Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 В Базара е весело в момента...
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-01-19 15:19

Забелязвате ли колко добри и евтини системи летят из базара...

Незнам дали безогледалките са причината.

Що прекрасни д810 системи се продават със всичко възможно, което си представиш. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: kvakioh   
Дата:   17-01-19 15:48

Aко следиш пазара като цяло, или поне из Европа, също може да видиш чудеса за много, даже премного малко пари.

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-01-19 15:55

Навън не знам много къде да гледам чесно казано.
Винаги съм избягвал да взимам нещо отвън.

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: Synthy   
Дата:   17-01-19 15:55

ибей.

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: io_bs   
Дата:   17-01-19 16:15

В dpreview има базар, ползвал съм го два пъти, когато съм бил в Щатите, има обяви от целия свят, но не е особено популярен. Като стана дума за САЩ, форумът на Fred Miranda има популярен базар, който също предлага оценяване на двете страни по сделката - нещо, което би било добре да го има и в нашия форум.

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-01-19 16:32

Тук цените са малко високи на определени артикули. Примерно странно е как д800 се намира за м/у 1800 и 2300лв а в същото време д700 на 130.000 кадъра е 1300лв. [smilie18] [smilie18]
Запазена бройка д700 не би трябвало да минава 1000лв според мен.

Има много други такива странности из форума.

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: io_bs   
Дата:   17-01-19 16:50

На почти всички цените са високи, ако питаш мен [smilie5] Д800 във Фредмиранда на 30 хил. кадъра, пълен комплект и кутия, състояние 9 от 10 струва $720 = 1236 лв...

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: agop4o   
Дата:   17-01-19 17:11

Едно време ладата струваше 6-7 бона ама отвън пред Мототехника чакаха хора с 20 бона да я вземат веднага.И тогава беше бая странно.Е пазара винаги е бил така.Търсенето определя цената.[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-01-19 17:14

Аз не си падам по сравнението на цените отвъд океана. По скоро с европа. Локания пазар изисква корекции и то в случая с по-високи цени. Просто странното е как някой хора си държат на старата техника. Не виждам как д700 на 130к да е 1300лв? И много подобни примерни има за обективи и прочие.

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: Gecata   
Дата:   17-01-19 17:59

Често пазарувам от тук, но е добре да имате приятел в Париж зада ви прибира нещата. Франсетата са доста недоверчиви и в чужбина,
еле в България не пращат!
https://www.leboncoin.fr/recherche/?category=16&text=canon%2C%20nikon®ions=12

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: kvakioh   
Дата:   17-01-19 18:36

Гледам ги в Европа, основно в Англия. Примерно в понеделник имаше Сигма 70/2.8 макро арт за Сони за 711лв. Днес обаче нямат бройки. За втората употреба е същото, масово има намаления. Като не гледам нещо без гаранция поне 3 месеца на втора ръка.
Д700 Никон има и за 600лв. Д810 и за 1500лв.
Проблемът ми лично на мен е как да съм сигурен при поръчка от Япония например.

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: Джъмбо   
Дата:   17-01-19 19:45

аз си търся никон 501 неработещ но в добър външен вид за до 30 лв...


а... то за друго било темата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: Krassy   
Дата:   17-01-19 20:10

DSLR умря...

ДА ЖИВЕЕ DSLR!

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   17-01-19 20:33

Българина е свикнал да изтепа цена от 2000 лв, да го пазарят за 1500 , но всъщност и 1000 му стигат ... Нищо чудно в тоя базар или Olx или другия базар.бг и т.н ...
За това човек по-добре да купува от Англия и други европейски държави или пък като Pileto правеше ... донасяше ни на сносни цени (малка надценка) техника от Америка ...

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: martin40   
Дата:   17-01-19 20:41

Хубав ни е базарът - има свобода всеки да си продава и купува кой как знае и може.

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   17-01-19 20:46

Сещам се как пуснай 50-150 сигма за канон на супер ниска цена , просто си имах вече 70-200 ... за ден 5 човека ми писаха "Кво му има" ...

Какво да е учуди ? :D [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: petervassilev   
Дата:   17-01-19 20:59

@Pd

"Не знам дали безогледалките са причината."

Най-вече телефоните. Дори и младите японки, които пътуват за първи път в Европа и са почти една трета от посетителите в музеите и концертните зали на Виена, Берлин и т.н., вече не носят задължителния Sony NEXx, както беше допреди 6-7 години. Всички щракат с телефони. Телефонизацията е толкова масова, че засегна сериозно пазара не само на сапунерките, но и на огледалките и безогледалките.

Почти всички фотолюбители вече са телефонисти. Напоследък базарът е пълен с огледалки, но вероятно до година-две ще е пълен и с изгодни безогледалки. Тенденцята е световна.


Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: Krassy   
Дата:   17-01-19 23:26

А и айфоните имат 3D [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-01-19 23:46

На мен ми е тъжно като гледам качествена и надеждна техника да се разпродава на безценица. Не знам безогледалките ли са причината ... Едно е ясно, купувачите са на кяр [smilie24]
Пазарна икономика братче [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: io_bs   
Дата:   17-01-19 23:47

Петър, верни неща пишеш, но те се отнасят за купувачите на нисък клас фототехника, например турбосапунер/2000D/D3500/a6000/нещо от сорта с китак (максимум двоен кит) и го ползват като ходят на екскурзия. Те от доста време осъзнаха предимствата на телефоните. Останалите (ентусиастите), които имат и някой друг обектив освен китака (а може и да са го разкарали), продължават да си снимат по старо му и да купуват техника. Докато в един момент не се окажат с голяма колекция от техника, която предимно стои у тях заради размерите и теглото си и не решат да опитат безогледалка, че уж е по-леко, а и предлага някой нов гъдел за ползвателите на ДСЛР-и.

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: petervassilev   
Дата:   18-01-19 00:33

@io_bs
"Останалите (ентусиастите) ..."

Съгласен съм, че сегашните ентусиасти в повечето случаи си остават ентусиасти (за професионалистите да не говорим). Но виждам какво става с новите поколения "ентусиасти" - почти ги няма извън телефонния сектор. А точно тези млади ентусиасти би трябвало да са бъдещите клиенти на сегашните производители на канони, никони, сонита, ...

Когато пазарът се свие или изчезне, на производителите се случва това, което се е случило преди 40-50 години с Zeiss, Voigtlaender, Rollei - сливания и фалити. И ако тогава това се е случило заради конкуренцията на японците със същия вид продукти (камери, обективи), сега имаме технологична еволюция с доста различен нов конкурентен продукт - смартфон. Той привлече новото поколение фото-ентусиасти, за които филтърът е софтуер/приложение, а не парче стъкло, а бленда, скорост, чувствителност са абстрактни параметри на настройката. За повечето млади хора телефонът е първият фотоапарат, който държат в ръцете си. И той напълно ги задоволява.

Наистина е много тъжно да гледаш как се продава евтино хубава и работеща фотографска техника - както цифрова, така и аналогова.



Публикацията е редактирана (18-01-19 01:04)

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: uri64   
Дата:   18-01-19 03:07

Според мен в последно време, базарът като цяло е изтрещял. Пълно е с неща, които се търкалят с години и то не малко години, както и с техника на направо нереалистични цени. Появяват се и добри оферти, но все по-рядко. Доста се е увеличил броят на недобросъвестните търговци.


Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-01-19 06:33

Аз проблеми в базара съм няма никога. За 10г съм връщал един обектив единствено и то без кореспонденция.

Има някой хора които се надяват да "мине". И има купувачи при които минава. При мен не минава. [smilie21]

На мен ми е тъпо да гледам хубави системи на д810 дето реално си спомням преди години като излезе д800 какъв фурор беше...летят много 20, 35, 85 1.8Г-та които всичките са брутално яки обективи.
Д500-ци има много аз наскоро си взех една. При Сони се разлетяха стабилно неща също.

Аз си мисля че пазара стана много сегментиран. Огледалки безогледалки :)) Хората не знаят какво да си купят. Много хора си мислят, че като си продадат д810-то и си купят а7 iii заради един фенси ай автофокус всичко ще се промени и продават супер яки обективи дето при сони ги няма.

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: localhost   
Дата:   18-01-19 06:46

Ами ... купувай [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: В Базара е весело в момента...
Автор: virosh   
Дата:   18-01-19 09:24

Аз пък едно D3x съм си харесал в базара, ама трябва да измисля как да го оправдая пред жената.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »