Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой добър техник в София и/или Варна?
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   03-08-18 18:19

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой добър техник в София и/или Варна?
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   03-08-18 18:19

Здравейте. Можете ли да ми дадете координати на някой добър техник за фототехника в София и/или във Варна? Имам Панасоник FZ200, който е за ремонт. Апаратът е извън гаранция. Не искам да го пращам в Лас сервиз (или както там се водеше), а да говоря конкретно с точния човек, в случай че се намери такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой добър техник в София и/или Варна?
Автор: Fifata   
Дата:   03-08-18 18:38

Както в предишната тема по надолу. Ще дадеш сумати пари за диагностики и т.н. и накрая толкова ще го съсипят апарата, че ще е по евтино да си купиш нов от колкото да го отнесеш в официален сервиз.
Казвам го, не като фотограф, а като сервиз за техника.
Всеки божи ден, идва техника която е била на 10000 други места преди това и всеки дето не знае какво прави ровичка и досъсипва до степен в която освен със смяна на цял борд няма оправяне.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой добър техник в София и/или Варна?
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   03-08-18 19:27

Fifata написа:

> ще е по
> евтино да си купиш нов от колкото
> да го отнесеш в официален сервиз.
> всеки дето не знае какво
> прави ровичка и досъсипва до
> степен в която освен със смяна на
> цял борд няма оправяне.

Нали и аз за това говоря, не искам да го давам в официален сервиз. Сещам се за темата на Crocodile, колко пъти го разкарваха човека заради FZ1000, много неприятно разбира се. Ако не се лъжа, marves и той имаше проблеми и то пак с FZ1000. Няколко месеца му бавиха апарата, не помня дали му го бяха оправили, но май бяха съсипали батерията на апарата. Някакви такива спомени ми се въртят..

Разбира се, че не искам някой да ровичка и да съсипва... Питам за някой майстор с добра репутация, с който да се уговоря и да му занеса лично апарата, а не да бъде разнасян насам-натам по сервизи със съмнителна репутация от куриери.

Питам за София и Варна, големи градове са това, все трябва да има хора, които да работят качествено. Или не съм прав[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой добър техник в София и/или Варна?
Автор: asahi   
Дата:   03-08-18 19:46

Какъв по-добър майстор от обучения техник във фирмения сервиз? Вярно е, че има и неблагополучия, но и в болницата умират хора. Ако не вярваш изпрати го в чужбина в някой централен сервиз. Там са още по-добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой добър техник в София и/или Варна?
Автор: marves   
Дата:   03-08-18 19:55

Аз останах доволен от Лас сервиз (след като се оплаках във форума може би, което говори все пак, че държат на репутация).

И подкрепям мнението на Fifata, оторизиран сервиз има обучен персонал за ремонт на дадената техника, както и достъп до богата сервизна документация. Моя случай беше, че ме бавиха месеци за лентов кабел, като междувременно ми върнаха апарата по-неработещ, отколкото го бях дал (вероятно забравили да закачат останалите лентови кабели след диагностика). В крайна сметка решиха проблема.

Сервиз, който не е оторизиран за Panasonic, ще "гадае" за проблемите, като започне да заменя лентови кабели и платки (а по-наперените майстори човъркат и със смяна на елементи по тях), като в крайна сметка ти плащаш всичко излишно, а гаранция, че ще се отремонтира - няма (и за колко дълго, понеже се поръчват "оригиналДЪ" чаркове от Китай).

Отговори на това съобщение
 Re: Някой добър техник в София и/или Варна?
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   03-08-18 21:56

Ето я и цялата история относно проблема, който се появи за пръв път преди повече от 2 години. Проблемът, който се появи беше, че когато зуумнех, на моменти обективът започваше да се прибира обратно сам, като с течение на времето проблемът започна да се появява все по-често. Също така на моменти започваше да превключва бързо из менютата. Проблемът предполагам е в гривната на зуума, която е около копчето за снимане, тъй като с гривната освен увеличаване и прибиране на зуума може да се превключват и менютата. Външно всичко изглежда наред. Апаратът никога не е удрян или мокрен. Няма никакво затруднено движение на гривната на зуума, или пък някакъв характерен шум, или пък какъвто и да е друг проблем. Както писах по-горе проблемът започна да се проявява все по-често и в един момент положението стана нетърпимо. Апаратът още беше в гаранция, макар и към края. Както си му е реда, занесох го до Павилиона и оттам го препратиха към сервиза. След 3 седмици си го взех обратно. Проблемът беше отстранен. Когато обаче си получих апарата след ремонта, челната леща беше невероятно замърсена и наслоена с мръсотия, недоумявам какво са правили? Два дни не смеех да я почистя, от страх след почистването да не би да забележа някакви поражения, които поради наслоената мръсотия можеше и да не се виждат... Накрая все пак почистих. За щастие всичко беше наред.

След година и нещо обаче същият проблем започна да се появява отново.

Поради това, че проблемът се появи отново, както и поради състоянието на челната леща при получаването, a и след прочетеното в темата на Crocodile никак не бях въодушевен от мисълта да пращам апарата в този сервиз, затова пуснах темата. При marves всичко е завършило благополучно, но и там не е минало без перипетии.

Със сигурност има какво още да се желае от Лас сервиз, ако искат да догонят Стемарк.

Ако бях със Сони, нямаше да му мисля.[smile]

Благодаря за споделените мнения.



Публикацията е редактирана (05-08-18 18:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой добър техник в София и/или Варна?
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   23-10-20 23:38

Изказалите мнения в темата препоръчаха апаратът да бъде даден в сервиз. Докато се чудех дали пак да търся сервиз, получих ЛС от съфорумци, които препоръчаха да дам апарата на Ивелин Радев от Варна. Благодаря за мненията и на едните и на другите, всеки е искал да помогне.

В крайна сметка, след като апаратът ходи веднъж на сервиз, и останах разочарован, реших този път да го занеса на Ивелин Радев. В рамките на 2 часа апаратът беше поправен, като освен това човекът ми го върна с идеално почистени визьор и обектив.
Нарочно пиша чак сега, две години минаха оттогава и апаратът си работи безупречно.

За съжаление, понякога се случват неблагополучия с техниката. За тези които имат нужда, препоръчвам Ивелин Радев.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой добър техник в София и/или Варна?
Автор: bayivobg70   
Дата:   24-10-20 00:09

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой добър техник в София и/или Варна?
Автор: ib   
Дата:   24-10-20 17:46

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой добър техник в София и/или Варна?
Автор: juslen   
Дата:   02-11-20 19:53

Мога да препоръчам горещо сервиз Иванов във Варна работи с куриери за два дни почисти, подмени смазка настрои и сглоби два флектогона които му пратих в насипно състояние поради опит за ремонт от чукча-демек аз [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »