигма Арт, който оптически е доста добър. А е значително по-евтин. Как е Аф на Канонско тяло не знам. На Сони е супер.



Публикацията е редактирана (16-03-19 00:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за канонски обектив 24мм
Автор: burningice   
Дата:   17-03-19 08:32

Има един принцип при снимане с широко стъкло: слагат се хората, които фотографа не харесва в краищата на кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за канонски обектив 24мм
Автор: Mogila   
Дата:   17-03-19 08:44

Някой сравнявал ли е канонския 24 1,4 II със сигмата?



Публикацията е редактирана (17-03-19 11:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за канонски обектив 24мм
Автор: georgioiv   
Дата:   17-03-19 18:46

Хората се харесват най-много около 28мм., защото това е приравненото на камерите на масата телефони.

Иначе колко дебел ще изглежда моделът, зависи от това колко ще се приближиш. Ако го снимаш от 20 метра с 28мм. няма да е дебел [smilie5] Но ако го снимаш от метър и освен това го сложиш в ъгъла, гаранция, че няма се хареса[smile]

Инаюе по темата, не си писал с какъв апарат си, за да знаем за какви милиметри си говорим въобще [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за канонски обектив 24мм
Автор: asahi   
Дата:   17-03-19 21:23

Преди ерата на телефонната фотография пак се харесваше визията на 28. Спорът, обаче, е малко безсмислен. Всеки качествен твърдак от 24 до 35мм е за предпочитане пред вариото.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за канонски обектив 24мм
Автор: petrov88   
Дата:   27-03-19 13:31

Само да вметна, че го взех и като цяло впечатленията ми са много добри за това, което получих срещу парите. На 2.8 има явно винетиране в краищата, но не е болка за умиране, а и както един колега, с който го гледахме каза, ако снимам хора на 2.8 то едва ли някой ще ходи да се заглежда точно в краищата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за канонски обектив 24мм
Автор: S.Nikolov   
Дата:   28-03-19 02:20

asahi Всеки качествен твърдак от 24 до 35мм е за предпочитане пред вариото.

Може леко да поспорим 24-70 II 2.8 е убийствен обектив.
Имам и 35ца 1.4, която ползвам, но вариото е трепач. Вярно, не е на 1.4 но крайния клиент няма да го оцени това нещо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »