Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Dji Osmo за сватби!?
Автор: cvetanov95   
Дата:   06-02-19 22:30

Здравейте.

Бихте ли ми дали малко повече информация за Джи Осмо. Видях
как снимат и много ми харесва плавното видео. Но не знам обаче
използват ли се за сватби и удачно ли е да се снимат сватби с тях?

Благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: nice2mitiu   
Дата:   06-02-19 22:39

За цяла сватба - абсурд.
За отделни моменти, на светло, като втора камера... Може и да се използва, но не е удобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: ecobo   
Дата:   06-02-19 22:45

Искаш да минеш тънко? Не става! За видео си трябват инвестиции. GH4 като минимум + прилични светлосилни обективи + стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: lamerko   
Дата:   06-02-19 23:08

cvetanov95: освен техническия фактор, трябва да помислиш малко и за маркетинга... че като те видят с това нещо на сватбата, да не вземат да ти дръпнат един бой :)

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: cvetanov95   
Дата:   07-02-19 01:07

Хайде пишете, бреее, Хорааа :(

Гимбълите са скъпи, ръчните стабилизатори пък не може да се снима надолу (само наляво и надясно). Сетих се аз, за маркетинговият момент, но качеството ме радва повече... А и не знам как се справят тези Осмота в слаба светлина...

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: ecobo   
Дата:   07-02-19 01:17

Кое точно им е скъпо на гимбълите? Аз скоро си купих Моза Еър Крос за няма 800 лева от Динафос. Това ако е скъпо...

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: cvetanov95   
Дата:   07-02-19 01:23

Я, не са ли над 2-3к защо само скъпи намирам. И това за колко тежина?

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: Lokosf   
Дата:   07-02-19 02:54

в щатите отдавана снимат сватбите с айфони, дори вече е модно така да се снима, тук още ползват някакви си видео камери, ама като няма кинти за нагризана ябълка

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: Crocodile   
Дата:   07-02-19 07:02

https://youtu.be/l3jQ79DZWD0


https://youtu.be/E92mq-w4bpQ


https://youtu.be/sEudZgg-dgs


Особено когато е комбинирано с DJI дрон !

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: vladopetrofff   
Дата:   07-02-19 12:17

Не става! Кофти звук и ниска чувствителност.

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: cvetanov95   
Дата:   07-02-19 12:38

vladopetrofff За чувствителността не знам, но от клипчетата в ютюб изглеждат приемливи. За звукът ще се бутне един вънеш микрофон и готово.

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: kiten   
Дата:   07-02-19 19:38

cvetanov95 микрофона който е към осмото е моно и за говор става друг качествен може и да ти свърши работа. Но пък осмото записва звука в 128 което е недостатъчно за качествен звук. Проблема е връзката със смартфона от където се правят настройките, губи се връзка и не е въобще удобно за работа. Губят се и кадри ако е евтин телефона със слаб процесор. Ако ще снимаш някоя сграда или изложба, да ще ти свърши работа, но за сватба забрави ще изтървеш почти всичките моменти. Съвременните любителски видеокамери имат перфектна стабилизация даже и гимбал не ти трябва и освен това на компютъра софтуерно може да се стабилизира видеото. Ако купуваш втора употреба по заряда на батерията можеш да се ориентираш колко е работило, защото си брои зарядите а батерията държи 1 час.

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: Crocodile   
Дата:   07-02-19 19:50

kiten би ли ми обяснил как се губят кадри след като osmo записва на карта памет а телефона се ползва само за екран ? Ако ползваш маркова бърза карта , проблеми няма .Аколзваш боклук телефон може и да загуби връзка ...макар че аз такова чудо дето го описваш не съм видял .
С хубав микрофон изнесен малко настрани от осмото си става чуден звук , всичко зависи от микрофона .

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: Lokosf   
Дата:   08-02-19 03:38

https://www.youtube.com/watch?v=ZlFcUhLaa6c




Публикацията е редактирана (08-02-19 03:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: sts1969   
Дата:   08-02-19 08:56

Едва ли младоженците ще се зарадват, че им снимат сватбата с влогърска уеб камерка! А американците...едва ли са подходящи за сватбени примери, и без това почти всяка сватба при тях е последвана от развод.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: IshootPeople   
Дата:   08-02-19 10:56

Цветанов всичко зависи какво искаш да правиш .Ако искаш да снимаш"професионално"сватба и хората а очакват от теб някакво качество ,то озмото става като допълнителна камера която да се ползва в дадени моменти .Ако снимаш сватбата на брачеда без пари който ще се жени щото надул корема на Пенка тогава и цялата сватба можеш да снимаш с озмото .Ако знаеш какво правиш можеш да снимаш с всичко всичко .

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: Fifata   
Дата:   08-02-19 11:00

Осмо-то може да върши супер работа за сватба, като бекъп камера или такава която да ползваш за някакъв общ план или да я закачиш някъде. Но... Тук идва голямото но... Осмо-то трябва да е с Х5, а не с обикновената Х3 камера. Иначе всичко друго свързано със сватба, осмо Х3 и пари си е престъпление към младоженците.

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: cvetanov95   
Дата:   08-02-19 14:22

Fifa

Би ли ми казал съществените разлики между х3 и х5. Благодаря:)

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: kiten   
Дата:   08-02-19 14:39

Crocodil не за картата става въпрос а за вайфай връзката. Всяко едно загубване на връзката и ново влизане и разпознаване си е загуба на време и моменти. Докато снимаш и ти позвъни някой и "коня у ряката “
Иначе и в телефона може да се прави паралелен запис за по-сигурно.
Видеокамерите записват 256-320 бита на звука а осмото 128. Какъвто и микрофон да му навираш пак ще си остане 128.

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: Fifata   
Дата:   08-02-19 14:42

https://www.drone-world.com/zenmuse-x3-vs-x5/

На Х5 сензора е доста по голям, можеш да сложиш различен обектив, абе кажи речи нищо общо нямат, и то и за това разликата в цената е такава.
Х5 по едно време имаше и по около 1000лв някъде, което не е лоша оферта. Ако си намериш само камера с обектив Х5, после самата дръжка е около 300-400лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: cvetanov95   
Дата:   08-02-19 17:26

Основната ми камера е panasonic mdh1 sensor 1/4.1 а този на х3 да кажем е 1/2.3. Не би ли трябвало озмото да снима по-добре от панасоника? Звукът е не е проблем има от къде са му набаввя друг по-качествен, а мога да дпбявя и лед осветление към озмото. Питам дали става за основна камера. Как мислите?

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: Fifata   
Дата:   08-02-19 17:27

Осмото с Х3 не става нищо свързано с изкарване на пари. Ако го правиш за кеф ок, но да искаш пари за това нещо и да съсипеш на някой единствения ден в живота му, за който дават 1 торба пари си е престъпление както казах и по горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: cvetanov95   
Дата:   08-02-19 18:17

:(

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: cvetanov95   
Дата:   08-02-19 18:49

Снимам главно циганиски сватби. НЕ знам дали знаете за какво става въпрос. В повечето случаи е повече от 12 часа работа, като се дават на клиентите винаги над 7 часа видео заснет и обработен материал. То е лудница цял ден наляво надясно хаос. И едно Джи Осмо би ми облекчил живота много, но явно няма да стане... Ако 1 батерия държи 1 час, то ще трябва да купувам и една камара батерии... Става много сложно. Пък ако осмото вземе да се крашва и направо си тегля бесилото... Ужасч!...

Отговори на това съобщение
 Re: Dji Osmo за сватби!?
Автор: asahi   
Дата:   08-02-19 19:07

То няма как Осмото да виси един час във въздуха. Тръгва отнякъде минава покрай една-две точки, зависва за 5-6 секунди и отлита.
На тези сватби нямаш ли дубльор, асистент? 7 часа си е материал от охранителна камера. Дали някой после ги гледа тези работи?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »