Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: djfroggy   
Дата:   19-12-18 10:40

Привет, предстои ми смяна на компютъра. Желая да си сглобя конфигурация, с която да мога да си обработвам видеата от Sony A7RIII.Искам да снимам на максималното качество и резолюция.

Имам закупена видеокарта GTX1070ti, но не съм сигурен дали тя участва активно в процес на видеообработка.
Мога да си позволя рам до 32гб ддр4, при това няккава хубава
Зная, че е добре да има бързо SSD. И това съм предвидил.
Проблемът е в процесора. Бюджетът там е до около 700 лева и се колебая между:

AMD Ryzen 7 - 2700x
Intel i7 - 9700K
Intel i7 - 8086K
Intel i5 - 9600K

Но ако смятате, че би имало драстична разлика ако заложа на
i9 - 9900K, ще почакам и досъбера пари за него.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: Kovandzhiev   
Дата:   19-12-18 10:58

Аз давам един глас за AMD Ryzen 7 - 2700x разликата с i9 9900K
е неоправдана съотношение цена-производителност и да картата на която сте се спрели ще ускорява процеса на обработка на видеата.
djfroggy написа:

> Привет, предстои ми смяна на
> компютъра. Желая да си сглобя
> конфигурация, с която да мога да си
> обработвам видеата от Sony A7RIII.Искам
> да снимам на максималното
> качество и резолюция.
>
> Имам закупена видеокарта GTX1070ti, но
> не съм сигурен дали тя участва
> активно в процес на
> видеообработка.
> Мога да си позволя рам до 32гб ддр4,
> при това няккава хубава
> Зная, че е добре да има бързо SSD. И
> това съм предвидил.
> Проблемът е в процесора. Бюджетът
> там е до около 700 лева и се колебая
> между:
>
> AMD Ryzen 7 - 2700x
> Intel i7 - 9700K
> Intel i7 - 8086K
> Intel i5 - 9600K
>
> Но ако смятате, че би имало
> драстична разлика ако заложа на
> i9 - 9900K, ще почакам и досъбера пари
> за него.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: Synthy   
Дата:   19-12-18 10:59

Още някой няма ли да попита същото?!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: lamerko   
Дата:   19-12-18 11:18

i7-8086K ще свърши чудесна работа.

Но важното е да се разбере, че софтуера НИКОГА не усвоява напълно ресурсите в нито един аспект. Ако се чудите защо дадени системи вадят много добри точки на синтетичните тестове, но в реалните прложения и дори игри се представят доста по-зле от иначе "по-калпави" - има си логично обяснение, и точно то трябва да бъде водещото при избор.

За да има правилен отговор, трябва да е ясно с точно какви програми ще се работи и кои ресурси усвояват по-добре...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: djfroggy   
Дата:   19-12-18 12:06

Благодаря за отговорите. Ще се работи със Сони Вегас и Адоб Премиер.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: tuizzl   
Дата:   19-12-18 13:31

Щом ще работиш с Premiere Pro значи не ти трябва процесор с повече от 8 ядра, аз съм с 6 и премиера работи перфектно

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: lamerko   
Дата:   19-12-18 15:06

Премиера използва пълноценно 6 ядра. С други думи 6 ядрен процесор, който дава повече на ядро (Интел) - 8086K е идеален. Видеото съще ще влезе в работа, макар и няма да се използва пълния капацитет на 1070ти. За Вегас-а не знам - виждам само каша в нета за него...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: kiten   
Дата:   19-12-18 18:07

Защо не се гледа в бъдещо време? Ако дадена програма е писана за определен брой ядра, а в последствие излизат на пазара процесори с повече ядра, то тогава и излиза апгрейд или нова версия за програмата, която да ползва всичките ядра. Дадена програма или игра е писана и излиза на пазара за това което е в момента. Мегахерците се "надуват" до някоя степен и другото решение за бързина и прираст е повечето ядра и повечето транзистори в чипа.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: mitpis   
Дата:   19-12-18 18:22

lamerko защо даваш предпочитание на интеловските процесори, навремето по характеристики уж процесорите бяха сходни, а по производителност амд-тата по-добри, сега не знам как е, ти имаш по съвременен поглед.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: Hsathv   
Дата:   19-12-18 19:36

Кога пък АМД-тата са били по добри по производителност? Никога. Виж по-евтини, да. Ама и винаги са били по проблемни. Товс себотнася и за видеокартите им и за чипсетите.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: mitpis   
Дата:   19-12-18 22:35

Hsathv Преди 15-на години, думата никога е доста необективна, не забравяй за 2003 тогава Athlon 64 бе първия масов процесор с 64 битова архитектура, интел мигаха на парцали щото нямаха такъв. Естествено, че интел процесорите са по-добри, но АМД имаха в миналото някои много успешни процесора, особено в ниския клас, които бяха по добри от интел, имах едно АМД на 400 мгхц, което беше по-добро от интеловското тогава, един приятел имаше еоод и сглобяваше компютри, беше млад и се кефеше да тества всякакъв хардуер, ама всичко с възрастта, не робувам на марки-фенщината говори за ограничени хора, купувам това, което ми върши работа, затова не съм си сменял компютъра от 10 години, поради тази причина питах колегата как стоят сега нещата, може това AMD Ryzen 7 - 2700x да си струва да се предпочете не знам, хем отговора щеше да е полезен за автора на темата, а не някой да ми пише тъпотии от рода, кои са по-велики Интел или АМД.



Публикацията е редактирана (19-12-18 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: kiten   
Дата:   19-12-18 23:17

mitps вероятно имаш предвид barton на амд от по-преди. По късно архитектурата стана на семпрон със същия кеш с ново име и нищо повече. За това че ни си сменял щайгата 10 години означава че освен да сърфираш не правиш нищо повече. Вземи питай тоя твоя приятел дето събира сглобява, че тогава самите майстори не препоръчваха 64 битова архитектура понеже всичко е на 32. И интелите тогава имаха по-голяма кеш което сега амд масово налага.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: mitpis   
Дата:   19-12-18 23:33

Въпроса беше конкретен за AMD Ryzen 7 - 2700x, не ми се водят тъпи безсмислени спорове, компа ми е достатъчен да си обработвам снимките 22 мегапикселови РОУ и друго за сега не ми трябва, за справка профила ми, в твоя няма нищо, не знам за какво ползваш компютъра си и честно казано не не ме интересува и това не носи полза за никой иособено за автора на темата.



Публикацията е редактирана (19-12-18 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: bam-bam   
Дата:   20-12-18 01:38

Глас за райзена с опция за ъпдейт след няколко месеца като излезе ЗЕН2 , тоя интел е толкова скъп и неоправдан, че няма на къде.
А зен2 се очертава да е сериозна конкуренция на и9ката, понеже по-долните класове на Интел отдавна са убити от АМД и не се класират никъде.
Ако все пак искаш да четеш за материята от извора актуални мнения, може да гледаш в този форум.
текст
Че тук доста хора пишат глупости стане ли въпрос за пц и хардуер или пишат глупости актуални преди години останали им в съзнанието от някъде си

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: marves   
Дата:   20-12-18 09:18

Подкрепям горното мнениен а бам-бам.

Само да предупредя да избягване AMD VEGA видеокартите, "ъпгрейднах" към такава с цел да ползвам Freesync... пълна пародия, ревютата спестяват МНОГО проблеми на картата. Freesync е неизползваем в редица игри и приложения (цветовата температура и осветеността "подскачат" заедно с промяната на херците, чести забивания на системата), Adobe софтуера се шашка на моменти и те изплява от Photoshop, ако си включил хардуерно ускорение на видеокартата. Тези проблеми се разискват по форуми от вече повече от година и решения няма (освен да не се ползва Freesync, тоест да се забрани...) Жалко, че трябваше да се сблъскам с това едва след покупката.
Освен това, от миналата седмица AMD пуснаха драйвъри, с които можеш да отключваш power limit защити на VEGA карти... консумацията САМО на картата може да надскочи над 600W, водния блок трудно смогва.

Иначе ползвам Ryzen системи (1700 и 1950X Threadripper) и съм предоволен. Избрах ги пред Intel, само защото получавам много повече за дадените пари. В момента AMD разтрисат много здраво пазарния дял на Intel и при потребителските системи, и при сървърните платформи. В момента логичния избор е да се изчака Ryzen Zen2 да излезе на пазара, ще е още по-евтин и производителен и Intel няма да успеят на отговорят (освен със сваляне драстично на цените), всичко това е заради производсвения процес, който AMD вече ползват и внедряват (излиза им в пъти по-евтино "вафлата" кристали).
Да не говорим, че вече има слухове и за Zen3 архитектура с още по-нов тех.процес.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: tisho86   
Дата:   20-12-18 18:14

Колега мога да ти предложа чисто нова RAM памет. Можем да обсъдим и цената.
ЦЪК

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: youstolemyheart   
Дата:   21-12-18 13:14

Изчакайте 3 месеца, ще излезнат новите Ryzen процесори.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: bobihot   
Дата:   25-12-18 00:05

АМД.
При интелските им откриха бъгове с уязвимостта за атаки. Оправят ги с драйвери и промяна в микрокода в Win10- Спират спекулативното изпълнение. Според неофициални източници забавянето е 30-50%. Интел са забранили публикуването на тестовете.
Както ти казаха- Rizen 2, или почакай за 3. Или да се ъпгрейднеш тогава, ако не сменят цокъла :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: hotsnail   
Дата:   25-12-18 10:22

(безсмислесна дискусия с дървена глава)



Публикацията е редактирана (27-12-18 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: didesignbg   
Дата:   25-12-18 12:28

Каква сходна цена, скопената i7ца е с 30% по-скъпа [smilie18] 9700к е ценово доста по-близо до тредрипърите отколкото до малките райзъни, а разликите в производителност и разход на ток не са в нейна полза. Да не говорим кои дъна ще позволят разгръщане на обещаното турбо.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: stef7   
Дата:   25-12-18 12:36

Честита коледа на всички !

Много пъти е дъвкана тая тема за компютър за видео обработка. И сме пускали линкове към тестовете на Puget System.

Hardware Recommendations for Adobe Premiere

Premiere Pro CC 2019 CPU Roundup: Intel vs AMD vs Mac

Тест на видео карти под Adobe Premiere

По отношение на CPU в Premiere се вижда че AMD Ryzen 7 - 2700x и Intel i7 - 9700K са едно към едно по отношение на производителността. Горе долу така стоят нещата и с видео картите

АМД ще изкарат процесори с повече ядра и по-високи честоти след Нова Година, предполагаемо януари. Колегите са прави, изчакай малко ако искаш да купиш още повече CPU за парите си.

Макар че ако се загледаш в детайлите на тестовете се вижда че ако редакрираш до 4К видео от някоя камера като Сони, Blackmagic и т.н. всичко над тия процесори които си посочил - и повече ядра и повече MHz не ти дават практически нещо кой знай какво. В повечето операции разлика между процесорите за 350$ и тези за 1300$ и нагоре практически няма. Появява се само за някои по-сложни и нотоварващи операции които рядко се използват и в крайния експорт /рендеринг/. В крайния експорт /рендеринг/ процесора за 1300-2000$ е 28% по-бърз от AMD Ryzen 7 - 2700x или Intel i7 - 9700K. Един 3 мин клип ще се рендира 40-50 сек, по-бързо. Е въпроса е струва ли си парите. При положение че самата обработка на един 3 мин. клипа може да отидат много часове и дори дни.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: hotsnail   
Дата:   26-12-18 22:13

(безсмислесна дискусия с дървена глава)



Публикацията е редактирана (27-12-18 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: marves   
Дата:   26-12-18 22:36

Ryzen Threadripper е безплатен обяд, който може да си го позволи (и който има реалната нужда от него и може да го натовари).
1950X е 16/32 ядрен за около 1000лв, с въздушно охлаждане за 100лв отива на 4Ghz на всичките ядра. Работи с 4 канална памет, ако ти е кеф и ECC поддържа, трепе интели по 2000-3000 лв

А пък Ryzen 1700 за 300лв нов в доста профи-приложения е конкурентен и задминаващ дори 8700K/9700K интели (отново около тройни цени само за процесорите, без да смятаме, че дъната са двойно по-скъпи и боксовото охлаждане при Intel е отврат, а на Ryzen става и за лек овърклок), приводнени с охлаждания за стотици левове, рисково отлепяне и залепяне на капачката на процесора (защото Intel слага джвакана дъвка вместо паста и прегряват на заводски настройки).

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: tvk75   
Дата:   26-12-18 23:01

AMD процесор - няма сми,,,
i7-8700K се вписва в бюджета

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет - компютър (процесор) за видеообработка
Автор: hotsnail   
Дата:   26-12-18 23:38

(безсмислесна дискусия с дървена глава)



Публикацията е редактирана (27-12-18 13:00)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »