Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: rossen76   
Дата:   27-02-19 19:58

Здравейте искам да попитам , за менние за SONY А 7 2 И SONY A 7 3 .
пОРАДИ БЮДЖЕТ ОКОЛО 2500 ЛЕВА си мисля дали sONY a 2 e добър с фокус по очите и дали добре се справя на тъмно за фото и за видео.Заслужава ли си Sony a 3?

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: BEYA   
Дата:   27-02-19 21:06

Като Wolkswagen GOLF 1,2,3...

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: hotsnail   
Дата:   27-02-19 23:08

А7м3 си заслужава да. Той и другите две камери от новото поколение са значително по-добри като АФ и като цялостно представяне. Има доста писано и в този форум и в интернет за модела.

Вече 1 година А7м3 се класира за най-добрата камера на пазара без конкуренция за парите си. Оня ден излзе някакво списание с препоръки за камери за 2019 и А7м3 беше номер 1 и там....

За повече пари Д850, А9, А7рм3 и т.н. също участват.


А7м2 също не е лоша камера, но има значително по-ограничени възможности на фокусната система. Кмаерата е на 4-5 години вече и безогледалните още бяха на ранен етап. Възможно е да се снима с А7м2 на различни места, но е по-трудно. Има фокус на очите, но е само единичен. С някои обективи фокусира бавно. С адаптирани обективи фокус има само в централната третина като ДСЛР. Няма следящ фокус с адаптирани обективи. Две обаче ми служи вярно и направих доста снимки с него.

А7R2 с 42МП е може би не лоша идея за нещо по средата с великолепния 42МП сензор и по-добър фокус на очите. На втора ръка излизат малко ползвани камери с остатъчна гаранция понякога в рамките на бюджета Ви. При А7р2 има следящ фокус на очите. Зоната в която фокусират адаптирани обективи е значително по-голяма. Следящия фокус работи, но има доста какво да се желае от него. Става и на тъмно.

За видео не разбирам много. От познатите ми знам, че А7р2 и А7м3 имат много добро видео. А7м2 има само ХД, няма 4к и в ХД прави някакви артефакти подобно на канонски апарат - aliasing му казват май.

Ако ще се снима на тъмно и не се ползва а7м3 препоръчвам адаптирани сигма обективи на 1.4 да се използват. АФ им е безпогрешен с адаптер а А7м2 и А7р2. Не е бърз фокуса, но работи приемливо. Важно е на тъмно да се използва средната по-големина точка. АФ на очите при много слаба светлина в клуб поне за мен не е работил добре с тия камери.

По принцип ако камерата Ви се струва скъпа погледнете обективите и дайте да видим какви обективи ще вземете.

Сигмите Арт на КАнон байонет и Тамрон 24-70/2.8 на Канон байонет например са не лоши оферти. Сега има Тамрон 28-75/2.8 на Сони Е байонет т.е. за А7-ците правен.

Много използват ръчнофокусни обективи (които могат да станат и АФ-ни!) с тия камери. Там има по-добри неща като цени и могат да се комбинират нови дизайни с по-класически обективи. Аз бях предимно с подобни обективи с А7 около година, защото имаше всичко на всичко 2 твърди обектива за системата а тогавашните зумове не ме привличаха......

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: 4k   
Дата:   28-02-19 18:24

Здравейте бих искал да Ви попитам за една комбинация. Става въпрос за Sony Alpha A7 III и Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD ? Според мен не е лоша хич, но да попитам по-знаещите ?! Смятам да си го взема към септември месец от Photopavilion - Пловдив или Dekom.
Ще го ползвам за почти всякакъв тип кадри, но най-вече за снимки в едно заведение кадето светлината е оскъдна !



Публикацията е редактирана (28-02-19 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-02-19 19:04

Със същата комбинация съм, имам обектива от месец - чудесно стъкло за парите си, според мен най-доброто решение overall. [smilie24]

ПП: За снимки на закрито го ползвам със светкавица и софтбокс, имам вече една бебешка и един рожден ден с тях.

Също за портрети според мен е не лош вариант. Последните 3 снимки в профила ми са точно с него!



Публикацията е редактирана (28-02-19 19:09)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: emo99   
Дата:   09-03-19 18:51

Бюджета е твърде малък. И аз мисля да сменя системата, защото съм снимал с А7III и 85мм цайс.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: Myth   
Дата:   09-03-19 22:40

Понеже и аз се глася да сменям системата незнайно кога в бъдеще... но се двоумя м/у Фуджи и Сони А7 III (може да погледна и никон Z6 и Canon R, които засега са извън чуденките)

Но да спомена нещо което не се засяга в темата при лоши светлинни условия, забрави да фокусираш нормално със Sony на нещо по-малко от 2.8 на бленда 4 вече има сериозни затруднения и хънтене..... Ако се поразровиш в мрежата ще прочетеш достатъчно мнения... не винаги в такива ситуации искаме плитък DOF. Ако това не ти е проблем няма да снимаш на по малки бленди от 2.8 в лоши светлинни условия Sony изглежда се справя отлично.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: hotsnail   
Дата:   09-03-19 22:50

Myth обектива трябва да е светъл. Това важи за всички безогледални до колкотo знам т.е. и за Фуджи и вероятно за Z и R. С 2.8 зум в общи линии на събития съм ок. За много тъмни места 1.4 обектив си трябва. Има настройка в менюто да кажеш на камерата да фокусира с отворена бленда. След това си я затворя за снимката като ДСЛР. Това нещо не винаги работи със следящ фокус на сонитата....

ф/4 обективите или пък 3.5-5.6 са си проблем на слаба светлина. Безогледалните нямат хубави асист лампи. Нещо ИЧ лампа на светкавицата не им помага добре както е на ДСЛР. Слагат им светодиодни лампи, които супер много дразнят и не вършат никаква работа. Аз по-принцип изключвам тая помощна лампа още като си взема камера нова.

А7м2 има една особеност с негови обективи фокусира по-зле на тъмно от адаптиран обектив. Та за 2-ра серия препоръчвам сигми на 1.4 да се използват за събития с метабоунс преходник.

Препоръчвам единичен фокус и изключено Live View.

Не им се притеснявай толкова на сонитата справят се. Трябва си малко майсторлък и подходящи обективи, но няма страшно. Спокойно можеш да снимаш сватби и събития по клубове.

..и в други теми съм го писал - крпоката за мен е безсмислена на тоя етап от развитието на техниката. Ако имаш фул фрейм за втора камера кропка може би има смисъл, но само кропка е тъпа идея. Мога доста да пиша, но няма смисъл. По-тежки, скъпи и некачествени обективи, по-калпави снимки и в общи линии само компромиси....



Публикацията е редактирана (09-03-19 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: Myth   
Дата:   09-03-19 23:09

Автор: hotsnail
Дата: 09-03-19 22:50

...



Общо взето съм съгласен за повечето неща, освен, че обективите са по тежки и некачествени, трудно може да се каже, че обективите на Фуджи са некачествени :)

И другото както казах не винаги се нуждаем от плитък доф, при събития, та... много хора, често снимат и на 4 и на 5.6 много зависи какво искаш :)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: hotsnail   
Дата:   09-03-19 23:10

да снимай си ако искаш и на ф/9. Въпроса е обектива ти да е светъл и да позволи на камерата да фокусира бързо. Същото е и с ДСЛР ако няма асистираща лампа.


ПП Аз поне до колкто съм снимал в разни клубове без светкавица бленда по-малка от 2.8 въобще няма шанс. С 1.4 бленда обикновено съм на около исо 6400 или 12800....на 5.6 т.е. 4 бленди по-бавно ти трябва исо 100 хиляди и нагоре.....Не знам какво би искал....



Публикацията е редактирана (09-03-19 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: Myth   
Дата:   09-03-19 23:18

Ми може да вземеш вариото 16-55/2.8 на Фуджи... ми качеството е много добро, за праймовете им няма да говорим :)

Както казах за повечето неща съм съгласен с теб... ся за кропките... зависи, не е толкова голяма болка за умирачка в крайна сметка, не висчко е плитък ДОФ на тоя свят :) Шума също е достатъчно поносим та....

Виж стабилизацията (липсата) на мен лично ще ми е болка, за някои не е.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: hotsnail   
Дата:   09-03-19 23:22

Човек въобще не става дума за ДОФ. 16-55/2.8 е същото като 24-70/4 на фул фрейм. Примерно един 28-75/2.8 тамрон е и по-качествен и по-евтин, че и по-лек.....Безсмислено е да спорим.

Ето ти сравнение

Както и да го гледам кропа е най-скъп, най-голям и най-некачествен....

За пейзажи, за портрети за обработка... за каквото искаш има тонове разлика без да включваме ДОФ-а. ДОФ-а дори е по-скоро дефект на фул фрейма, който може да се използва креативно....ама в повечето снимки искаш да имаш детайли и дофа по-скоро пречи....

Ама детайла който ще имаш от А7м3 или Z6 ще е мнго повече от фуджито. А от Z7 Или A7r3 няма място за сравнение. Възможностите за обработка и качеството на картинката и шума са на друго ниво.

Имам и кропка и фул фрейм и просто.....за екскурзии примерно разни снимки за спомен няма значение с коя камера ще снимам. Ама в момента в който искам по-хубав резултат разликите са големи и няма място за сравнение.....

ПП Сони поне на кропката им са направили някаква щуротия и на базово исо има много висок динамичен обхват. Необикновено висок. Та А6300/А6400/А6500 на исо 100 поне дават възможности за обработка подобни на фул фрейм като А7м2. Фуджи и това нямат....детайла е ясно няма как с кропа да го хванеш, обективите да по-лоши са и дифракцията ги налазва още на ф/5.6 и учудващо като си направиш сметка са по-тежки и по-скъпи.....

За широкото:

Ето ти Сони 24/1.4 срещу фуджи 16/1.4 ...фуджито е с 1 стоп по-зле ....

и още по-широкото сонито видно е по-компактно

за широкото минах на 15/4.5 на фойлаендър. Компактен със зверска оптика....


портретник - сонито е една идея по-едро, но е доста по-евтино

Имаш един келепир, че с Фуджито имаш вграден телеконвертор и 100-400 всъщност става 150-600. Да това е готино, докато се сетиш че от 40+ МП ако кропнеш ще получиш същото като от кропката.....



Публикацията е редактирана (10-03-19 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: uri64   
Дата:   10-03-19 00:15

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
кАжи честно чуек [smilie5]
#нимоа #шсанапикаяотсмях


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: uri64   
Дата:   10-03-19 00:21

hotsnail написа:


> Фуджи и това нямат....детайла е ясно
> няма как с кропа да го хванеш,
> обективите да по-лоши са и
> дифракцията ги налазва още на ф/5.6
> и учудващо като си направиш сметка
> са по-тежки и по-скъпи.....
>

Чак на 5.6 ли? Еее не им давай толкова плюсове, карай по симбончовски със достойни симбончовщини - примерно можеш да кажеш, че направо след ф4 дифракцията е такава, че не може да се снима и трябва да се хвърлят и тела и обективи [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-19 00:33

Юри не е за фуджи това наблюдение. Всички 24МП и по-гъсти кропки ги аахапва там дифракция. Вярно поносима е. Дори на ф/8 и ф/11 е поносима, но вече я има. С Фул фрейма на 24МП започва на ф/8 и да на ф/11 и дори ф/16 се трае. Един стоп разлика...това е. ПРи м43 почва на ф/4 и до към ф/8 може да се толерира....

Не става въпрос да се хвърлят ама при сходни цени на фул фрейм и кроп в момента не виждам смисъла от кроп. Освен по-евтин модел за 2-ра камера.....или пък камера за видео или дронове...ама пак по-добре да е втора....

Като си накупил вече една торба обективи, е ясно, ще си ги ползваш. Лошо няма.

Ама е виж си лайка обективите и фуджи обективите и ми кажи, че лайките са по-големи...ми не са. За сходни характеристики са същия размер. А често кропските стават по-големи.....



Публикацията е редактирана (10-03-19 00:37)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-19 00:53

Ето кое мисля е смислено на кроп

туристическия зум

Да няма много контрол на ДОФ ама един 16-70/4 може да компактен и качествен.....

Това е удобство което за 2-ра камера е оправдано.....

За фул фрейм дали ще направят подобен 24-105/5.6



Публикацията е редактирана (10-03-19 00:55)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: uri64   
Дата:   10-03-19 01:17

Ми да ти кажа зависи от лайка обективите...и там има големи топузи..в смисъл големи не само спрямо другите от системата....също така и някои обективи на М байонет от други производители - примерно някои светлосилни на Vogthlander, по-ранни версии.... а да кажем твърдите фуджи обективи на ф2 (23/35/50) са супер компактни и доста добри оптически...бих казал, че фуджи се справят фантастично до момента...само да не изпаднат в някое умопомрачение и да почнат да творят безумия...бе трябва да се пипнат за да се разбере :)
Аз не искам да влизам в директни сравнения между обективи за фуджи и обективи за други системи - примерно на Ебайонет (още повече пък и в тема за Сони), да сравнявам фокусни разстояния, максимални бленди и да твърдя, че нашето е най-добро, закопава всичко друго и т.н. - просто нека не се очернят без мярка [smile] ....иначе, добре че Тамрон ви направиха читав светъл зум, а Сигма и някои други добри адаптери, че да има какво да си слагате на телата [smilie5] ...сега това е бъзик, да не почнеш да изброяваш всичките ви обетиви от всички производители [smilie5]



Публикацията е редактирана (10-03-19 01:37)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-19 02:05

Tamron спечелиха маса награди а и много хора си купихме 28-75/2.8. Новия 17-28 изглежда ще повтори успеха. Няма за какво да се засяга човек. Иначе има и Сони вариант но е скъп и е 24-70 и е по-едър. Масовия обектив от Сони е 24-105/4 т.е. Това е конкурента на тамрон. Половината Сони хора са с него другите сме с тамрона ....

Сигма хубав преходник направиха и 20-тина обектива пуснаха. Странно е, но със сигма обектива ми на канон байонет ползвам метабонес - фокуса е по-консистентен а за портретен обектив това е важно. Наскоро си взех и канонски обектив и него ползвам със сигма преходника, защото по-бързо заключва фокуса и някак фокуса е по-агресивен. Забава голяма е.

Да за безогледалните 2 и 2.8 твърдите обективи имат предимство да са малки, леки, не много скъпи и доста качествени. Ако не греша още лайка и цайс са схванали тоя пиниз. 50/2 например май е лек малък и супер остър При Сони има 28/2, 35/2.8, 55/1.8 и 85/1.8 които са подобна редица от компактни и сравнително хубави обективи. Нищо не пречи да се ползват лайка обективите дори с аф.

Голямата файда от безогледалните е размера на широките обективи. Сони и Фуджи с 24/1.4 и 16/1.4 направиха хем светли хем не особено големи обективи. Сравнявам със слр моделите като 24/1.4 арт или канон 24/1.4 л. Фойта 15/4.5 е супер. 12-24 по-горе пуснах сравнение е невероятен. 16-35/4 също е много готин и компактен.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: Джъмбо   
Дата:   10-03-19 10:41

когато през 90 те канон пуснаха камера дето аф сензора се избираше с помощта на око и най-хубавото му бе, че можеше да се изключи така е сега и с фокуса по-очи... може въобще да не се ползва и пак ще се работи без проблем...
поне за мен като фотограф ползващ предимно ръчен фокус е така
[cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: Myth   
Дата:   10-03-19 21:46

Автор: Джъмбо
Дата: 10-03-19 10:41

когато през 90 те канон пуснаха камера дето аф сензора се избираше с помощта на око и най-хубавото му бе, че можеше да се изключи така е сега и с фокуса по-очи... може въобще да не се ползва и пак ще се работи без проблем...
поне за мен като фотограф ползващ предимно ръчен фокус е така


Не разбирам защо да не се ползва, когато е изключително удобна екстра... то вярно навика е голяма работа, ама...

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за sony a 7 2 i a 7 3
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-19 21:51

Фокуса на очи се ползва много да. Реално ти спестява време. От а7р2 и а6300 преди 3-4 години има следящ фокус.

От моя опит с жени работи супер. С мъже не толкова. С мен конкретно не работи много добре. Просто веждите ми може би са по-ниско и по-дълбоки и фокуса обикновено е на веждите при мен. Ако ползваш малка зона може да се фокусира по точно а на ръка най-точно.

Обаче с жени до сега не съм имал проблем. Тия дето съм снимал им намира зениците и дори на 85/1.4 е супер прецизно.

Полезна е много екстрата и Джъмбо ще почне да я хвали до месец или два, когато и Никон я сложат.



Публикацията е редактирана (10-03-19 22:08)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »