Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Микрофон за видео в помещения и на вън
Автор: Crocodile   
Дата:   13-02-19 08:24

Снимах рожден ден в помещение и звука от насочен микрофон не ми хареса ....

Въпроса ми е какъв микрофон , моно или стерео да взема за помещения и какъв е по подходящ за на вън . Имам 2 микрофона без захранване на RODE , за репортажи стават но за помещение нямат тая чувствителност , при силна музика се чува пръщене .

Какво ще кажете за RODE STEREO VIDEOMIC
, RODE STEREO VIDEOMIC PRO , RODE VIDEOMIC PRO ?

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за видео в помещения и на вън
Автор: Crocodile   
Дата:   13-02-19 08:30

Снимам с Panasonic FZ1000, към видеото претенции никакви , само към звука .

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за видео в помещения и на вън
Автор: rossen76   
Дата:   13-02-19 09:00

Здравейте според мене проблема не е в микфорона .В камерите има настроЙки на звука колко силно да се чува . Предполагам трябва да намалите чувствителноста . вТОРИЯТ ВАРЯНТ ДА ПРОБВАТЕ ВГРАДЕНИЯТ МИКРОФОН МИСЛЯ ЧЕ ЗА МУЗИКА ЩЕ СЕ РЕГУЛИРА АВТОМАТИЧНО

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за видео в помещения и на вън
Автор: patzo   
Дата:   13-02-19 10:18

Е щом се чува пращене значи записа е изкривил тоест минал е нулата, а дигиталния запис и 1 децибел да е отгоре, пращи и криви гадно, принципно микрофоните повечето поемат доста силно звуково налягане, и изкривяването не е от него а от записа. Както писа колегата горе виж дали имаш настройките за чуствителноста на микрофона. Аз лично звука го записвам отделно с едно рекордърче на Zoom и после го смесвам. На него си има скала за входното ниво и може да се регулира.
Това е ако си в движение. Инъче ако записвам на едно място нещо което е музикално примерно ползвам отделно 2 кондензаторни микрофон, лаптоп и отделна звукова карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за видео в помещения и на вън
Автор: alexcubata   
Дата:   13-02-19 10:19

Не е до тип микрофон(само). Трябва да има висок SPL показател. Колкото по-висок е, толкова е по-малка вероятността да изкривява звука при високи нива, в случа с музика.
Автоматичното регулиране, може да изиграе лоша шега в редица ситуации и не го препоръчвам. Например, високо ниво на музиката спрямо говора, автоматично ще се намали нивото заради музиката, но така и говора ще изчезне.
Често съм ползвал Audio-Technica AT875R за подобни местенца, отново с Panasonic камера. Насочеността ми помага именно да не влизат твърде много звуци отстрани и зад микрофона.

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за видео в помещения и на вън
Автор: PieroBG   
Дата:   15-02-19 20:37

Преди време послушах съвета на chrisnoch и си взех един Zoom H2n, който ми върши отлична работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за видео в помещения и на вън
Автор: yakumo   
Дата:   15-02-19 22:35

Ако има парички, едно зум-че


Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за видео в помещения и на вън
Автор: SEURET   
Дата:   16-02-19 00:31

Ночев е авторитетна личност, но H2N не ми изглежда като подходящо решение за този случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за видео в помещения и на вън
Автор: Konstantinov   
Дата:   16-02-19 10:56

Преди да купуваш нещо, си купи изолирбанд и хартиено тиксо и при силен звук залепваш отворите на микрофоните на фотоапарата.Ако е външен микрофон му намотай тиксо или го увий с парче плат или найлон -тоест маханично намали силата на звука, а не по елекрически път.Правил съм го преди 12-15 години ,с най-евтина техника съм снимал във военния клуб латино танци , бяха докарали поне 100-110 децибела звука на първия ред,учудих се латиното по принцип не се слуша толкова силно.
Zoom F1-LP На това попаднах като написах в гугъл -автоматичен регулатор за звук от микрофон.В спесификацията пише че поема до 115 децибела -това 2-3 метра от озвучаване 2х10 киловата.



Публикацията е редактирана (16-02-19 15:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за видео в помещения и на вън
Автор: PieroBG   
Дата:   16-02-19 13:58

На мен за моите работи ми върши чудесна работа. Разположен на статив с окачване, да не предава вибрации, някъде в залата. Снимаме с няколко камери, после използвам звука от Zoom-а при монтажа. За парите си е повече от добре. С много пари всеки знае, важно е с достатъчно. За навън е по-различно, но за в помещение става.



Публикацията е редактирана (16-02-19 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за видео в помещения и на вън
Автор: Hsathv   
Дата:   16-02-19 15:42

При записи в помещения, а и не само най добър резултат се получава с двойка микрофони. Единия на левия, другия на десния канал. Самите микрофони трябва да са на достатъчно разстояние един от друг. Тогава се усеща истинския стерео звук. Предварително двата микрофона може да ги посрещнеш с един малък миксер със съответните корекции и тогава да ги вкараш в камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за видео в помещения и на вън
Автор: PieroBG   
Дата:   16-02-19 23:12

Играчката е с 5 вградени микрофона и може да записва обикновено стерео, стерео с мид/сайд 3-ти микрофон, като се регулира широчината на стерео базата, както и 2 4 канала съраунд!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »