Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 PS въпросче
Автор: swan_   
Дата:   13-01-19 00:54

Едно въпросче към ФШ специалистите. Направо ще опиша какво се опитвам да постигна, пък вие давайте съвети. Правя нещо като макети на тениски и слагам снимка върху тях. Понеже не всички тениски са абсолютно еднакво заснети - една е по-нагоре, друга леко завъртяна, трявба да намествам снимката за всяка една. Има ли начин да нарпавя нещо като smart object, който да дава отражение върху всички layer-и и след като съм нагласил как да изглежда за всяка тениска, да мога просто да сменя снимката, без да е налага да правя всичко отначало? Не ми се иска да изпозлвам actions, защото може да се налага да прадвя малки корекции преди да запиша.

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: asahi   
Дата:   13-01-19 01:53

Пусни си рулери и се ориентирай по тях.

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: s_l   
Дата:   13-01-19 08:52

Колега, ти си отговорил на въпроса си. Със "Smart Object" е решението. Правиш си файл на снимката, която ще слагаш на всички тениски. Там слагаш слоеве, ефекти, прозрачности и каквото там си намислил. Запазваш файла като "PSD". Отваряш снимката на тениската и с команда - "Place" добавяш PSD файла. Това го форсира да е "Smart Object". Правиш си наместването, после същото и за другите тениски. Така, сега когато и да отвориш PSD фаила (със снимката...)) и ако промениш нещо и запазиш, то ще се отрази на всичи места на които този файл присъства като Smart Object.
Просто трябва да го запазиш без промяна в името, или локацията му. Т.е. отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: swan_   
Дата:   13-01-19 12:52

s_l, благодаря за отговора! Явно, обаче, че не съм бил ясен. Имам, да речем, 20 слоя с различен цвят тениски. Искам да наместя снимката за всяка едно поотделно. След това, когато имам нова снимка, искам да избегна това, а само да заменя снимката. Като добавя smart object (не съм работил много с такивз), той важи за всички слоеве. Мога да копирам оригиналния и да прменям и копието,но промените важат за всеки един. Аз искам да правя различни трансформации на smart object-а за всеки един слой.

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: Kovandzhiev   
Дата:   13-01-19 13:14

И пак не става нищо ясно от описаното от вас.
Най-добре направи видео с конкретните файлове и целта която се опитваш да постигнеш и го прати да го видим.
правил съм подобни неща и мисля че мога да помогна.

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: imitev   
Дата:   14-01-19 00:08

Нямаш никакви проблеми да задаваш различни трансформации на смарт обекта на различни слоеве, включително филтри с корекции.

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: Imaginarium   
Дата:   14-01-19 08:22

Може да. С последната версия вкараха функицята place holder. Виж в тубата как точно се ползва, но според мен това ти трябва :)

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: Imaginarium   
Дата:   14-01-19 08:23

Или frame tool мисля, че беше, а place holder е негова функция :)

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: swan_   
Дата:   15-01-19 01:12

Извинявам се, но нямах възможност да пиша.
Значи, описвам отново.
Имам снимки на 30 цвята тениски. Отварям ги като слоеве в един файл. Искам на всички да прикача снимка. Лошото е, че се налага да измествам леко снимката, че и да я завъртам. Понякога, според цвета, променям и Opacity, да речем. Искам ми се, след като съм направил всички тези настройки, да мога да заменя снимката с друга, без да се налага да рпавя всичко отначало. Просто да прегледам файловете и да запиша.

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: GenaDP   
Дата:   15-01-19 01:31

Искам ми се, след като съм направил всички тези настройки, да мога да заменя снимката с друга, без да се налага да правя всичко отначало.

Еми научи се да работиш с Linked Smart Objects.

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: swan_   
Дата:   15-01-19 01:31

imitev, аз не намерих начин да нарпавя така, че еидн и същи смарт обект да се трансформира различно на отделните слоеве.

Imaginarium, благодаря! Ще разгледам.

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-01-19 01:36

А защо си натъпкал всичко в един файл? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: swan_   
Дата:   15-01-19 01:42

GenaDP, нали заради това питам тук бе пич. Ясно е, че искам да разбера какво трабва да науча. Аман от професори в тая държава!

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: imitev   
Дата:   15-01-19 01:50

За 1 мин. сглобих някакво файлче за демо с картинки от нета. Какво точно ти искаш да направиш не знам, но ще ти даде представа какво аз имам ИЗНАВпредвид:

https://dox.abv.bg/download?id=664c201f4d#

Разархивирай, след като го издърпаш, в някоя папка.

Отваряш PSD.

Цъкваш с десният клавиш на мишката върху някой от слоевете и избираш Relink To File и избираш файла second.png. Ще видиш как 3те слоя се променят едновременно като се приложат Smart filters за всеки слой. Обърни внимание и че слоевете са мащабирани различно.

Може да смачкаш smart object-a, да го светнеш, да му прилагаш филтри и след това по същата процедура заменяш с first.png за онагледяване.

Дет' се вика ръководствата трябва да се четат, особено след като ти се даде жокер възпитано и с желание [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: swan_   
Дата:   15-01-19 01:51

chrisnoch, в началото ми се стори удобно. Бяха само 6 цвята. Сега с 40 и няколко модела ми итнема време и реших да търся по-лесен вариант. Ти какво предлагаш?

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: swan_   
Дата:   15-01-19 01:54

imitev, свалям. нещо ми се ебава нета, та заради това отговарям бавно.

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: imitev   
Дата:   15-01-19 01:55

Може да го направиш в един файл като го разцепиш slices и после да ги Save for Web/ Export As-неш, като предварително разучиш какво ще се получи и дали ще ти върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: swan_   
Дата:   15-01-19 02:04

imitev, благодаря ти много, че си отделил време за това! МНого е яко, но май не ми върши работа или поне аз не схващам. Както ти, да речем, имаш 3 тениски. Искам да им сложа лого, но на едната трявба да е по-нагоре, на другата да е по-малко. След това искам да заменя логото с друго и просто да зашиша.

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: imitev   
Дата:   15-01-19 02:06

Е ти искаш да ти направя готов файл ли? Направих ти показно.

Сложи си логата като смарт обекти и ще можеш да ги мачкаш и местиш на тениските. После като смениш логото се сменя на всичките тениски едновременно.

Огледай на прясна глава и ще схванеш как да го направиш.

PS: Тениската е само една, копирана 3 пъти - просто е пребоядисана с Hue /Saturation и смачкана.



Публикацията е редактирана (15-01-19 02:09)

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: imitev   
Дата:   15-01-19 02:07

Още един жокер - файловете с логата/снимките/прочее трябва да са с еднакви размери за да не ти се налага да мащабираш на различните монтажи.

както first i second png са еднакви като размер.

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: swan_   
Дата:   15-01-19 02:08

Еднакви са, разбира се!
ОК, мерси отново! Утре ще пробвам. Ако стане, имаш черпенка. :)

Отговори на това съобщение
 Re: PS въпросче
Автор: imitev   
Дата:   15-01-19 02:10

По-горе писах, че тениската във файла реално е само една [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »