Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 17-50mm F2.8 EX DC OS HSMFeatures
Автор: vinthy   
Дата:   02-01-19 22:20

Здравейте и за много години живи и здрави. Изказ да попитам някой използвал ли е този обектив на Canon тяло. Във интернет има много изписано по темата с AF при пряка светлина. Тялото ми е Canon750D. И много се колебая дали да то взема. Благодаря предварително на тези който ще отговорят

Отговори на това съобщение
 Re: 17-50mm F2.8 EX DC OS HSMFeatures
Автор: kvakioh   
Дата:   03-01-19 00:46

Какво точно пишат?
Иначе, Токина 16-50/2.8 е добра алтернатива.

Отговори на това съобщение
 Re: 17-50mm F2.8 EX DC OS HSMFeatures
Автор: vinthy   
Дата:   03-01-19 08:23

Благодаря за отговора. Това е клипче на проблема.
https://www.youtube.com/watch?v=NB2AjVyGOw4.
Сега ще разгледам и токината. Но от няколкото тестове на Тамрон17-50 2,8 сигма17-50 2,8 сигма 17-38 1.8 и канон 17-55 2,8 си изпбрах тази сигма като цена качество.

Отговори на това съобщение
 Re: 17-50mm F2.8 EX DC OS HSMFeatures
Автор: leo34   
Дата:   03-01-19 08:41

Имал съм ги и двата. Сигмата е много добър, канонския е маалко по-добър. Говоря като острота. Иначе съм имал разминаване с фокуса със сигмата на две канонски тела, а на две други тела беше брилянтен. Канонския винаги е бил точен с фокуса на 3 тела, които съм сменил. Ако бюджета позволява - канонския, ако не - сигмата.

Отговори на това съобщение
 Re: 17-50mm F2.8 EX DC OS HSMFeatures
Автор: menton   
Дата:   03-01-19 09:02

Имах същият проблем, но с Nikon D7200, има нещо проблемно в тези обективи ако ти трябва бърз фокус не ти препоръчвам да взимаш тази Sigma също така прави проблеми когато снимаш малък обект и фокусната точка е на обекта да хваща фокус в бекграунд.
Иначе за пейзажи или където не се изисква бърз фокус е доста приличен обектив. +1 за Tokina 16-50

Отговори на това съобщение
 Re: 17-50mm F2.8 EX DC OS HSMFeatures
Автор: vinthy   
Дата:   03-01-19 09:27

Благодаря за отговора leo34 и menton .leo34 и с 2-те сигми ли имаше проблеми? И ако да (най вероятният отговор) занимавал ли си се с сервиза за "синхронизиране" на обектива с тялото?. Тази Tokina никъде не мога да я намеря като чисто нова на българският пазар да не би да е за USA



Публикацията е редактирана (03-01-19 09:30)

Отговори на това съобщение
 Re: 17-50mm F2.8 EX DC OS HSMFeatures
Автор: kvakioh   
Дата:   03-01-19 13:28

Tokina 16-50/2.8 само втора ръка вече. Тамроно 17-50/2.8 никога!

Отговори на това съобщение
 Re: 17-50mm F2.8 EX DC OS HSMFeatures
Автор: leo34   
Дата:   03-01-19 14:57

Не съм се занимавал със сервизи. На първо бях с 20д и сигмата, пеше перфектна комбинация, после смених тялото с 60д и започнаха проблемите. Мисли, че е от тялото и го смених 40д, може би имаше леко подобрение, но не беше като с 20д-то. След това вече смених обектива с 17-55 и заработиха чудесно. Сега съм със 7д и канон 17-55, нямам никакви проблеми с фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: 17-50mm F2.8 EX DC OS HSMFeatures
Автор: EmiliqnD   
Дата:   03-01-19 19:13

А защо се отписва Тамрона толкова ли е зле спрямо Сигмата?Ако е така да го махам.От това което са съм чел казват че нестабилизирания Тамрон е чудесен,вярно Сигмата има стабилизация,но пък уж дава повече проблеми с фокуса.Честно казано очаквах повече от моя нестабилизиран Тамрон.Според мен не ми дава повече острота от китовия 18-55 ис2 само постоянна светлосила 2.8.Ако Тамрона и Сигмата са съпоставими като краен резултат то поне Тамрона е по евтин на вторичния пазар .Иначе стабилизацията си е хубава екстра и ако се търси стабилизиран обектив то Сигмата сигурно е по-добро решение.Истината обаче,е че си е китов обектив с по-добра светлосила,поне аз с такива впечатления останах от моя Тамрон.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »