Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Към кафеджиите
Автор: sakuraki   
Дата:   15-12-18 15:23

Здравейте! Знам, че много от Вас обичат кафе, даже познавам и някои, които си го печат у тях си. Аз наскоро започнах да пия по интензивно кафе и си подбирам определени видове и т.н. Обаче за жалост кафе машината, която имам нещо не е от най - добрите и кафето се проваля някой път. Донесоха ми дозички (тези като чай, които са) специален подарък и уж кафемашината има опция, за да ги ползвам, но нищо не стана и само ги изхабих. Другото, което е, че когато си взимам кафе на зърна и го меля вкъщи и когато искам да е малко по - силно, меля кафето по - ситно, но пък тогава не минава през кафемашината [smilie2] .

Сега съм готов да отделя 300-350лв за малко по - висок клас кафе машина и съм се спрял на DeLonghi Dedica Style EC685M.

Размерите не ме притесняват , но държа да има приставка за пара. Търсих да е с филтър, който е non-pressurized, но не откривам за тази сума. Другото, което искам е да е съвместима с афтър маркет продукти, защото искам да си взема и bottomless филтър, а там е малко сложно с намирането.

Каква бихте ми препоръчали за сума от около 350лв , да речем айде максимум 400лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: agop4o   
Дата:   15-12-18 15:37

Аз не съм голям кафеджия ама преди 6 г си взех една Saeco Via Veneto.Взех си от всички широко рекламирани кафета и резултата беше същия като от кубинските кафеварки-чорба.Кафеварката беше на път да си смени местодомуването-от третия етаж надолу.Един ден взех Нова бразилия мляно.Е няма такъв каймак като от това кафе.Захарта едва се потапя от каймака.И без това нямат изобщо мирис на кафе тия които ги продават по магазините поне вид да има[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: gorjanin   
Дата:   15-12-18 15:48

Аз пък, през черния петък, за 420 се обзаведох с един автомат Krups Essential EA81P070 и съм доста доволен.Прави идеално кафе.Единствено не знам във времето колко издръжлив ще е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: stoikovv666   
Дата:   15-12-18 15:58

DELONGHI Dedica имам опит с тази и съм много доволен.Компактна, бързо загрява, лесно се чисти и е стилна. Пробвал съм доста разнообразие от кафе. На мен ми допада най много lavazza 100%Arabica смляно за еспресо машина.

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: Konstantinov   
Дата:   15-12-18 16:02

Продават втора употреба автомати делонги аз взех преди 6 години за 400 лева пъленхавтомат беше в района на централна гара между опълченска и хр.ботев.Не са лоши и тия с дозите кафе.Купувай пресни немски кафета те са най ароматни.цена до 30 - 40 евро килото е изгодна.евтини са някаи италиански има и якобс по 25 ако е пресно става.Нова бразилия е лошо кафе.Аз пия само кафе по 24 чаши на ден.Става и в кубинските кафеварки супер кафе ,ако я натъпчеш, кафе става с много кафе .аз го пия на максимална сила.Всъщност най силното кафе става точно с кубинските или италиански прости кафеварки просто трябва да я натъпчеш с много и скъпо кафе.

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: sakuraki   
Дата:   15-12-18 16:08

Забравих да напиша, че в момента ползвам saeco poemia и не съм много доволен. Пия по 4-5 кафета на ден, някой път и повече, а жената и тя пие, та доста кафе пием. Взимам си най-често на зърна, а мляно много рядко. В момента пия едно Kicking Horse, което е доста силно, но някой път нашината се прецаква и вместо 30 секунди го пуска за 1 мин, а не е променяно кафето на едрина [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: ecobo   
Дата:   15-12-18 16:21

За тези пари единственото читаво, което може да се вземе е GAGGIA Classic втора ръка, от по-старите, с месингова ръкохватка, нормална цедка и електромагнитен вентил. НО! За да направиш добро кафе с профи система без CremaDisc, ти трябва и читава мелачка, защото кафето трябва да е равномерно и с точната едрина смляно. И трябва да е смляно точно преди приготвянето му. Примерно, моята мелачка e GAGGIA MDF, намират се втора ръка за около 150 лева, много добри машинки са. Новите по магазините с цени под 500 лева са боклуци, не стават. И накрая, трябва хубаво кафе. Аз съм фен на KIMBO Espresso Bar Extra Cream и Baristo Premium Bar, но има и хиляди други добри кафета. Кафето трябва да е прясно. Ако е Арабика, трябва да печено максимум 2 месеца преди да се консумира. Ако е Робуста или бленд с повече Робуста, може да си запази качествата и 6 месеца. И задъжително на зърна, мляните кафета са изветрял боклук и са смляни прекалено едро за хубава кафемашина.
На капуслите не съм фен. Единствените читави капсули са на Nesspresso, но са доста скъпи. Останалите се правят от стари кафета с добавени ароматизанти и нямат нищо общо с хубавото кафе. Всъщност, капсулите са измислени с цел да се оползотворяват кафета с изминал срок на годност. И точно от такова се правят повечето.

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: imitev   
Дата:   15-12-18 16:25

Не знам защо им казват кубинки, но това е класическа италианска кана за еспресо, с която 'талянците си приготвят еспресо и до ден днешен като концепция.

Когато съм ходил там на гости не съм виждал да имат в къщи от модерните автоматични машини. Особено в южна Италия.

Специално това е Lavazza Principessa - изкефих се при последното ходене как изглежда и купих на жена ми. Аз кафе не пия и не мога да дам отзиви, но след половин година жената каза да разкараме кафемашината от плота в кухнята. А тази си я носи като ходим на почивка някъде да си прави кафе.

http://1.bp.blogspot.com/-vMVFMTFz9hw/VpKMMqfwFBI/AAAAAAAAShQ/ybEhKCtBxTc/s1600/1.JPG



PS: Ако имате идея откъде да купя уплътнение за този модел пишете на лично :)



Публикацията е редактирана (15-12-18 16:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: TPECHAT   
Дата:   15-12-18 16:29

Гаджията успешно си я замених с Долче густо машина, но си взимам капсули Гато Пардо - истинско кафенце. Делонги са най-големият боклук. Като свърша капсулите - Гаджията пак. Понякога си правя филтърно ако реша да се наливам :-) Там бъцам с една Мелита.

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: quazimodo   
Дата:   15-12-18 16:47

Кубинка и хубаво кафе, добре натъпкано в цедката.

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: espergaro   
Дата:   15-12-18 16:49

Пробвай капсулите на Неспресо - имат видове от Етиопия, Колумбия, Никарагуа и т.н. Аз открих това кафе в Германия, но забелязах, че са започнали да продават капсулите и у нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: sakuraki   
Дата:   15-12-18 17:18

И аз се замислих за Gaggia Classic, но е извън бюджета, а малко по - евтина мога и с кафемелачка да взема. Сега гледам някаква марка
BRIEL SEG162A - това е вариант с кафемелачка и не изглежда зле, но пък никога не съм чувал за тази марка, а и не виждам да има филтри за нея [smilie11] .

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: imitev   
Дата:   15-12-18 17:52

Какво имаш предвид под "филтри" за еспресо машина?

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: sakuraki   
Дата:   15-12-18 18:02

Цедка исках да кажа ????. Има такива, които са без дъно и има голяма разлика във вкуса на кафето от такава с цедка под налягане.

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: imitev   
Дата:   15-12-18 18:33


Не съм виждал без цедка в някаква форма.

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: mmjm   
Дата:   15-12-18 18:44

По темата, най ми харесва кафето от италианските (наричаните от нас кубински) кафеварки, както са писали по-горе добре натъпкано хубаво кафе.

Извън темата - между (и), (ѝ) и (й) има доста голяма разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: lamerko   
Дата:   15-12-18 18:44

Има само една марка за еспресо - Saeco. Естествено с мелачка, че иначе се губи смисъла. А хубавото е, че има разни фирми, внасящи втора употреба и бюджета не е съвсем нереалистичен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: da.fo   
Дата:   15-12-18 19:06

lamerko[smilie24]
И аз съм фен на Saeco. Имаме 2 Syntia(едната я държа във фотото да черпя клиенти). Керамични мелачки, възможност за два вида кафе(аз си слагам мляно + на зърна едно след друго в голяма чаша)лесна поддръжка, много опции за дължина на водата, дозиране на кафето, температура на загряване и не на последно място красива иноксова мебел [smilie3] Купих ги от OLX-a за по 260-290 лева втора употреба и след рециклиране.


Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: mitpis   
Дата:   15-12-18 19:54

Saeco[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: MarinY   
Дата:   15-12-18 20:23

Кафето, като всяко друго нещо на този свят е въпрос на личен вкус. Всеки рекламира каквото има!
“Кубинките” са класика, но трябва да пълниш цедката до горе и да пресоваш. Не очаквай пяна.
Саеко и Делонги имат хубави машини и имат провали. Под четиристотин лева са “сапунерки” [smilie3]
Както по-нагоре ти писаха, едрината и равномерноста при мелене е най-важното. Вида на кафето е личен вкус.
Най-важното, което никой производител не го казва е дебита на помпата. Колкото е по-малък, по-истинско е еспресото. Трябва да “църка” а не за пет секунди да ти пълни чашата.
Успех,

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: victory13   
Дата:   15-12-18 21:14

щех пиша, ма щом "пълните чашата", се отказвам...

Успех! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: kjey   
Дата:   15-12-18 21:30

За да пиете истинско италианско еспресо ви трябва машина с група Е61, както и добра мелачка с фино регулиране на едрината на мелене и дозиране.По-тъмно изпечените кафета се мелят по-ситно, респективно по светлите по едро.Освен това е добре машината да има температурен контрол на водата в бойлера.На пакетите на качествените марки кафета е написана дозата, температурата и налягането на екстракцията.Правилото е 25-30мл еспресо при екстракция 20-25 секунди.Това на кафе автомати няма как да стане - те текат като лейки и за 6-7 секунди са напълнили чашата.[smile]
Неприятната новина е че всички тези условия не могат да бъдат изпълнени дори с 800-900лв и то с неща втора ръка.



Публикацията е редактирана (15-12-18 21:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: Mogila   
Дата:   15-12-18 21:42

Здрасти sakuraki,

преди месец си взехме това делонги и сме много доволни. Взимай и не се замисляй.

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: belone   
Дата:   15-12-18 22:28

Saeco Poemia [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: kiten   
Дата:   15-12-18 23:03

нескафе и въобще разтворимо кафе. От време навре и от капсули.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »