Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Fujifilm GFX 50R официално
Автор: sauron69   
Дата:   25-09-18 16:47

Дойде

https://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-gfx-50r-first-impressions-review


Цена- 4500 долара[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: sirkhann   
Дата:   25-09-18 18:40

First Look от dpreview

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: Vanquished   
Дата:   25-09-18 19:37

Йонас Раск ревю:

Виж



Публикацията е редактирана (25-09-18 19:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: sohk   
Дата:   25-09-18 20:42

Това не трябваше ли да е евтино?!?! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: Vanquished   
Дата:   25-09-18 21:00

Като за среден формат е евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: sohk   
Дата:   25-09-18 21:02

По едно време се говореше за 3500$ ... както и да е. Така или иначе няма да си го купя. Просто любопитствах.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: lamerko   
Дата:   25-09-18 21:47

$2000 им стривал на Фуджи сензора - не знам дали е истина (а аз ях разбрал, че камерата е толкова [smilie18])

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: sirkhann   
Дата:   25-09-18 21:52

То не е за първи път да ни пробутват претоплена манджа, няма да почвам старата песен - пълнолунието мина, а и от dpreview достатъчно добре ги казват нещата. Като поевтинее малко, може да стане още по-апетитна покупка.

Това ще е един от апаратите, от който може и да не видим много кадри във форума, но ще точим лиги [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: sauron69   
Дата:   25-09-18 22:10

Абе видео ревюто на дпревю си е доста гадничко, в общи линии казва- купувайте си Сони, никон, канон ( горе-долу в този ред). Отдавна не съм виждал такова гадно представяне.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: hotsnail   
Дата:   25-09-18 22:29

ето го видеото

интересна е камерата. Не е евтина....

Реда на препоръките му беше Канон, Никон и дори Сони...


По-добро видео

off/
ДПРевю винаги са пробутвали Канон, Никон и после ако някой друг случайно е направил 15 пъти по-добра камера за по-малко кинти......Виж кое да е ревю на Фуджи, Олимпус или Сони и кое да е ревю на Никон.....при Никон се прикриват всякакви дефекти. Например - "няма АФ ама не се притеснявайте има много добро видео". А после в изводите в секцията плюс се пише - "прави спонтани фьешън снимки с красива мека картинка" (това може би беше от Никон ДФ или Д80 забравих)



Публикацията е редактирана (25-09-18 22:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: sauron69   
Дата:   25-09-18 23:19

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: hotsnail   
Дата:   25-09-18 23:26

от някакъв фуджи фотографър

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-09-18 09:25

За мен това трябваше да е първия GFX още като излезе. И да спрямо 35мм сензорите това е остаряло. Още Д800 започна да подпира тези камери с 40-50мп. Сега им е още по-трудно.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: vga   
Дата:   26-09-18 09:29

Явно съм единственият, който не дава пет пари за повече от 20-25 mpx. Мечтая си за динамиката, шума и визията на средноформатния сензор с поносимо големи файлове, ама жалко, че съм сам в търсенията си :)) Фуджи - отново и отново пускат само камери, които неистово искам да пипшна/притежавам, евала!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: uri64   
Дата:   26-09-18 11:16

А, не си сам. С цените на Фуджи на юг от нас мисията е съвсем възможна. В обозримото бъдеще при това. Въпросът е само кой модел средноформатен. Явно и тук Фуджи обособяват различни линии, като гледам 50R e нещо като Х-Е3, но с някои ергономични глезотии от Х-Н1.



Публикацията е редактирана (28-09-18 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: vga   
Дата:   26-09-18 11:32

На мен ми се иска да си наемам такава камера, когато ми трябва, защото не мога да си я позволя лесно. Но пък от друга страна, знам че бизнесът ми ще живне доста с подобна машина... ще трябва да преценя дали не си струва няколкогодишно изплащане :)) Иначе имаш право - в момента продават GFX 50S на цената на която ще излезне 50R. Въпросът е, че аз повече от 2000 лири не съм виждал някой да продава наоколо... как да се сдобием с 40 000? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: hotsnail   
Дата:   26-09-18 16:03

Vga какво очакваш повече за професионално снимане от д850/а7р2 или 3 или дори Пентакс фул фрейм.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: vga   
Дата:   26-09-18 16:08

Нещо визуално различно, с което снимките ми да се отличат от конкуренцията [smile] Като заснимам с такъв ще го сложа в съседство с Никон и ще сравняваме какво се вижда :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: hotsnail   
Дата:   26-09-18 19:37

Тука има примери разни.

https://www.imaging-resource.com/PRODS/fuji-gfx-50r/fuji-gfx-50rGALLERY.HTM


Имаше разни идеи, че можеш някои ДСЛР обективи да закачиш на GFX и с много малко кроп да стане интересно. Май Арт обективите на сигма са в тоя кюп. Вероятно е добре да са никонски Ф версии ако няма електронен адаптер за ЕОС.

Та едно 135/1.8 на тоя сензор ако се спогодят може би ще е интересно....

ПП имало такъв адаптер EOS-GFX и ето я 135-цата

ППП План Б мога да си взема един кондензатор и да видя с него как ще е .... А7-цата ще стане среден формат ухааа. 24/1.4 ще стане нещо като 16/1.0!! или 135/1.8 ще е 85/1.2....



Публикацията е редактирана (26-09-18 19:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: vga   
Дата:   26-09-18 19:48

Аз обичам да снимам отблизо и с широки обективи, мисля че визията от светъл широк обектив ще бъде отличителна на такова тяло. Било то някой класически обектив, било то Фуджи. Но в линка ти разгледах кадрите... красота! Самите снимки са безумни, но зърното и визията са неповторими за мен :) Много ми харесва! Вероятно е като тухла и се снима смешно с нея, но съм готов да го преглътна [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: sirkhann   
Дата:   27-09-18 22:06

И какво стана тя, от целият форум, се оказа, че само uri64 има възможностите и само vga има желанието да скочи на тая система. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: hotsnail   
Дата:   27-09-18 22:10

Ширкане мисля си, че в БГ не е кой знае колко умно да се хвалиш във интернет с покупки и имущество...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: sirkhann   
Дата:   27-09-18 22:15

[smilie9] То тук каквото и да направиш, все не е надобре...

Като цяло GFX системата излиза малко по-дебело от топ безогледалка с джамове, а темите за тях са пълни.

Въпросът, съвсем логично, е дали наистина GFX е толкова по-добра от най-добрите безогледалки (A7III, A7RIII, Z7, ...)

Твърдението на Fujifilm е, че пълноразмерният сензор прави безогледалките тежки (до 3х по техни изчисления) и за тях този формат не си струва.

Ти подкрепяш ли подобно виждане?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: uri64   
Дата:   28-09-18 10:59

sirkhann написа:

> И какво стана тя, от целият форум,
> се оказа, че само uri64 има
> възможностите и само vga има
> желанието да скочи на тая система.
> [smilie21]

На конкретния въпрос може да се отговори с цитата:
"едно е да ти се иска, друго е да можеш, а пък трето и четвърто — да го направиш".



Публикацията е редактирана (28-09-18 22:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: sirkhann   
Дата:   28-09-18 17:25

То моите мнения се явяват контрапункт на неуморното превръщане на всяка тема за Fujifilm в апотеоз при при първото ти влизане. В конкретния случай просто се вижда, че кучетата си лаят и керванът си върви. Каквото и да дъвчем в тая и в съседната тема, хората ще отидат и ще си купят безогледален ФФ апарат, че сега имат и избор.

Ако от недоизживяно детство и влязъл директно в криза на средната възраст, не си го изкарвай на мен, моля те!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »