Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: Medivh   
Дата:   03-03-19 09:03

Здравейте, за момента съм се спрял на Fujifilm X-T30 за първа камера.

Предположих че ще трябва да купувам обективи отделно но все пак при търсенето забелязах че от photo pavilion има 2 "бъндъл" варианта


С един обектив:

Тяло + XF 18-55 f/2.8-4 R LM ОIS ( 2 549.00 лв )

С два обектива:

Тяло + XC 15-45mm f/3.5-5.6 OIS PZ + Обектив XC 50-230mm f/4.5-6.7 OIS II ( Цена: 2 349.00 лв )


Единия вариант излиза с около 780 лева отстъпка ако приемем че купувам отделно тялото и обектива а другия вариант излиза с около 870 лева отстъпка ако купувам по отделно 2-та обектива.


Има и 3-ти вариант който е 1949 лева с един обектив - XC 15-45 F3.5-5.6 който по-скоро отпада пред варианта за 2549 лева с XF 18-55 f/2.8-4. (до колкото разбирам XF е по добър от XC варианта вв всички отношения)


Базовата цена на камерата без обектив е 1850 лева и се чудя защо има такъв тип bundle варианти - дали това идва от Fujifilm като компания за пускането на камерата или е по скоро промоция от магазина?
Варианта за 2549 лева също го има и във photo synthesis. - ако се спра на този не съм сигурен дали да купувам от photo pavilion или photo synthesis - цената е една и съща а аз не съм запознат с магазините за фото техника.

Обичам да снимам пейзажи, бих искал да имам възможност да снимам портрети, събития и концерти. Астрофотографията също ми е интересна, макро фотографията е нещо което на по-късен етап ще опитам.

Ще снимам и видео което беше голяма част от причината да се спра на X-T30 спрямо M50
(Благодаря на всички които дадоха своето мнение в темата ми за избор на първа камера от миналата седмица)

Бих искал да взема XF-18-55 в комплект с XC 50-230mm - но такъв bundle за съжаление няма (дали магазините в България могат да направят оферта за такъв "custom" bundle?


Кой вариант би бил най-подходящ за нещата които искам да снимам като за начало?



Отделно гледах други обективи във Photocamera.bg, Photo pavilion и Photo synthesis

Ще се радвам на съвети и мнения от вас - опитните ентусиасти и професионалисти, благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: ombre   
Дата:   03-03-19 09:27

Парите ще ги даваш ти,така,че е най добре ти сам да си решиш.Няма значение от кой магазин ще вземеш,но ако се спреш на павилиона ти препоръчвам да потърсиш Влади/той и си отговаря за марката там/.Изключително коректен и отзивчив.Ако нещо по конкретно те интересува пилиши на лично.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: uri64   
Дата:   03-03-19 10:11

Според мен по-добър е вариантът с 18-55. След това ако се търси бюджетно теле - 55-200. Принципно F серията е по-висок клас от XC.
Много зависи и от конкретните предпочитания - зумове или твърди обективи. Ако е второто - то тогава по-добре само тяло да се вземе и след това твърди втора ръка - има на добри цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: uri64   
Дата:   03-03-19 10:19

то дори и 18-55 втора ръка може да бъде намерен на добра цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: todorovd   
Дата:   03-03-19 11:43

Това ревю е доста интересно и е снимано с въпросния 18-55, което може да ти даде по-добра представа за обектива: https://youtu.be/UQ45ZCVoeLM
Аз лично също съм се насочил към x-t30 и нямам търпение да е наличен след няколко седмици в България, за да си грабна една бройка

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   03-03-19 11:50

И аз съм за тяло от магазина и обективи от базара!
Всичката ми техника е от тук. Има интересни предложения и за 10-24 и 14 мм / щом ще снимате пейзажи/ и 35 мм и 56 /за портрети/ и 18 - 135 и 23 мм и 27 мм за по-различно![smile]
18-55 е много хубав обектив и има чисто нови бройки в базара и сега,но аз лично му се ,,нарадвах,, веднага щом си купих 14 и 35 мм от един колега тук във форума. Само дето сърце не ми дава да продам каквото и да било!
Ако мислите да имате камера и само един обектив- тогава Да, може би !!! Но това никога не се случва![beer]



Публикацията е редактирана (03-03-19 11:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: quazimodo   
Дата:   03-03-19 13:02

С риск да ме налазят разбирачите, ще се повторя - като първа покупка, тяло с китов обектив е варианта, позволяващ да се започне веднага снимане в какъвто и да е род (точно днес няма да напиша жанр) фотография. Нека допуснем, че макрото не е приоритет[smilie18][beer].

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: ombre   
Дата:   03-03-19 13:27

Гледам се съветва за втора ръка джам и ново тяло.В случая,като е толкова ново е неизбежно,но почнат ли да излизат секънд хенд,и продавача е коректен,няма никаква драма да се вкупи цялата техника от базара,да не говорим,че доста от обявите са на смешни кадри.

За начало 18-55 е страхотен джам,който ще покрие голяма част от нуждите на автора.Да се има в предвид,че на фуджи стъклата не са евтини,но то и на другите с-ми не са без пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: patzo   
Дата:   03-03-19 14:43

Мога да ти предложа Fujifilm FUJINON XC 50-230mm F4.5-6.7 OIS II - чисто нов в кутия както е от магазина на 0 кадъра, не поставян на апарат - за 380лв.

patzoxxx@abv.bg

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: Medivh   
Дата:   04-03-19 06:57

Благодаря за отговорите! Има нещо за което пропуснах да питам. Има ли смисъл да се взима 500s SDXS карта или няма да има никаква разлика спрямо 300s

Линк за сравнение:

https://photocamera.bg/microsds/compare?ids%5B%5D=456&ids%5B%5D=459

Максималния битрейт на X-T30 видеото е 200 Mbps Което е 25 mb/sec така че за видео може би е окей 2 пъти по евтиния вариант (300s)

Но дали за Burst Raw или нещо друго ще има по-добър performance?

Също така дали Transcend са добри memory карти или бихте препоръчали други марки?


Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: D.S   
Дата:   04-03-19 12:19

Като гледам искаш да снимаш всичко, тъйче 18 - 55 не е никак лош вариант, като за начало. Има стабилизация за видео, а и обектива хич не е лош. Цената си е официално намалена от Fuji. Това им е китака така да се каже, нищо че е скъпичък за китак. После погледни Samyang 12 / f2. Все си мисля да го продам за Fuji 14mm, но обектива е един път за парите си. И пейзажи и астро стават с него. После едно теле - Fuji 60 / 2.4 става и за портрети и за макро горе-долу, намира се за около 600 лв. Автофокуса не е от най-бързите, но като картинка е един от най-добрите им обективи. Тия тъмни теле-зумове не знам защо са ти. Аз бих ги пропуснал

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: kvakioh   
Дата:   04-03-19 12:32

18-55 нов и после втора ръка някакъв дълъг като се наснима с 18-55.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: kingjc   
Дата:   04-03-19 12:32

Здравей,
18-55 като за начало е супер обектив, определено не бих го нарекъл китов, защото предлага много повече, като качество спрямо други китаци на конкурентни марки.
Започни с него, перфектен е и за видео и за снимки, по нататък вземи някакви светли праймове, повечето на фуджи са страхотни.
За картата памет аз ти препоръчвам Сандиск, също и Сони в момента правят много читави карти.
Не са кой знае колко скъпи картите така, че лапвай поне 90мб/с



Публикацията е редактирана (04-03-19 12:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: kvakioh   
Дата:   04-03-19 12:39

55-230 в никакъв случай, освен ако не е някой евтин и супер изгоден.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: sirkhann   
Дата:   04-03-19 14:42

Имай предвид, че Fujifilm е скъпа за поддържане система.

Китов обектив - само 18-55, 16-50 или по-новите, които ще излязат по-натам. 16-50 и 15-45 са гадни пластмаси с компромисно качество и много софутерни корекции, за да получиш що-годе някаква картина.

Обективите зависят от жанра. Добрата новина е, че за пейзаж, натюрморт и донякъде портрет - може да се ползват ръчнофокусни обективи с преходник.

Няколко автофокусни варианта:

- 14/2.8 пейзажен
- 27/2.8 компактен туристически
- 35/1.4 универсален
- 50/2 остър
- 60/2.4 универсален

За теле-обективите, нещата стават по-специфични и доста по-скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: quazimodo   
Дата:   04-03-19 16:30

sirkhann написа:

> Добрата новина е, че за пейзаж,
> натюрморт и донякъде портрет -
> може да се ползват ръчнофокусни
> обективи с преходник.

Там е работата, че и търговците вече знаят за тази малка подробност, и новината отдавна не е добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: uri64   
Дата:   04-03-19 16:41

Хм..прекрасни твърди обективи и качествени зумове на Фудижи излизат из базара на цени напълно сравними, че и по-ниски понякога от/с тези на никонски обективи за ФФ и си стоят...колко по-скъпа система да е Фуджи...и при положение, че си има повече от добри нативни обективи за какво да му е на човек да се мори с ръчни обективи и преходници...с малко повече гледане и мислене съвсем не е скъпа системата.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: io_bs   
Дата:   04-03-19 21:46

> Китов обектив - само 18-55, 16-50 или
> по-новите, които ще излязат
> по-натам. 16-50 и 15-45 са гадни
> пластмаси с компромисно качество
> и много софутерни корекции, за да
> получиш що-годе някаква картина.

Ползвал ли си XC обективите, че ги плюеш така? 16-50 е доста приличен оптически въпреки софтуерните корекции. А 15-45 даже го дават още по-остър от него, но моторизираният зуум е компромис за много.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: marves   
Дата:   04-03-19 21:53

16-50 оптически си е прекрасен обектив, но изработката вЕрно е доста пластмасарляшка.
50-230 също МНОГО ми харесва като картина, ама фокуса му е бавен.
За парите си са просто идеални.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: io_bs   
Дата:   04-03-19 21:54

Купени в кит или мтора ръка - да, но отделно нови са доста скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: nsirakov   
Дата:   05-03-19 04:51

фуджи (особенно х-про серията) просто те грабва да снимаш с твърди обективи... 12/2 на Самянг почти не го свалям от тялото...

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: ombre   
Дата:   05-03-19 11:26

Про-то е мания.....[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: mihajlov2   
Дата:   05-03-19 13:38

Преди години си взех Х-Т10 с китака 16-50. После добавих 18-55. Разликата е огромна в полза на 18-55, поне при моите бройки.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: farushko   
Дата:   05-03-19 14:15

Аз в момента съм пред сложна дилема, дали да сменя 16-50 с 18-55 или да си взема 23 1.4 или ф/2.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: rimohit   
Дата:   05-03-19 14:18

23/1.4[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »