Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 въпрос за нодална шейна/плочка (nodal slide)
Автор: Kalimas   
Дата:   22-02-19 02:42

Някой да е използвал тази (XILETU LSB-18B) нодална шейна или нещо от марката?
Въпроса е дали става за нещо или по-добре да събирам за нещо по-добро.
За сега няма да закачам система повече от 2 - 2,5кк, а целта е да почна да правя по-качествени панорами.
(Може да препоръчате и друго, бюджет около 100лв)


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за нодална шейна/плочка (nodal slide)
Автор: marves   
Дата:   22-02-19 07:13

С това ще можеш само хоризонтални панорами да правиш (не коригира паралакс по вертикала).
Провери дължината на шейната дали е достатъчна за обективите, които смяташ да ползваш (трябва да им знаеш "nodal" точката за целта).
Конкретно за марката/модела нищо не мога да кажа, предполагам е добре направена шейна спрямо съотношението китайка/цена.

100 лв. бюджет ти е достатъчен за истинска панорамна глава, имам и излишна, ако не можеш да си намериш.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за нодална шейна/плочка (nodal slide)
Автор: Kalimas   
Дата:   22-02-19 08:53

Не съм мерил нодалните точки точно (нямам шейна, а в нета не намирам пълна информация), но на единия обектив нодалната точка трябва да е около 20-30мм, на другия до около 90мм, а разстоянието от винта на тялото до байонета е около 40мм. Така че 180мм шейна трябва да свърши работа.
Също така, на груби наблюдения, 180мм няма да влиза в кадър на широкия обектив, а тази шейна, като я гледам има и опция скобата за закачане да се премести на предния винт.
Другото което се замислям като шейна е това (XILETU LCB-24B Track Dolly 240mm) , което е по-дълго и може да ми свърши повече работа, но със сигурност ще стърчи доста зад апарата, за да не влиза в кадър, а това ще ми е малко неудобно.

П.П.
Marves имаш ЛС.


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за нодална шейна/плочка (nodal slide)
Автор: jingov   
Дата:   22-02-19 15:31

Във времето комбинирах три неща -
L bracket текст
Пано глава- ротатор текст
и горепосочената релса текст
се получава достатъчно добра комбинация за почти всички случаи, като Ел-ката не се сваля от тялото.


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за нодална шейна/плочка (nodal slide)
Автор: Kalimas   
Дата:   22-02-19 17:21

Да и L-ка ще се взема, а по-обикновен ротатор имам на главата на статива.
Та на дневен ред са шейната с ел-ката или ако намеря цяла глава, дето вика marves[smilie5].


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за нодална шейна/плочка (nodal slide)
Автор: Бармалей   
Дата:   22-02-19 18:25

...



Публикацията е редактирана (22-02-19 19:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »