Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за адаптер
Автор: rossen76   
Дата:   11-07-18 13:49

Здравейте , искам да попитам следният въпрос . Могат ли да се ползват обективи , примерно на никон на тяло канон или сони , примерно с адаптер и да имат автофокус .Тоест вместо да се сменя цяла система само тялото да се смени и да се напаснат обективи , и да се ползват и на старата система .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за адаптер
Автор: Джъмбо   
Дата:   11-07-18 13:59

обектив на никон поставен на канон може с преходник но без фокус и със специален адаптер ако е Г тип и е без гривна за диафрагмата.

за сони А7 серията... сигма имат АФ адаптер но само за канонска оптика
Бони има АФ адаптер за стари ръчно фокусни обективи към сони А7, но не помня за какъв байонет бяха

накратко безогледалките могат да присуединяват почти всякакви обективи с адаптер, но много малка част прихващат АФ и стабилизационните функции... това последното всъщност...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за адаптер
Автор: marves   
Дата:   11-07-18 14:00

На Sony E-mount, при условие, че тялото е последно поколение (A6300/A7 III) ще можеш да ползваш абсолютно всички обективи с автофокус, работещ фокус по очи, следящ и т.н.. Има дори автофокусен адаптер за ръчнофокусни механични обективи. Nikon адаптера е все още "изпитателен", нямал съм го, но дочувам добри отзиви, да кажем не работи с всички никонски обективи и е рисково преминаване към Сони с никонски обективи към момента.
Canon обективи работят перфектно с адаптер Sigma MC-11, има и по-скъпи на Metabones, аз лично полза от тях не съм видял спрямо сигмата. Единствен минус на сигма адаптера е, че физически не приема AF-S обективи (кропските обективи, производство на Canon).
За всички останали обективи има Techart Pro AF, автофокусира всеки обектив от M39/Leica M нагоре, като е препоръчително обектива да не е над 1 кг, за да не скапе механиката. С A7III/A7RIII имаш бърз фокус по очи с механични обективи, яко, а?

Nikon обектив може да се закачи на Canon EF тяло с механичен преходник (има и с контрол на блендата), автофокусни няма.

Canon EF обектив не може да се ползва на Nikon тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за адаптер
Автор: rossen76   
Дата:   11-07-18 14:12

Още един въпрос имам той е малко към друга тема но все пак .
Пробвах да снимам видео с фотоапрат но фокуса много ми бяга и замазва .
Как да направя тъка че да имам автофокус или ръчен фокус на клип.
Колега споменава че трябва да се фокусира в бескрайност в небето исключва се автофокуса и би трябвало всичко да е на фокус но сякаш не точно така.



Публикацията е редактирана (11-07-18 14:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за адаптер
Автор: MARLOV   
Дата:   11-07-18 14:21

Малко необичайни въпроси за ФОТОГРАФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за адаптер
Автор: rossen76   
Дата:   11-07-18 14:36

Дамм така е .Но като не съм ползвал определена техника мисля че няма нищо лошо да се информирам ,

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за адаптер
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   11-07-18 18:36

Е няма как да е така, как ще е всичко на фокус ако си на бленда 2 и фокусираш в небето. Фокусираш ръчно или с копчето или дисплей ако има. Сега ако е някой широк обектив, това за безкрайността може и да стане, ама пако ако е нещо наблизко може би ще е замазано.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за адаптер
Автор: victory13   
Дата:   11-07-18 20:59

Става дума за хиперфокално... малко по така обяснено във въпроса [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за адаптер
Автор: rossen76   
Дата:   11-07-18 23:35

Имам обектив 28- 75 на 2,8 тамрон с него правя опит.Фокуса търси лица и при хоро половината са размазани едно лице е на фокус автофокус

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за адаптер
Автор: kiten   
Дата:   12-07-18 00:37

Слагаш фокуса на център и затваряш на бленда 5.6 или 8 и всичко ще е на фокус. По прицип хора и кючеци се снимат с широк обектив по-отблизо.
Не разбрах точно с какво тяло се мъчиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за адаптер
Автор: rossen76   
Дата:   12-07-18 08:30

НИКОН 750 Д

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за адаптер
Автор: rossen76   
Дата:   12-07-18 08:31

бИХТЕ ЛИ ПРЕДЛОЖИЛИ ПОДХОДЯШ ОБЕКТИВ

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за адаптер
Автор: rossen76   
Дата:   12-07-18 08:35

Другото което забелязвам че обектива мие малко шумен чува се как чегърта напред назад и би се записало на видеото .Звука мисля че трябва да е на автоматичен но не съм сигурен .



Публикацията е редактирана (12-07-18 08:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за адаптер
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   12-07-18 09:48

Да с Никон за съжаление е така. Няма начин да се избегне. Има сайлънт моторс обективи и са по-добре, но аз бих използвал само ръчния фокус. С този 28-75 на 28 при 5.6 бленда би трябвало всеки от хорото да е на фокус. Ако пък нямаш място да св отдалечиш и да снимаш всички, то Самянг 14 мм/2.8 би бил достатъчно широк и най-важното евтин. Там би трябвало да няма проблеми с фокус и при по-отворена бленда.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »