Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 филтри
Автор: backhome   
Дата:   21-02-19 13:27

Мнение за тази марка филтри k&f concept

Отговори на това съобщение
 Re: филтри
Автор: kvakioh   
Дата:   21-02-19 13:51

Кои по-точно като вид- UV, CPL, ND? Като цяло от китайските и евтини ZOMEI, Cacagoo са Ок и с добри показатели

Отговори на това съобщение
 Re: филтри
Автор: Synthy   
Дата:   21-02-19 13:53

Още единглас за ZOMEI, като евтини (т.е. не очаквай чудеса - стават) и сравнително добри филтри

Отговори на това съобщение
 Re: филтри
Автор: Kalimas   
Дата:   21-02-19 17:05

Евтин филтър на скъп/качествен обектив не си заслужава, освен за лигавене.

Така че - какви филтри (както каза kvakioh) и на какви обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: филтри
Автор: jingov   
Дата:   21-02-19 21:16

Nisi https://evgenidinev.com/seen/nisi-filters/



Отговори на това съобщение
 Re: филтри
Автор: jingov   
Дата:   21-02-19 21:21

Nisi в Алиекспрес текст


Отговори на това съобщение
 Re: филтри
Автор: PhotoBo   
Дата:   22-02-19 01:23

Защо ми се струва, че точно тия от линка не са баш nisi [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: филтри
Автор: kvakioh   
Дата:   22-02-19 06:53

Nisi не са...

Отговори на това съобщение
 Re: филтри
Автор: musho   
Дата:   25-02-19 19:15

Не мисля, че човек трябва да пести от филтри. С ефтини филтри само може да съжелява, когато му се опропасти кадъра! А изпуснатият кадър, никога не се връща :) !

Отговори на това съобщение
 Re: филтри
Автор: espergaro   
Дата:   25-02-19 22:35

Имам Zomei (11 долара) на 17-40, 300 и 400 мм канонски обективи и досега изпуснат кадър заради филтър не съм имал, разбира се, сигурно винаги има първи път :)

Отговори на това съобщение
 Re: филтри
Автор: Kalimas   
Дата:   25-02-19 23:22

Сега, честно казано, сигурно и в самата марка K&F има значителна разлика между филтър за 40$ и 40 филтъра + държачи за 40$.
Последно евтини китайчета съм пробвал преди години, не помня вече марката, но тогава хич не ми харесаха.

Отговори на това съобщение
 Re: филтри
Автор: Julius   
Дата:   26-02-19 09:22

С конкретната марка филтри нямам опит, но рядко обичам да правя експерименти. Аз съм свикнал с B+W /по възможност Кейсман/ и само такива ползвам. Отделно, че и между самите тях има значение дали филтърът е slim, дали е с мулти-резистанс покритие и т.н. Но когато решавам дали да взема един или друг гледам тестове като този, които показват процента на трансмисия, кривенето на цветовете, винетирането и т.н. /особено при неутралните и поляризационните/, понеже авторът не е уточнил. p.s. Относно това: "изпуснат кадър заради филтър не съм имал" - не съм чувал да досега за "изпуснат" кадър заради филтър, но те определено влияят - по-силните НД-филтри обикновено повече изкривяват цветовете и после трябва да се коригират) или да сложиш евтин УВ-филтър на скъп макро-обектив и да търсиш острота?
...

По-горе съм дал линк към по-стар тест, част от филтрите в него вече не се произвеждат.
Това е по-актуален тест на различни марки поляризационни филтри.
Има ги и ZOMEI, но явно не са нещо особено.
...

Като съвет - ако можеш поддържай едно и също ниво на цялата си техника. Ако не можеш да си позволиш скъп обектив няма смисъл да даваш по 300 лв. за филтър! Ако можеш да си позволиш хубав обектив - не се стискай за филтри! [smilie24] [smile]



Публикацията е редактирана (26-02-19 16:16)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »