Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Криене на Exif
Автор: AlexSky   
Дата:   04-02-19 16:47

Здравейте. Като запален фотограф влизам тука и чета много, в същото време гледам почти всички снимки. Та въпросът ми е следният. Защо и с каква цел авторите си крият Еxif информацията на снимките си. Сигурен съм , че много начинаещи гледат параметрите как е заснета една снимка. Не знам дали съм прав, но си мисля, че не искат да покажат евентуално да подскажат на някой новобранец. Или може би снимат с телефони :) Нека не скочат потайните просто искаме да четем и да се учим.

Отговори на това съобщение
 Re: Криене на Exif
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   04-02-19 16:50

Аз не крия, просто като запазя през save for web и екзифа не го чете сайта. Предполагам и с другите е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Криене на Exif
Автор: Ирник   
Дата:   04-02-19 17:07

Всеки автор има право да покаже или не данните от Exif. Повечето мои снимки са от филм, така че там няма такива данни.

Отговори на това съобщение
 Re: Криене на Exif
Автор: lamerko   
Дата:   04-02-19 17:18

По подразбиране експорта на PS чисти по-голямата част от метаданните, като оставя основно информация за автора (ако има такава). Всичко е до настройки де, но малко хора се сещат да ги променят.

Отговори на това съобщение
 Re: Криене на Exif
Автор: hardcpz   
Дата:   04-02-19 17:42


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 11:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Криене на Exif
Автор: шдфдшд   
Дата:   04-02-19 18:59

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1677615&i=1677615&offset=0

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1587712&t=1587712

...ако ти се чете...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Криене на Exif
Автор: b0bb0   
Дата:   04-02-19 19:23

При наличието на съвременната техника, с която за минути можеш да направиш десет различни кадъра с десет различни експонации, и то ги виждаш веднага, ми се струва малко преувеличено залитането по тия EXIF-и. Същото като "как да снимам Луната?" - ми, докато чакам някой да ми отговори, правя няколко кадъра и си избирам, този, който ми хареса.

Отговори на това съобщение
 Re: Криене на Exif
Автор: dekov   
Дата:   04-02-19 19:46

След мазането във Фотошопа което гледам ежедневно в "професионалните" снимки,няма как да разбереш нещо от екзифа и да ти свърши работа[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Криене на Exif
Автор: sayman   
Дата:   04-02-19 20:31

Ако използваш търсачката на форума ще намериш xxx на брой теми натрупани в годините със същото питане [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Криене на Exif
Автор: io_bs   
Дата:   04-02-19 20:39

Не съм начинаещ, но също обичам да гледам exif-ите на снимките, които са ми направили впечатление. Преди да ги прегледам правя предположения за настройките от сорта на фокусно разстояние, та дори и марка на техниката (канонските пейзажи понякога се познават по орязаната динамика [smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: Криене на Exif
Автор: Imaginarium   
Дата:   04-02-19 22:16

На мен пък са ми много интересни хората дето гледат по exif-ите. Кво точно ще видите там, не знам. Нито като начинаещ, нито сега съм гледал екзифи. Наблягайте на съдържанието на снимката, не на технически алгоритми.

Отговори на това съобщение
 Re: Криене на Exif
Автор: uri64   
Дата:   05-02-19 01:24

dekov, Imaginarium, SteliyanStoyanov [smilie24]
+1


Отговори на това съобщение
 Re: Криене на Exif
Автор: nyamago   
Дата:   05-02-19 03:08

+1 [smilie24]

Дори със същата камера и същия обектив - и всичките настройки дословно като в харесания кадър, пак едва ли ще излезе същия резултат [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Криене на Exif
Автор: Антивик   
Дата:   05-02-19 09:52

При мен някои обектива не се разпознават от апарата и после в екзифа излизат разни фантасмагории, де само лъжат тез де ги гледат, та затова реших, че е по-добре да ги премахвам, вместо да въвеждам в заблуждение, а да тръгна да си играя, че и екзив да редактирам...[smilie8], немам чак толкова голям мерак.

Отговори на това съобщение
 Re: Криене на Exif
Автор: cubanos   
Дата:   05-02-19 13:58

И аз си мислих, че екзифа показва много, но рядко според мен има някво значение. Аз също не крия , не мие никъв проблем , че някои ще види , даже бих се радвал ако това помогне. Има много по важни неща от него и аз това си трябва нужното време, през което сам научаваш много неща докато осзънаваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Криене на Exif
Автор: nislon   
Дата:   05-02-19 14:24

Щом има такива, които се интересуват от екзифа, заради тях си струва да го показваме. Освен настройки, може да ги интересува, кога е снимано, дали автора снима със сони и т.н. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Криене на Exif
Автор: mitpis   
Дата:   05-02-19 14:30

Защото жената или приятелката не е добре да знае какво има в exifa.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Криене на Exif
Автор: nislon   
Дата:   05-02-19 15:08

^ За целта, екзифа може да се манипулира на компютъра, да показва каквото трябва, но за съжаление, така ще се заблудят и невинни хора [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Криене на Exif
Автор: nyamago   
Дата:   05-02-19 15:18

Много често не е умишлена параноя, а някои редактиращи (или просто конвертиращи) програми 'изяждат' данните. Аз НИКОГА не съм трил и крил, а току ще видях в моя наскоро пусната снимка във форума опцията 'Инфо' да показва празно поле без нищо [smilie10] При това е редактирана със същата програма, от която друга снимка излзиа с пълни данни - иди ги разбери: софтуера ли е, сайта ли е, или някакви демони непослушни [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Криене на Exif
Автор: Beijing   
Дата:   05-02-19 16:19

Нищо не крия, ама и никой не го интересува[smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »