Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Изработване на проектор с обектив и светкавица.
Автор: baron_barbaron   
Дата:   19-09-18 17:41

Вероятно някои са попадали на "lightblaster". Виждал съм и други подобни неща. Мисля да си направя подобна джаджа. Разполагам с 3D принтер, направил съм 3D модел. Смятам да го принтна и ако се получи сполучлив мисля да направя още бройки, ако някой прояви интерес. Цената ще е разумна, за сега не мога да кажа точно колко, но вероятно ще възлиза на по малко от 30лв.

За сега е NIKON F-Mount, слота за светкавицата е по геометрията на GODOX TT865, a закрепването му пасва на крачето на NIKKOR 70-200 VRII и има слот за 36мм позитив.

Ще ми се да го направя малко по-универсален и за това сондирам мнения.

Един от възможните варианти е да го направя разглобяем (модулен) с различни държачи за различни светкавици, включително и BOWENS, друг възможен вариант е да го направя с друг размер (по-малък) позитив... Закрепването също не е окончателен вариант, просто с това разполагам и ми се струва по-устойчиво отколкото стандартното захващане с 1/4" резба. Също така ако се получи, работещ продукт, смятам да го направя и за друг вид обективи.

Нека ако има хора, които искат да допринест за подобен проект да пишат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изработване на проектор с обектив и светкавица.
Автор: baron_barbaron   
Дата:   19-09-18 17:43

Ето и линк към разработката до момента.

https://grabcad.com/library/speedlight-projector-f-mount-2

Отговори на това съобщение
 Re: Изработване на проектор с обектив и светкавица.
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   19-09-18 18:19

Аз имам интерес и съвет също. Добре би било да се добави краче с резба за завиване на плочка и последващо монтиране на статив. Това с оглед използването на по-тежки обективи, които ще тежат на главата на светкавицата. Други байонети също би било добре да има :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изработване на проектор с обектив и светкавица.
Автор: baron_barbaron   
Дата:   19-09-18 18:45

За другите байонети да. Ще има ако този проект излезе успешен :) За тжестта, тя ще се поема от крачето в средата, няма да е върху светката. А за резбата, обмислям няколко варианта. И тъй като материала ще е пластмаса, респективно резбата ми се струва твърде крехко звено. Мислих и за вариант, да вложа стоманена гайка със съответната резба но пак идва момента, че ще трябва да разчитам на силите на триене да задържат цялото нещо. Обмислям по скоро вариант за "втулка" сходна с тази на студийните светкавици, при който пак силите на триене ще са нещото което държи зглобката, но в този случай площта ще е значително по-голяма :)

Още нещо което обмислям, е дали байонета да бъде също принтиран, или да използвам метален взет от евтините макро пръстени в ибей. Вторият вариант би ми донесъл доза гъвкавост, за финна корекция, в случай че има нужда да се намали работната отсечка в някакви малки граници.



Публикацията е редактирана (19-09-18 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Изработване на проектор с обектив и светкавица.
Автор: dekov   
Дата:   20-09-18 09:27

Ако Ви е удобно, може да дойдете в магазина и да видите от близо оригинал, важна е френеловата леща отпред.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Изработване на проектор с обектив и светкавица.
Автор: baron_barbaron   
Дата:   20-09-18 09:35

Ами аз живея в дълбоката провинция и рядко ходя в София, където предполагам се намира магазина. Но си направих експеримент, с лентово тяло с отворен затвор, лист бяла хартия за дифузор и светкавица. Получи се, просто е много неудобно. За това смятам, че лещата спокойно може да се замести с парче бяла, акрилна, полупрозрачна пластмаса. Без разбира се да твърдя нищо на 100% де :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изработване на проектор с обектив и светкавица.
Автор: glaz   
Дата:   25-09-18 17:30

Подкрепям проекта. Ще следя развитието и при опции за поставяне на други вид обективи и светкавици, ще си поръчам един. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Изработване на проектор с обектив и светкавица.
Автор: baron_barbaron   
Дата:   26-09-18 20:48

Един "Ъпдейт" след като премислих нещата и поговорих с няколко човека. Реших да не рискувам с пластмасов байонет. Ще ги изработя с байонети от евтините макро екстеншъни в ибей. Поръчал съм по един комплект никонски и канонски, сега чакам да пристигнат. Отделно въпреки, че никонската работна отсечка, покрива канонската, смятам двата варианта да са различни. С идеята кадъра, който ще се проектира, да няма рамки, кропове и подобни "екстри"...

Радвам се, че има хора които харесват и подкрепят идеята. Ще се постарая да стигна до край с успешен, краен продукт :) Но все още не искам да давам обещания.



Публикацията е редактирана (26-09-18 21:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Изработване на проектор с обектив и светкавица.
Автор: www.Stefoto.EU   
Дата:   28-09-18 11:40

Бих си купил, ако е с канонски байонет и GODOX TT865

Отговори на това съобщение
 Re: Изработване на проектор с обектив и светкавица.
Автор: baron_barbaron   
Дата:   30-09-18 14:35

www.Stefoto.EU вторият вариант който смятам да направя е точно такъв. Но още чакам макро пръстените, защото не ми се рискува с пластмасови байонети :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »