Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ксерокс
Автор: lotos1   
Дата:   20-12-18 11:56

Здравейте ,може ли някой да ме ориентира за ксерокс за малко ателие ,просто за да не се връща клиента

Отговори на това съобщение
 Re: Ксерокс
Автор: imitev   
Дата:   20-12-18 12:21

Цветен или черно бял?

Вземи си някаква минолта на старо от сорта на C220 или по-нова .

Отговори на това съобщение
 Re: Ксерокс
Автор: quazimodo   
Дата:   20-12-18 13:17

Споделям моята постановка, понеже и аз инцидентно копирам разни работи. Правя го с комбинация от компютър, лазерен принтер и плосък скенер на Епсън. Цитирам точната марка, защото Епсън имат една програмка "Епсън копи ютилити". Тя позволява да се вържат принтера и скенера през компютъра и да принтираш това, което е видял скенера. Сигурно и при други марки скенери е налично нещо подобно, но не съм се интересувал.


Отговори на това съобщение
 Re: Ксерокс
Автор: Kandela   
Дата:   20-12-18 13:41

Тия екстри си ги има от край време и при други производители като НР Сanon и др. А ако са и вайфай си е още по-голямо удобство можеш да разпечатваш директно от телефон или друг източник или от разтояние.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксерокс
Автор: lotos1   
Дата:   20-12-18 13:52

Черно бял става въпрос за копиране на лична карта , акт за раждане или някакъв документ

Отговори на това съобщение
 Re: Ксерокс
Автор: imitev   
Дата:   20-12-18 14:12

Brother мултифункционален А4 лазерен за 100 лв от олх.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксерокс
Автор: imitev   
Дата:   20-12-18 18:12

Квазимодо - моя брадър е от олх за 80 лв. и освен копирка има и скенер с ADF, който на всичко отгоре и работи. На 5-6 000 копия е машината. Само е пожълтял от времето.

Пълнене на касетата е 15-20 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксерокс
Автор: quazimodo   
Дата:   20-12-18 19:21

imitev написа:

> Квазимодо - моя брадър е от олх за 80
> лв. и освен копирка има и скенер с
> ADF, който на всичко отгоре и работи.
> На 5-6 000 копия е машината. Само е
> пожълтял от времето.
>
> Пълнене на касетата е 15-20 лв.

Ами, радвам се за теб. Весели празници!


Отговори на това съобщение
 Re: Ксерокс
Автор: kiten   
Дата:   20-12-18 20:28

lotos1 по отгоре са ти обяснили и дали пример, та идва клиент и ти иска да му разпечаташ документи, които е снимал с телефона си. Принципа е същия както на фото да ти изкопират снимки от телефона без да ти вадят картата от телефона. С файфай става. И съвет от мен не купувай втора употреба а ново с гаранция. Лазерен три в едно ще ти свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксерокс
Автор: asahi   
Дата:   20-12-18 20:36

Ксерокс е марка също като Феродо и Гедоре. На теб ти трябва копирна машина. В твоя случай някакво мултифункционално устройство. Параметърът, който е важен за този бизнес, но рядко се гледа, е First copy output time - FCOT. Той губи твоето време и времето на клиента.
Също така гледай ако не е двустранен (с дуплекс) да е с лесно ръчно подаване.

Освен от копиране хубави и лесни пари се изкарват от сканиране и принтиране. Затова е добре тези функции да работят добре и да ти е лесно.

Ако ксероксът ксерографира, то Канонът ще канонира ли и Тошибата ще тошибира ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксерокс
Автор: imitev   
Дата:   20-12-18 21:25

Канонът ще канонизира [smilie5]

Квазимодо иронията е излишна. Споделих че с едни 80-100 лв. си решаваш проблемите и спестяваш много време, място и нерви при работа с мултифункционално у-во сравнено с отделни модули.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксерокс
Автор: quazimodo   
Дата:   20-12-18 21:40

Имитев, що си мисля, че никъде не съм налагал мнение. Писал съм, че споделям моята постановка. Изхождам от възможността, колегата да има някаква машинка вече, но просто да не е запознат с пълното програмно осигуряване. За универсалните работи няма да говорим, но все пак какво става ако това МФУ даде дефект - носиш КОМПЛЕКТА на ремонт и нямаш нищо под ръка докато трае ремонта. А както знаем, той може да трае и много дълго в България, особено ако е гаранционен.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксерокс
Автор: imitev   
Дата:   20-12-18 21:42

Ako муфуто се прецака ще го хвърля и ще си купя друго за 80 лв. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксерокс
Автор: quazimodo   
Дата:   20-12-18 21:48

Ами, и то се прецаква след седмица щото е за 80 лева и кво праим тогава?[smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксерокс
Автор: MuHaTa123   
Дата:   20-12-18 22:08

Гледаш да ги избиеш тия 80 лв за седмица, че да има за следващата за "ново" муфу.[smilie18] [smilie18][smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксерокс
Автор: imitev   
Дата:   20-12-18 22:35


Всеки с проблемите си. Моето вече година и половина работи.

Има нови по 280 лева подобни.

Знаете ли защо в БГ никой не прави секс на площада на центъра? Ще се наредят много хора да му дават акъл [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Като си купувате коли на старо така ли ги мислите кога ще се строшат или то там си е друга работа?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксерокс
Автор: kiten   
Дата:   20-12-18 22:56

За стар принтер като ти вземат от сервиза едни 50 лева примерно за диагностика, регулиране, почистване и загуба поне на три четири дена без принтер, сметката е за нов евтин с гаранция.
Та тоя дето с 80-те лева, който се давате за пример няма начин да няма някой кусур или е силно амортизиран от работа. Барабана огледалото на лазерните имат определен живот и следва или смяна или бракуване. Евтините лазерни издържат на малко натоварване и бързо се скапват.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксерокс
Автор: asahi   
Дата:   20-12-18 23:02

Фоторецепторния барабан е консумятив. Я кажи колко е живота на огледалото, че да научим нещо полезно?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксерокс
Автор: imitev   
Дата:   20-12-18 23:38

kiten чети по-горе - на 5-6 000 копия е машината. Имат си статистика на тестовата страница. Колко листа са минали, колко са заседнали и т.н.

Ще избута без проблеми поне до 30-40000 с профилактика и дребни ремонти.

Само е почистен и зареден с тонер за 20-30 лв. след като го купих за 80. И то защото ме домързя да си го наглася аз. От тогава печата без да се занимавам с него, но не е изкарал и 1000 листа.

Изненадващо се оказа че използвам скенера [smilie11]

И съм написал - нов е 280-350 лв. стар 80-100. Всеки са си мери мераците и дълбочината на джоба.

ПС: Новите евтенджоси нямат пентаогледало и лазер, а са с лед лента. И брадърите имат изключително издръжлив барабан, нямат отпадъчен тонер. Само сипваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксерокс
Автор: asahi   
Дата:   20-12-18 23:47

Не е пента, а полигонално огледало, съответно мотор. За да го повредиш трябва да положиш целенасочени усилия.
Най-издържливите барабани са в Киосера.
Тези с LED лентичката нещо ги няма в ниския клас. Едно време имаше едни OKi-та, ама изчезнаха от нашия пазар конкретно.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксерокс
Автор: imitev   
Дата:   20-12-18 23:50

Лапсус за пента огледалото - посмях се :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »