Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 AF-S 500mm f/5.6E PF ED VR
Автор: sohk   
Дата:   23-08-18 22:20

Покрай цялата олелия около безогледалките един анонс остана малко в сянка а аз го намира за особено интересен, а именно

AF-S 500mm f/5.6E PF ED VR

Обектива изглежда повече от обещаващо

https://nikonrumors.com/wp-content/uploads/2018/08/Nikon-AF-S-500mm-f5.6E-PF-ED-VR-lens-MTF-chart.pn...


Тук сравнен с 200-500/5.6Е VR


https://nikonrumors.com/wp-content/uploads/2018/08/Nikon-AF-S-500mm-f5.6E-PF-ED-VR-lens-sise-compari

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S 500mm f/5.6E PF ED VR
Автор: pumabg   
Дата:   23-08-18 22:24

Следя го отдавна... Но реших да скипна инфото, когато разбрах каква ще е цената...
8к за Ф5.6 ? Е не благодаря...

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S 500mm f/5.6E PF ED VR
Автор: sohk   
Дата:   23-08-18 22:26

Е на фона на 20к за ф/4, не изглежда толкова много. Но е факт, сумата е доста голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S 500mm f/5.6E PF ED VR
Автор: pumabg   
Дата:   23-08-18 22:37

Ако си спомняш, "старите" 500/4, 600/4 бяха по 12-14 хилки... Тотално прекалиха с цените на новите... Все едно правят някакви извънземни неща... Нали снимах с един нов 500/4 FL.
Освен теглото и размера не ми направи някакво кой знае какво впечатление...
Това да дадеш 20 бона за едно стъкло си е луда работа ! Без значение дали ги имаш !
Ако ги имаш по-добре ги дай за знания, повече ще са от полза.
За момента 200-500 и 300/4 PF са страхотни обективи на изключително приемливи цени.
Особено първият ! Да не говорим, че прекрасно работи с конвертор 1.4 и вече имаме 700мм.
Колкото и да е добър този един 500/5.6 няма от къде да направи големи разлики с друг 500/5.6... и то на тройна цена !

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S 500mm f/5.6E PF ED VR
Автор: localhost   
Дата:   24-08-18 03:17

Дето се вика: всичко ново е добре забравеното старо ... но на нова цена :)

Наистина в последно време с тия нови версии на обективите цените леееееко пълзят нагоре. Даже на моменти подскачат [smilie18]

И аз го бях загледал тоя обектив, викам си по-лек с едно D500 ще бъде добра комбинация. Но видях и цената [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S 500mm f/5.6E PF ED VR
Автор: Simbon4o   
Дата:   24-08-18 17:24

Аз по-скоро ме притеснява колко живот ще имат тези нови модерни пластмасови лещи. Прекалено много пластмаса има в новата оптика...

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S 500mm f/5.6E PF ED VR
Автор: sohk   
Дата:   24-08-18 17:29

Какво имаш предвид под пластмасови? Мислиш че в обектива има PMMA лещи (акрил)?

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S 500mm f/5.6E PF ED VR
Автор: kvakioh   
Дата:   24-08-18 19:58

PMMA няма как да се ползва за лещи за обективи, освен в телефончета и китайски сапунерки.
Според мен нещата са доста компресирани и чудесна комбинация от стъклени лещи.

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S 500mm f/5.6E PF ED VR
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-18 20:05

Мисля, че Симо има предвид разните нови материали, които влагат производителите. Това от поне 50 години насам си се развива. Последните 5 години има за мен голям напредък в материалите - видими са ралзиките между Сигма или Цайс за Сони 85/1.4 от преди 10-тина години и Сони ГМ обектива. Подобно е и със сигма арт. А и тоя нов 500мм обектив става възможен заради нови материали. Подобно на него е Сонито 400/2.8.

Сигурно има рискове ама така се развива света. Сега нещата са много по-консуматорски ориентирани, много по-сложни. Ако един древен обектив може да изкара 30-40 и повече години новите са направени за 4-5 години професионална употреба и след това си искат подмяна. За любител вероятно ще изкарат много дълго.....


ПП Между старите модели обективи също има издънки, дето след 10-тина 15 години не са ставали за нищо и сега просто ги няма....оптиката им е загубила възможност да предава светлина...

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S 500mm f/5.6E PF ED VR
Автор: kvakioh   
Дата:   24-08-18 20:12

Искам анализ на пластмасите...да може да се порадвам малко.
Иначе ако знаем колко много ги тестват тия буркани, свят ще ни се завие...аз лично гледах в Никон как го правят за микроскопските им.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »