Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимане в дискотека
Автор: PavelRusevPhoto   
Дата:   25-12-18 09:02

Здравей, имам Никон Д5300, тамрон 17-50 2.8ф и светкавица, която не поддържа, ТТL, а трябва да снимам в дискотека, ако може за няколко съвета? Весели Празници ..

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в дискотека
Автор: tahio   
Дата:   25-12-18 09:03

Първи съвет. Пусни още 2-3 теми с едно и също питане.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в дискотека
Автор: PavelRusevPhoto   
Дата:   25-12-18 09:10

Не съм искал, ако може няколко съвета ще съм благодарен!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в дискотека
Автор: tahio   
Дата:   25-12-18 09:20

Високо исо и без светкавица? Или ръчни настройки на светкавицата. Даже си мисля, че тя няма да върши много работа освен ако не ги светиш директно в лицата? Ама тогава...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в дискотека
Автор: PavelRusevPhoto   
Дата:   25-12-18 09:27

Снимам на 4500/5000 исо, и бленда 4/5ф, но се се получава много осветени тела, и тъмен фон!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в дискотека
Автор: quazimodo   
Дата:   25-12-18 10:02

Това последното със светкавица ли го правиш[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в дискотека
Автор: fototo   
Дата:   25-12-18 10:24

Нещо да се каже за бленда скорост...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в дискотека
Автор: quazimodo   
Дата:   25-12-18 11:25

Аз, като дрът член на масата, ползвам статии на първия ни втори роден език[smilie5]. На втория ни втори роден език ще трябва сами да си потърсите[smilie18] - https://patrikeevna8.livejournal.com/28577.html



Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в дискотека
Автор: obscureman   
Дата:   25-12-18 12:03

PavelRusevPhoto, лично според мен забрави за TTL и работи само на ръчни настройки. Имаш необходимото оборудване и оптика, за да направиш читави кадри, стига да можеш да си боравиш с техниката. Трябват ти няколко пробни кадъра, за да си настроиш светкавицата и да ти се получава относително читава експозиция. В такива условия не се гони топ-качество, а по-скоро запечатване на настроение и момент, така че лично според мен са допустими и компромиси. Светкавицата ти е задължителна, бутни исото на 400 или под 400 (константно, а не автоматично да се сменя), за да намериш такъв баланс, че да не светиш на пълна мощност и да пазиш батериите (и задължителен резервен комплект батерии). Гледай снимката да е от нормална до леко недоекспонирана, а не преекспонирана - Никон има силна матрица в по-тъмното, но не и в по-светлото... Превключи на единична снимка и избягвай серии, за да не тормозиш светкавицата и буфера на тялото - така изпускаш ценни моменти. Можеш да омекотиш леко светлината на светкавицата с бялата капачка или мини-дифузер (струва няколко лева), а в някои ситуации съм си правил за 5 минути дифузер с малко кашонче, чаршаф и ластик :)

За друго не се сещам - експериментирай просто [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в дискотека
Автор: iasen2   
Дата:   25-12-18 13:25

исо се определя от фона, да се усеща атмосферата на заведението.
скоростта от синхронната скорост на фотоапарата.
със светкавицата отределяш правилна експозиция на кифлите и гъзарите, дето ги снимаш. според височината на тавана може да изкараш визитката или да сложиш разсейвателя, също така и наклона на светкавицата.
бленда 2, исо 400, скорост 1/125, централна точка, мощност 1/64 на светкавицата. при бленда 2.8 може сам да си го преизчислиш. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в дискотека
Автор: quazimodo   
Дата:   25-12-18 14:21

За да изпаднат знаещите в ужас, ще дам едни координати и аз - ФР 24-28мм; бленда 5.6; ИСО 1600; скорост 1/15-1/30; режима е М и светкавицата е намалена като начало на 1/2. Пускаш разсеивателчето за широкия ъгъл и пробваш. Снимаш от около 2.5 - 3 метра. От парче подложка за ламинат, може да си ушиеш нещо като сферите на Гари Фонг.


https://dynaphos.com/images/O/1/30/364/3806_magsphere_-_spherical_diffuser_for_flash.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в дискотека
Автор: Konstantinov   
Дата:   25-12-18 15:09

Аз снимам с д750 и 50 1.8 и става добре,имам снимки от фотограф също снима без светкавица с 6д и 35 1.8 и други светлосилни обективи и става добре.Става дума за снимки на събирания, събития в дискотеки, барове и има специалисти по осветлението отначало за снимките е пуснато някакво фоново осветление после се спира и се пуска ефектното осветление ,снимки стават и на исо 10000 и една петстотна на бленди 1.8 и надолу когато са пуснати само лазери примерно.Имам снимки с д4 със70-200 на бленда 2.8 една петстотин и исо 10000 за снимки на танци ,стават малко шумни на за мен са добри.С кропка може да станат снимки като с телефона няма лошо хората се радват ако се познаят не вярвам някой да е имал претенции и от снимките с кропка и светкавица.
Може да снимате хората или компанията с кропката и посла да махнете фона и да сложите хората на фона на дискотеката като сте направили снимки на силно осветление,отвън ако има интересна фасада с реклама ,примерно на влизане дасе сложи зелен фон и който иска се снима и после правите монтажа и който иска купува,цените във франция бяха по 10 евро за 4 снимки,в амстердам 3 снимка за 20 евро формат 15х20 и на двете места.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в дискотека
Автор: PavelRusevPhoto   
Дата:   25-12-18 16:07

Аз имам подобен дифузер, но не го използвам, а ползвам картончето от светкавицата, и смятам, че по-добре се справя!!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в дискотека
Автор: PavelRusevPhoto   
Дата:   25-12-18 16:18

Другото, което искам да променя е това, че трябва да използвам помощната светлина на никона, защото не фокусира хората, ако я изключа!!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в дискотека
Автор: quazimodo   
Дата:   25-12-18 16:46

PavelRusevPhoto написа:

> Другото, което искам да променя е
> това, че трябва да използвам
> помощната светлина на никона,
> защото не фокусира хората, ако я
> изключа!!

Това се променя лесно - купуваш светкавица с АФ асистент.


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в дискотека
Автор: enduro   
Дата:   27-12-18 01:41

аз снимах дълги години по барове и дискотеки но спрях,
За фокуса - трябва да имаш задължително светкавица с ТТЛ и съответно АФ лъч, ръчните сетки нямат АФ лъч понеже няма управление от тялото. Ако снимаш с АФ лампата на нникона е ужасно , много е силна и заслепява много неприятно и някой може да те набие за това дето го светкаш .Настройките на камерата зависят от светлинният фон в дискотеката както каза колегата Ясен , Бленда най-отворена , исо -максималното за камерата при което няма дразнещ шум, и скорост тестваш при каква ще имаш цветен фон атмосфера, може да падаш спокойно до 1/10 ..1/5 .....
В моите обекти в които снимах е тъмничко и исото варира от 4000 до 5000 , скороста 1/10 до 1/30 бленда 1,8 . Ползвам дифозьор тип чорап. Светкавицата е в ТТЛ като и правя различни компенсации спрямо условията ..
Може да ралгледаш снимки тук
светъл клуб
светъл клуб
Успех !!!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в дискотека
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-12-18 16:17

Поредният с фамилия "фотографи", които ще мъчи апарата в някоя провинциална дискотека за по 30лв на вечер.
"Колегите професионалисти" тук ще ти дадат добър старт, който ще надградиш с времето в дискотеката.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в дискотека
Автор: iasen2   
Дата:   27-12-18 17:00

metodiev_martin , така се почва. Всеки почва от някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в дискотека
Автор: quazimodo   
Дата:   27-12-18 17:17

metodiev_martin написа:

> Поредният с фамилия "фотографи",
> които ще мъчи апарата в някоя
> провинциална дискотека за по 30лв
> на вечер.
> "Колегите професионалисти" тук ще
> ти дадат добър старт, който ще
> надградиш с времето в дискотеката.
>
> Успех.

Мдаа, прав е набора (Б.Б.) - калпав е материала! Защо ве, методиев–мартин, злобееш все едно ще дойде да снима в "твоята" дискотека? Мноого вицове ще проима още за българския казан[smilie18]. Весели празници и наздраве[beer]1


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в дискотека
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-12-18 17:47

Проблемът "скъпи съфорумци" е, че без да подозирате, посявате посредственост, която с годините до такава степен затлачи "комерсиалната фотография", че в момента сме затънали до шия.
Има някакъв санитарен минимум, който би трябвало да покриеш, преди да нарамиш "ПРОФЕСИОНАЛНИЯ АПАРАТ", да се се прекръстиш на фотографи и да почнеш да снимаш "професионално".
Добре, че бъдещите доктори, първо се упражняват на трупове, че ако беше като във фотографията, отдавна да сме измрели.

Здравей, имам Никон Д5300, тамрон 17-50 2.8ф и светкавица, която не поддържа, ТТL, а трябва да снимам в дискотека, ако може за няколко съвета? Весели Празници ..



Когато молиш някой за съвет, е хубаво първо да покажеш някакво отношение към останалите, стараейки се да спазваш правописните и пунктуационни норми (в случая, може би трябва да сме благодарни, че написаното е на кирилица). Добрата логика, обикновено води до задаване на конкретен въпрос, с който трябва да бъде решен даден проблем. В случая "ако може за няколко съвета", трябва ли да означава, че питащият си няма и понятие от новата си придобивка D5300, но въпреки това вече е готов да снима по дискотеките?
Очевидно групичката на "нереализираните творци", даващи акъл по всички теми, желае да се покаже като "лидери на мнение", но определено не се получава. Насочете енергията си към това, да накарате хората да четата, да експериментират и да се учат, а не към това, наготово да предлагате "универсални решения", на базата на своята (не)компетентност.
Благодаря за разбирането,
Весели празници

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в дискотека
Автор: quazimodo   
Дата:   27-12-18 18:14

del, за да не нервираме, когото не трябва. Наздраве[beer]!



Публикацията е редактирана (27-12-18 18:19)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »