Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на комплект студийно осветление.
Автор: Dr.Strangelove   
Дата:   16-07-18 15:52

Здравейте, дойде момента да заменя репортерските светкавици с комплект импулсно осветление. Спрял съм се на три варианта.
Това е първия: текст


Някой работил ли е с този магазин, говорих с тях нямат налични тези светкавици, но чакам оферта за други. Никъде в интернет не намирам информация за продуктите, които предлагат.

Втория е този:
По-слаби са светкавиците, но щом до сега се оправях с джобни, предполагам, че няма да имам проблем и с тези.
[url=https://dynaphos.com/product/1/167/7204_starter_sk_ii_600_studio_-_studio_lighting_kit
] текст


И третия вариант е Godox от Али експрес, работил съм с предшественика на тези светкавици и честно казано, никога не са ми създавали ядове. Но не намирам да се продават на нашия пазар, а не ми се занимава с митници, отделно че ако нещо дефектира е по сложно за подмяна:
текст

Кой според вас е най-удачния вариант?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на комплект студийно осветление.
Автор: iasen2   
Дата:   16-07-18 15:59

Собственик на първия магазин е редовен във форума, може да ти съдейства. Няма никаква информазия за тези моноблокове, доколкото виждам от картинката да аналогови - бягай от такива. Вече всичко е микропроцесорно.

За Динафос директно контактувай с някой от управителите да ти даде насоки. И така общо без конктетна цел недей а купуваш
Може тази моя статия да ти е полезна. Успех !
https://photostudiobstyle.com/blog/studijna-fotografiya-kakvo-e-neobhodimo-da-znaete-za-da-snimate/

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на комплект студийно осветление.
Автор: Dr.Strangelove   
Дата:   16-07-18 16:11

Да благодаря за линка. Аналоговите ги няма налични, въпреки че ги има в сайта им. Ще ми направят оферта с тези:
текст

Но и за тях не намирам никаква информация.

п.п Нещо много не ми се получават линковете. [smilie5]



Публикацията е редактирана (16-07-18 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на комплект студийно осветление.
Автор: SEURET   
Дата:   17-07-18 03:55

Почти пълнага гама светкавици Godox се предлага от дистрибутора на марката в България - Динафос. www.dynaphos.com

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на комплект студийно осветление.
Автор: iasen2   
Дата:   17-07-18 08:41

Като избираш моноблокове внимавай с диапазона на регулиране на мощността. В ниския клас може да е около 1/4 , в средния 1/8 до 1/16. Затова се купуват и моноблокове с различна мощност. Примерно за правилна експозиция със софтбокс трябва да настроиш на по висока мощност, отколкото с бюти диш примерно. И ако ползваш контра с нормален рефлектор там загубите са много по малко и трябва да намаляш до минимум.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на комплект студийно осветление.
Автор: HIT   
Дата:   17-07-18 13:58

Експозициите са в музеите и изложбените зали...


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на комплект студийно осветление.
Автор: Dr.Strangelove   
Дата:   17-07-18 15:15

Малко към офф топик отиваме, но интересното е, че и в печатни издания съм срещал да се ползва експозиция вместо експонация.



Публикацията е редактирана (17-07-18 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на комплект студийно осветление.
Автор: iasen2   
Дата:   17-07-18 15:33

Най ме кефят дървените философи...
Особено когато започнат да се палят...
[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на комплект студийно осветление.
Автор: blr   
Дата:   17-07-18 16:53

Употребяват се и двата термина.

цък

Експонация е вероятно по-правилният термин, като от него (за разлика от експозиция) се образува и глагол, т.е. експонирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на комплект студийно осветление.
Автор: mihalo   
Дата:   20-07-18 01:38

Моят съвет е да поговориш и със собственика на fotovideo1 ! Той е първо известен фотограф от близкото минало, с доста награди и чак после бизнесмен. Просто разбира за какво иде реч.

Така се сприятелихме и еднъж-дваж си пием кафето някъде около студиото му :)

Първото на което попаднах в гугъл - РУМЯН КИРИЛОВ - РОМИ е първият носител на "Златна игла" за фотография на Академията за мода (1994).

То това излезе като реклама някаква, ама искам да помогна само. [smile]

Редакция: Не смея да давам личен съвет, моята работа е с "мърдащи" картинки а там няма как "стробо" /поне в общия случай/, ..та да си спестя "излишна компетентност" :))



Публикацията е редактирана (20-07-18 02:29)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »