Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 paypal проблеми
Автор: nsirakov   
Дата:   26-10-18 16:46

Съжалявам, че питам тук,но смятам,че тук има доста разбирачи по въпроса.

Днес се опитвам да купя разни работи от е-бей... оказва се че пейпал е лимитирал акаунта ми .. без да има някъде обяснения защо и до кога?
писах им - нямам отговор...


ето какво получавам

To comply with regulatory requirements, this transaction has been declined

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: marves   
Дата:   26-10-18 16:57

Това е някаква автоматичен алгоритъм, задействан по ключови думи заради регулаторни изисквания.
Почакай отговора на Paypal, ще ти изяснят за какво по-конкретно става въпрос според историята на плащанията ти.

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: Тед   
Дата:   26-10-18 17:03

Имаш лимит на непотвърдена карта.
Отиваш на карти и искаш confirm. Ще ти дръпнат 1.50 Евро от картата и ще трябва да отидеш до банката и да видиш транзакцията. След РР* ще има 4-ири цифрен код.
Връщаш се в paypal и го въвеждаш. Като ти е потвърдена картата няма да имаш лимит от 500$ - толкова е обикновено.

Ако купуваш нещо голямо имай в предвид, че самат ти карта може да има лимит но от Банката - или отиваш да ти го вдигнат, ако ли не - няма да ти мине транзакцията.

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: nsirakov   
Дата:   26-10-18 17:06

до вчера нямаше никакви проблеми купувах от ебея.. какво се е променило не знам, а днес купувах за 15 доларес.. не е голяма сумата

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: guciguci   
Дата:   26-10-18 17:08

Да,направи това с картата. И на мен ми го поиска. Даже трябва да имаш уведомление в самия профил

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: nsirakov   
Дата:   26-10-18 17:16

никакво уведомление нямам... нито в пейпал нито в пощата...
а къде са тия карти? не намирам нищо

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: nsirakov   
Дата:   26-10-18 17:20

Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:

Check out with another PayPal method, like the one we're showing now.
Select a different payment option.

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: Тед   
Дата:   26-10-18 17:25

да не ти е изтекла /срок/ картата ?

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: nsirakov   
Дата:   26-10-18 17:30

не, поднових е Август, от тогава съм купувал доста неща, последното е от вчера

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: lamerko   
Дата:   26-10-18 17:34

Провери си картата... явно е върнала някакъв странен код за транзакцията. Иначе преди този отговор бих заложил, че те е ударил лимит на непотвърден акаунт. А акаунт се потвърждава, като им изпратиш копие от лична карта и сметки за телефон, ток, вода, които да имат адрес на получател и същия да отговаря на основния в акаунта. Но там си говорим за малко по-големи лимити и най-вече когато получаваш пари.

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: nsirakov   
Дата:   27-10-18 00:30

да получавам ?

верно е че получих.. ама е 10 евро да го.... колко пъти трябва да доказвам нещо си? и лични карти и сметки съм им прашал преди годибни като се регистрирах. Никъде не намирам информация какво става и какво да направя

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: lamerko   
Дата:   27-10-18 00:48

"а къде са тия карти? не намирам нищо"...

Още като се логне, отляво трябва да има една секция "Bank accounts and cards", където да излизат разни карти - редовни и изтекли. Но най-добре се вижда, като отидеш на меню "Wallet" - там излизат всички карти. При изтеклите има едни червен надпис "Expired". Това е, когато разплащането е с карти. При регистрация в малко по-"бяла" държава, има опция банкови акаунти и там "Wallet" изглежда малко по-различно, но на практика си е същото. Само дето при BA нямаш "Expiry date"...

Та влез там и виж регистрираните си начини на плащане дали нещо не е светнало на червено.

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: kjey   
Дата:   27-10-18 08:16

Картите се намират в секция Wallet, но трябва първо да се логнете.

https://www.dropbox.com/preview/Pictures/snip_20181027080218.png?role=personal



Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: nsirakov   
Дата:   27-10-18 08:51


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-10/1540619340_Capture.JPG



Картата е ок - до 2021г, купувах с нея до преди 3 дена...
аккаунта е в зелено и пише - потвърден
Wallet никъде не виждам, но предполагам става въпрос за тук...

Нямам никакви notifications, никаъв е-мейл...

преди 2 дена получих 10 евро от човек, писах на пейпал колко струва да си ги транзактна парите до картата - нямаше отговор а от тогава ( може би е съвпадение) ми е лимитирано използването...

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: localhost   
Дата:   27-10-18 15:37

Някой дебил или автоматично системата те е ограничила по някакъв начин. Ако не те оправят до 1 седмица си отвори нов акаунт.

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: MarinY   
Дата:   27-10-18 16:52

Когато си я сменил през август, обнови ли датата на картата в Пепал?

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: burningice   
Дата:   27-10-18 16:53

И аз имах проблем с регистрация на карта Виза-електрон от ПИБ в Paypal. Постоянно ми даваше "unexpected error".

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: guciguci   
Дата:   27-10-18 17:02

Не е проблем. И на мен така ми даваше точно с ПИБ,но след 2 дена ,като вляза в профила си в банката ,има един оревод с 4 цифрен код,който трябва да въведеш в ПейПал и работата се оправя. После след някой ден ти връщат дръпнатите 1,5 евро и готово

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: burningice   
Дата:   27-10-18 17:17

Две седмици ми даваше този проблем и накрая изтеглих парите, върнах картата и регистрирах друга.

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: tili   
Дата:   29-10-18 00:59

Не пазарувам през Paypal, но ако картата е на ПИБ, вероятно проблемите са от там! Преди 2 седмици ми отказаха плащане на хотел в Италия с тяхна карта, след това и Раянеър отказаха плащането, в същото време с картата се пазарува в магазините у нас и в чужбина?!
От банката се правят на учудени и казват, че няма проблем с картата, но явно не са прави!

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: lamerko   
Дата:   29-10-18 01:03

От ПИБ имат навика да активират 3Д цепията за сигурност, а ти всъщност да не знаеш. Отделно тяхната система за сигурност може да ви блокира картата, ако не се обадите, че пътувате едикога към еди къде си...

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: nsirakov   
Дата:   29-10-18 06:12

ДНЕС ще звънна на Борика да видим.. картата е виртуална на ДСК, ползвам е години наред да пазарувам в ебей,
тъпото е че 4 дена пейпал не искат да ми кажат какво се случва, пиша им писма- без отговор

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: nsirakov   
Дата:   29-10-18 09:16

[smilie7] Проблемът е решен след обаждане до банката....

Уви проблемът се оказа, най-честият възможен... както може да се сетите - има юзър има проблем, няма юзър - няма проблем...

ама чукча е мечтател, не читател...[smilie18]

с две думи - нямам думи - неуспешните опити за покупка са били поради МАЛКО КОЛИЧЕСТВО ПАРИ в сметката... сумата е била с 45 стотинки по-голяма от наличната... ама това е спряло транзакцията... нищо не било блокирвано...

както и да е....

остава другият въпрос...


имам 10 евро в пейпал баланса... ако го прехвърля в моята сметка ще ме чарджат 2 евро, което си е баш 20%... как да накарам пейпал да изтегли първо тези 10 евро от баланса и тогава да тегли пари от картата...

току що взех нещо от е-бей - изтегли цялата сума от картата - а баланса в пейпал остана 10 евро отново

[beer]



Публикацията е редактирана (29-10-18 09:17)

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: marves   
Дата:   29-10-18 09:55

Когато маркираш в eBay, че искаш да платиш с Paypal, на същия ред има стрелка надолу за допълнителни опции, там трябва да маркираш плащането да се извърши с пари от баланса (Pay with Paypal balance или нещо от сорта). Автоматично ще си сумира колко още трябва да дръпне от картата.

Обърни внимение, че ако плащането е в различна валута от тази в баланса ти, Paypal ще ПРЕвалутира по собствен валутен фиксинг (неизгодно).

Също така при плащане чрез карта (която е с български лев, или просто различна валута от тази, която превеждаш) трябва да маркираш, че искаш транзакцията да се извърши директно от картата/банката, за да може тя да си превалутира сумата. В противен случай (и по подразбиране) Paypal извършва превалутирането (неизгодно).

Отговори на това съобщение
 Re: paypal проблеми
Автор: imitev   
Дата:   29-10-18 11:46


Хех - ти си по-голям скъперник и от мен [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »