Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дилема за видеозаснемане с безогледални фотоапарати
Автор: ilfot   
Дата:   21-12-18 11:47

Здравейте
Дилема да помагате може ли
Ваше мнение за видеозаснемане с безогледални фотоапарати
Избор между Sony Alpha A7 или Sony Alpha A6500
Как се държат при слабо осветление/шум, фокус бавен ли е бърз/
В тубата има примери, но друго е в реално време
Видеозаснемане на тържества презентации, обработка с Adobe Premiere
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за видеозаснемане с безогледални фотоапарати
Автор: kiten   
Дата:   21-12-18 12:18

a 6500 -предимства 4K с висок битрейд , петосева стабилизация, високо исо, сензорен екран. Останалото, зависи какви обективи ще се ползват.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за видеозаснемане с безогледални фотоапарати
Автор: Gecata   
Дата:   21-12-18 23:31

a6500 - технология на светлинни години от А7. На високо Исо за видео е ок!

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за видеозаснемане с безогледални фотоапарати
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-12-18 10:30

А6500 е по-добро за видео от А7II не само първото А7... но въпроса е обичаен за този форум където от фул фрейма по-големо няма [smilie5]. И така... и на хартия и на практика А6500 е по-добрата камера за видео. А6300 е доста близо, разликата е липса на тъч екран и матрична стабилизация. Сензора е същия и видеото също.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за видеозаснемане с безогледални фотоапарати
Автор: mirogee   
Дата:   22-12-18 11:26

Здравей Ilfot, тъй като и аз търся камера за точно същото нещо(premier 4к и 120fps video recording) от десетките ревюта които съм изгледал около 2хил лева А6500 е най-добрия вариант. Представя се отлично при ниска светлина. Проблемите на модела са прегряване при заснемане на видео 4к, което е 20-30 минути без прекъсване и rolling shuttera пак при 4к. Аз обмислям между А6500 и А6300 тъй като е 1000 близо по-евтина и за тези пари мога да взема хубаво стъкло и стабилизатор.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за видеозаснемане с безогледални фотоапарати
Автор: kiten   
Дата:   22-12-18 13:09

mirogee за тези пари ще съжалиш още на другия ден. Не е вярно че загрява матрицата на 4K от менюто се изключва защитата за прегряване. Иначе като всички фотоапарати видеото спира на 29-та минута само трябва да се включи наново. Батерията държи към час и десет минути на видео може да се включи с микроusb външен източник на ток или батери я и така да работи. Ако е със PZ обектив може да се командва от смартфон или RM--LVR Тъчскрина си е голямо удобство при много плитък доф чрез него указваш къде да се фокусира примерно със сигма на бленда 1.4

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за видеозаснемане с безогледални фотоапарати
Автор: mmjm   
Дата:   22-12-18 14:25

Кое те кара да мислиш, че защитата от прегряване е поставена само за тормоз на ентусиастите и изключването ѝ няма последствия?

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за видеозаснемане с безогледални фотоапарати
Автор: kiten   
Дата:   22-12-18 17:52

а някъде да си чул да е изгорял апарат от видео? Сони дават стандартно 2 години гаранция като си доплатиш може и повече. Матрица трудно се скапва от жега и слънце, по-скоро дисплея спира да показва ofudjf ke ie fn.dor=.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за видеозаснемане с безогледални фотоапарати
Автор: stefan_chernev   
Дата:   23-12-18 08:27

Само да спомена, че А6500 прегрявава, има времеви лимит на запис, батериите не държат много и ергономията е малко дървена.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за видеозаснемане с безогледални фотоапарати
Автор: Gecata   
Дата:   23-12-18 10:17

Ергономията се решава с един грип на Мейке за 60$ барабар с дистанционното. Апаратът ляга удобно в средно голяма мъжка ръка. С грипа решаваш и въпроса с батериите, понеже събира по две и не се налага честа смяна. През изминалия сезон снимах (видео) по-вече от 15 сватби с а6500 и нито веднъж камерата ми не спря заради прегряване на сензора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за видеозаснемане с безогледални фотоапарати
Автор: stefan_chernev   
Дата:   23-12-18 13:45

Абсолютно съм убеден, че има хиляди хора като теб по света, които имат същите впечатления като теб. Нямам време в момента да пиша защо принципно е лош избор за видео работа, но между двете соните - със сигурност е добрият избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за видеозаснемане с безогледални фотоапарати
Автор: Gecata   
Дата:   23-12-18 15:08

stefan_chernev , сигурен съм, че принципно ще намериш все пак малко време да обясниш погрешните ни впечатления ..

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за видеозаснемане с безогледални фотоапарати
Автор: Simbon4o   
Дата:   24-12-18 16:46

Аз съм чувал за изгорял апарат от видео. Доста канони има опечени от вълшебния им фенер, има и сонита опечени, но тях им оправиха до голяма степен нещата с последните софтуери където има защита по-добра и спират преди да изгори.

За да не прегрява сонито се ползва външна батерия/ грип и не снимаш на топло, закрито място без никакво движение на въздуха около камерата. Открехването на екрана също помага.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »