Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 сайт за снимки на диви животни
Автор: fildi   
Дата:   19-03-19 16:19

Здравейте,

отдавна съм регистриран тук, но на няколко пъти се отказвах от форума по разни причини. Накрая си спретнах набързо един сайт с много малка част от снимките си на диви животни. Ще се радвам да чуя мнения - както за сайта, така и за снимките. Ето и линка:
http://in-focus.eu
. Поздрави на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: сайт за снимки на диви животни
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   19-03-19 17:19

Аз съм аматьор , но на първа ръка снимки лошо кадрирани, сливащи се с фона, между твърде много клони , да не говорим за лошо експонирани нямат място в един сайт ...
Самият сайт не знам къде се хоства или такъв си му е енджина , но на моменти лагва яко ...
Старай се всички животни , които снимаш да са в интересна поза, да правят нещо ... да гледат само в обектива е "скучно" и безинтересно за зрителите ...
Съжалявам но над 95% от снимките ти не ги харесвам ... виж сравни си ги в тоя форум с pumabg примерно ... или diskusa .. или някой от хората , които вкарват много време и старание в снимките си ...

Отговори на това съобщение
 Re: сайт за снимки на диви животни
Автор: fildi   
Дата:   19-03-19 23:47

@LorDDemoniC, благодаря за мнението!

Отговори на това съобщение
 Re: сайт за снимки на диви животни
Автор: asahi   
Дата:   20-03-19 01:06

За име на сайта си ползваш името на популярна форма и търговска марка.
InFocus Corporation is an American privately owned company based in the state of Oregon. Founded in 1986, the company develops, manufactures, and distributes DLP and LCD projectors and accessories as well as large-format touch displays, software, LED televisions, tablets and smartphones.

edit: Наистина много лагва. Видях едни хубави бягащи в снега елени на сайта на NG, че се зарежда по-бързо.



Публикацията е редактирана (20-03-19 01:11)

Отговори на това съобщение
 Re: сайт за снимки на диви животни
Автор: lamerko   
Дата:   20-03-19 03:38

Ако дейността е различна и марката не е защитена регионално - не би трябвало да има проблем (стига да се защити).

Отностно сайта - първото дразнещо нещо при мен е, че когато се влезе в дадена галерия, навигацията изчезва. И иизлиза, че сайта е "защитен" с reCaptcha? Не знам какви са точно ползите, но подразва :)

Вече са споменали, че лагва - при мен зарежда, но след няколко прегледа на снимки нещо "забива" и от там нататък повече нищо не се показва.

de1d6.js:174 http://www.in-focus.eu/wp-content/uploads/2019/01/DU2A0534.jpg Could not be loaded !

Вероятно е свързано с неприятната идея, цялата галерия да се дъмпва при клиента, а js-то просто да чете локално... с което генерира неприятен трафик и липса на синхронизация. Препоръчвам ти да разкараш този плъгин :)

Отговори на това съобщение
 Re: сайт за снимки на диви животни
Автор: BEYA   
Дата:   20-03-19 05:37

Има и нещо друго. Снимките ви качени тука в Ф.Ф. изглеждат по добре с по добро качество.Тези от вашия сайт са с по лошо качество.Възможно е да са с по малка резолюция или копресирани по някакъв начин.

Отговори на това съобщение
 Re: сайт за снимки на диви животни
Автор: fildi   
Дата:   20-03-19 06:27

@asahi, благадоаря, че ми обърнахте внимание върху името на домейна. честно казано, не съм се замислял върху това като го купувах, просто гледах да е свързано с фотографията.

@lamerko, и на Вас благодаря, ще го имам предвид при втората версия на сайта, защото ще е коренно различна - визия, галерии, всичко.

@BEYA, да точно така е. истината е, че спретнах сайта, включително и "обработката" на снимките сам за 1 ден. Имам над 30000 снимки на диви животни и птици, дори не знам какво имам вече :) това е първоначална версия, просто, за да има нещо. Снимам в RAW формат и винаги обработвам всяка снимка поотделно, като й отделям нужното внимание. За сайта ползвах готови пресети, защото бързах. Просто трябваше да е нещо, което не дразни силно окото. За втората версия на сайта, която вече ми се оформя в главата, снимките ще са различни и вече съм направил подобра. Всяка от снимките ще бъде обработена поотделно, така че да изглежда подобаващо. Просто в момента още не ми е дошла музата да го направя :)

Благодаря на всички още един път за отделеното време!

Отговори на това съобщение
 Re: сайт за снимки на диви животни
Автор: marrio31   
Дата:   20-03-19 07:53

Ако имаш наистина 30000 снимки,по-добре подбери 10-20 добри,тези в момента не стават,но пък ходиш да снимаш явно на място пълно с животни,рая за ловеца[smile] .Сайта при мен работеше нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: сайт за снимки на диви животни
Автор: victory13   
Дата:   20-03-19 09:05

Здравейте fildi,

Иване, много неща могат да се напишат за творението ти... предимно ще са забележки, някои от тях вече отбелязани.
Моят съвет е прост... каквото и да правите, не го правете "набързо" !

Успех! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: сайт за снимки на диви животни
Автор: CDman   
Дата:   20-03-19 09:35

Успях да видя само катериците. Никоя друга галерия не ми се отвори.[smilie11]

Win7/Chrome

Отговори на това съобщение
 Re: сайт за снимки на диви животни
Автор: fildi   
Дата:   22-03-19 07:10

Много странно, че на някои колеги не им се отваря сайта. Аз го отварям поне от 3 места всеки ден, като едното е от телефона ми и няма проблем. Също и през латопа и телефона на жена ми се отваря без проблем. Но благодаря за обратната връзка!

Отговори на това съобщение
 Re: сайт за снимки на диви животни
Автор: Антивик   
Дата:   22-03-19 09:23

На първо и бързо гледане по-горе някои неща вече са ги казали, много напречкани клони, закриващи обекта, на много места избягал фокус, снимки на които обекта е орязан особено в едрия план, на някои места ми липсват острота и подробностите в пилетата - контур на оперение, очета. Това само от бързо преглеждане, но има и приятни кадри, успех в начинанието.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: сайт за снимки на диви животни
Автор: vasilmitev   
Дата:   22-03-19 11:15

Без да имам опит в снимането на диви животни и птици ще кажа че лично аз не бих качил и 90% от тези кадри. Има добри попадения но огромното количество от кофти кадри развалят доброто впечатление. Според мен тук работата е свършена много набързо.
За втората версия на сайта която ще правиш наистина подбери само добрите кадри и резултата ще е коренно различен! Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: сайт за снимки на диви животни
Автор: ombre   
Дата:   22-03-19 12:16

Сайта при мен се отваря,за останалото вече са го казали-снимките не са ок,особено се зачудих защо се качва подобен кадър:

http://www.in-focus.eu/%D0%BF%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B8/


Също така,прави впечатление много силен контраст,както и в тъмните части няма никаква разработка-например ,ако главата на пилето е черна,не се вижда нищо-очи и т.н.Успех с новите кадри и сайта,надяваме се да ни покажеш по успешни неща.

ПС-има и някои приятни снимки.

ХДР-то не ми хареса.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »