Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Как да снимаме със смартфон
Автор: aidend   
Дата:   03-12-18 19:32

попаднах на една много интересна книжка, чак се възмутих.
Как да снимаме със смартфон.


http://prikachi.com/images/530/9452530K.jpg



http://prikachi.com/images/531/9452531I.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: peter_m   
Дата:   03-12-18 19:33

АМи като с фотоапарат, само че със смартфон :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: aidend   
Дата:   03-12-18 19:36

Както виждаш най отгоре отгоре на първо място пише СЕЛФИТА! :D

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: peter_m   
Дата:   03-12-18 19:38

Ами понеже някой е бил достатъчно умен да се сети, че в днешно всеки снима със смартфон е решил да направи книжка ...
А и правилата във фотографията си важат независимо дали става въпрос за фотоапарат или смартфон.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: lamerko   
Дата:   03-12-18 19:48


https://www.shumen.org/upload/ss.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: quazimodo   
Дата:   03-12-18 20:48

Ламерко, твоята е упътване за пенсионери[smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: uri64   
Дата:   04-12-18 01:22

е сега, какви са тия "пенсионери".....хора от третата възраст ...#iamoffended! [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: lamerko   
Дата:   04-12-18 03:06

Книгата я видях в една книжарница в Белфаст и не се стърпях :)

В интерес на истината, там имаше десетки и десетки луксозни албуми на тематика история или наука, а цените си бяха направо смешни на повечето от тях. Напрамо ми се дорева, че нямах възможност да си накупя една камара (полета ми към Лондон беше само след няколко часа и имах право само на един малък ръчен багаж, който вече си беше препълнен). От яд си взех само един албум за втората световна война, с анотация на събития основно на острова, но не само. Невероятна колекция от снимки от архивите на Дейли Мейл. А вътре намерих и приятна изненада - възстановка на серия от пощенски картички от него време, така, както са изглжедали. Само за пет (5)! паунда, както и много други, но за мое голямо съжаление нещата не бяха добре нито от към време, нито от към възможност за носене... да не говорим, че същата книга я забравих там, та после ми я пращаха с куриер [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: nyamago   
Дата:   04-12-18 03:16

peter_m написа:

> А и правилата във фотографията си важат независимо дали става
> въпрос за фотоапарат или смартфон.

Да, де - ама за огромна част от днешното население на планетата една книга "Как да снимаме с фотоапарат" ще звучи като нещо от Марс [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: stukloplast   
Дата:   04-12-18 07:29

Не знам автора на темата какво толкова се е възмутил, но е факт, че виждам повече креативност в съдържанието на снимки правени с телефон(нямам предвид такива във фейса или незабавнияГрамаж, а от подбрани места), отколкото при такива направени с тухла. Няма да изпадам в подробности за причините, примери съм давал в други теми...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: kvakioh   
Дата:   04-12-18 08:57

В България дори има курсове и семинари за това и хората дават пари...Интересното е, че има кой да ги дава тия пари. Даже и снимките се продават.
Книгите не помагат много-много. Списанията, чужди кадри, някои идеи са по-добре.
На мен пък ми е чудно как се харесват все еднакви кадри на места, които са интересни, не заради самата фотография, а защото мястото е красиво или уникално. Нищо интересно няма в кадрите на водопади от Исландия,
нощни къщички от Норвегия, езеро в Италия, Доломити и т.н. Кадрите са все еднакви и дори повтарящи се. Едното ходене до някъде си не значи нищо. Още повече обработката, колкото и майсторски да е тя. Същото е и с изтърканите мУделки, които всеки снима. Една жена я снимат поне 20-25 човека от форума и пак става тафтология брутална.
Същото е и с тези, които качват Еверест и други високи върхове, винаги с помощта на шерпи, които шерпи си минават върховете за норматив. Рекордът за 21-22 пъти на Еверест не се държи от някой известен планинар, а от шерп.



Публикацията е редактирана (04-12-18 08:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: ombre   
Дата:   04-12-18 09:27

Кваки,абе прави си,ама то тогава какво да се снима,след като всичко е иснимано по млрд.пъти,с много малки изключения....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: stukloplast   
Дата:   04-12-18 09:52

Точно това ви казвам. Вижте някой отбран сайт за телефонна фотография, и ще видите, че има още доста неща, които не са снимани, или не са снимани по такъв начин. Ето...
https://mobilephotoawards.com

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: dialektika   
Дата:   11-12-18 09:58

Намирам издаването на подобни книжки за полезно. Почти всеки има смартфон, почти всеки снима. Защо тези хора да не се научат да правят по-добри снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: Synthy   
Дата:   11-12-18 10:03

dialektika написа:

> Намирам издаването на подобни
> книжки за полезно. Почти всеки има
> смартфон, почти всеки снима. Защо
> тези хора да не се научат да правят
> по-добри снимки.

Защото тези, които снимат с телефон и все още знаят как се четат книжки са пренебрежимо малък процент от всички потребители.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: serjy   
Дата:   11-12-18 11:44

телефоните снимат все по-добре! защо човек да не снима с телефон? [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: miroshi   
Дата:   18-12-18 11:48

Може би защото нямаш удобен достъп до контролите?
Може би защото снимането на пълно автоматизиран режи, поне за мен, не води до удоволствие?
Може би защото не всеки телефон има хардуерен бутон за снимане, и пипането по дисплея реално ти скрива това, което виждаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: SaS   
Дата:   18-12-18 13:22

Да използвам темата, за да попитам.
Наскоро снимах с два телефона, на които ръчно можеше да се променя скорост, ISO и фокус.

Определено не ми хареса, че като настроя по-бавна скорост не ме предупреждава, че ще прегори кадъра. Налагаше ми се да снимам, да гледам резултата и да коригирам настройките.

Така ли са и телефони, с които сте снимали или само моя случай е бил такъв?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: serjy   
Дата:   18-12-18 14:13

в моят телефон ръчния режим е отличен. единствената ми забележка е, че няма лайфвю хистограма, но това в голяма степен се компенсира от добрия екран на който се вижда отлично и при ярка светлина.



Публикацията е редактирана (18-12-18 14:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: stukloplast   
Дата:   18-12-18 14:49

Най-добре да се снима директно през лайтруум и ако телефона позволява - в роу формат. Там си има про и хдр режими, първия с напълно ръчни настройки, като даже са се престарали с ниската скорост, защото и опресняването на екрана следва скоростта на затвора. Други програми с изкуствен интелект и снимане в джипег, са същата глупост, като при апаратите.

Miroshi, на всеки телефон може да се настрои бутоните за звука да са шътър бутон, но именно така се скрива картинката. Със софтуерния такъв не съм видял. Отделно, че има телефони и за под 500лв с пълни ръчни настройки и снимане роу формат. А това за контролите пък, хич няма да го коментирам. То при фотоапаратите няма угодия на пациентите, камо ли при телефоните, където при това изобилие от програми за снимане, все ще се намери някоя удобна...



Публикацията е редактирана (18-12-18 14:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: asahi   
Дата:   18-12-18 18:35

Ръчните режими и РОУ формата са софтуерни функции. Не съм любител на телефонското снимане, но от любопитство дръпнах Camera FV-5 Lite. Има си доста контроли, volume buton могат да се настроят за фокусиране и снимане. В Pro версията вероятни има още благини. А сигурно има и по-добри апликации.

Телефонът е само един хардуер, който изпълнява прищявките на програмиста.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: stukloplast   
Дата:   18-12-18 18:56

Е дигиталните апарати кво са? Това, че 21ви век има останала механика (най-вече блендата, която отсъства при телефоните), другото не са ли всичко софтуерни функции?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   18-12-18 19:58

Е Самсунгът си има бленда, отваря си се и се затваря , даже се вижда като снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: serjy   
Дата:   19-12-18 09:17

абе последните телефоно, особено топ моделите, въобще не са за подценяване! определено снимат по-добре от сапунерките. отделно вигаги е с теб, а най-добрия фотоапарат е този който винаги ти е под ръка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: ipolit   
Дата:   20-12-18 15:57

Camera FV5 дава възможност за смяна на всичко без бленда, щото тъй или иначе има 2 апарата с променлива бленда. Има и хистограма. Въобще си е готино, все едно снимаш с фотоапарат.
Ама откак си сложих портната камера от Pixel 2 си снимам само с нея.
Иначе за мен истината е, че е по-добре да се снима със стоковата камера и да се набляга на композиция или улавяне на момент, отколкото да внимаваш да не прегориш снимката.

Днес попаднах на едно готино материалче за начинаещи при снимане с телефон - http://en.miui.com/thread-4746755-1-1.html

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »