Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Surface go
Автор: Hsathv   
Дата:   11-07-18 10:34

чудна машинка

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: Mihalaki   
Дата:   11-07-18 11:00

що?

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: asahi   
Дата:   11-07-18 11:05

Ако е служебна.

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: Hsathv   
Дата:   11-07-18 11:09

surface go

Surface на нормална цена. Пълноценен windows и истински процесор + една камара екстри за 400 долара. Какъв е смисъла от ниския клас лаптопи?



Публикацията е редактирана (11-07-18 11:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: ipolit   
Дата:   11-07-18 11:26

Нали ти е ясно, че тия 400 долара са за Щатите. Тук цената 400 евро плюс ДДС.
Ако искаш нещо такова -

http://smartlife.ptsoft.net/image/cache/catalog/products/Jumper%20EZpad%206/TB_Jumper_EXPad_6_1A-100...


Jumper и Chuwi са добри марки за такъв тип устройства и са по 200 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: marves   
Дата:   11-07-18 11:33

Преди 2-3 годинки си бях взел за около 90 долара 10" IPS китайски таблет с "истински" процесор (четириядрен от рода на атомите някакъв Intel беше, 4GB RAM, беше мъчно с тежки приложения) с пълноценен Windows 10, дори и калибратора тръгна и създадох профил с нещо от сорта на 99.7% sRGB покритие. Доста интересно е с такава машинка, взимаш си и една писалка за 2-3 лева и шариш във фотошоп почти като истински графичен таблет директно върху дисплея. Беше дебел и тежък колкото обикновен iPad/Андроид таблет, тоест тъничък като телефон. Седнеш на диваната пред ТВ-то и си цъкаш като на компютър, само че с пръсти/писалка. Батерията издържаше цял ден.

Гледам тази машинка е с доста по-съвремен процесор и би трябвало да е пуш(ил)ка с Photoshop/Lightroom за базова обработка. Само да не е голям и тежък, че има и едни лаптопи с обръщащ се тъч-екран и не стават за скутче за продължително време.

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: Hsathv   
Дата:   11-07-18 11:33

Тия китайски пръчки изобщо не ми ги показвай. Още повече, че съм ги отварял.

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: asahi   
Дата:   11-07-18 11:47

Про моделът важи.

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: lamerko   
Дата:   11-07-18 11:51

Имам Dell Venue 11Pro с "истински" процесор i3 или i5 (не помня вече), SSD, FHD IPS и т.н., Win10Pro оригинале и разни там екстри, включително малката док станция... само събира прах и не го ползвам :)

текст

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: ipolit   
Дата:   11-07-18 13:19

E не знам какво си намерил като си ги отварял. Аз имам EZBook 3 Pro и изглежда добре отвътре и отвън. Процесорът е Apollo Lake N3450, това е Celeron. Работи абсолютно без забележки, бързо и без лагвания. Държи на батерия поне 6 часа. И изглежда като MacBook
А, и струваше 200 долара.

Иначе по темата, тази машинка е готина. На рекламното видео се вижда един как рисува и резултатът е с различни дебелини, но може да е манипулация. Иначе имаше един Asus май, който беше с дигитайзер Wacom, аз купих такъв за службата и на него се рисуваше и чертаеше добре, но беше с някакъв Атом и хич не отлепяше.



Публикацията е редактирана (11-07-18 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: hotsnail   
Дата:   11-07-18 14:57

от около година съм със surface pro i5-ца. Много е готино таблетчето за снимки.

Основните неща за про-то

1. Екрана е 3:2 т.е. идеален за снимки от ДСЛР

2. Екрана е IPS с много висока резолюция т.е. около 6МП.

3. Памета е проблем - моя е с 8гб.

4. Графичната платка е интегрираната и поне до преди година интел не правеха кой знае какви неща вградени. Сега уж имат нещо яко...длаи е влязло в тоя малък сърфейс....Абе в общи линии Фотошоп и Капчър 1 работят. Лайтрум НЕ работи добре.

5. surface pro е най-лекия ултрабук особено без клавиатурата т.е. под 800 грама.

Става идеално да преглеждате снимки след или по време на фото сесия.Много по-хубав е от екраните на апаратите т.е. виждат се повече детайли.

Аз го купих за снимките основно ама върши работа и като лаптоп. Всъщност е доста готин лаптоп и доста повече го използвам от планираното.

10" не съм сиурен дали стигат за снимки.....от друга страна 10" ще е много по-удеобно за носене. Чантите за таблети са направени за до към 10". 12" таблет влиза в много малко от §антите за таблет - аз си намерих такава, но едвам се събира.

Спецификации

Тегло: 520 грама!!
Екран: 10” PixelSense™ Display with 1800 x 1200 (217 PPI) resolution, 3:2 aspect ratio, 10-point multi-touch, and ink
Процесор: Intel® Pentium® Gold Processor 4415Y
Батерия: дават 9 часа
Памет: 4 или 8 GB . (8 за мен е на ръба)
Диск: 64 или 128 ГБ (това за мен е под ръба с windows 10, photoshop, capture one, portrait pro, nik tools .......)
видео: Intel® HD Graphics 615
Портове: Micro SD & USB-C

За мен с тия 128ГБ място ще е малко тегава работата. Аз до тук някъдеоколо 128ГБ ползвам за програмите. Снимки и документиа са ми е на външна microSD карта. Ама то на компа си му трябва място на диска за да работи.......

Дано пуснат верися със 256ГБ диск и 12ГБ RAM по натам....

Не виждма нищо за 4G, което е тъпо....



Публикацията е редактирана (11-07-18 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: ipolit   
Дата:   11-07-18 15:51

Има модел с 4Г, но е по-скъп. Всъщност моделите са няколко - 64 ГБ ЕММЦ, 128 ГБ ССД, 256 ГБ ССД. Шарените клавиатурки-кейсчета са допълнително 100 долара. Като цяло мисля, че примамлив е най-евтиния с 4Г, нататък цените го правят по-скоро имиджов продукт.

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: Hsathv   
Дата:   11-07-18 16:20

Няма да има версия с повече от 8 gb. Ще конкурира pro версиите.

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: hotsnail   
Дата:   11-07-18 17:28

ipolit пишеш за Про варианта. Тоя 10" surface go е различно животно. Има макс 8ГБ RAM, 128 SSD, няма 4G опция. Tова е поне за начало, може след някой месец да добавят опции.

Виж горе линка до сайта на майкрософт.

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: ipolit   
Дата:   11-07-18 17:39

Вчера гледах един го представя и каза така. Ама може и да бъркам.

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: kvakioh   
Дата:   11-07-18 18:31

Ползвам едно 10 инч Леново с махаща се клавиатура, таблет хибрид с Win10, 64Gb SSD, 2Gb RAM, 4G, купено за 109паунда ново. Майкрософт се позабравят и искат да са Apple...Става това, но цената ме спира за upgrade.

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: hotsnail   
Дата:   11-07-18 22:38

Квако тия surface-и са над среден клас. Само таблета ако гледаш не са много по-скъпи от сходен ултрабук Ейсър или Асус. Аз исках як ултра бук много лек и все между 2 и 2500 лева идваха. Аз предимно към Асусче едно гледах. Дел е по-евтин ама много е индустриално - един пластмасов корпус, едно дървено такова...накрая малко компромисно го взех сърфейса. То накрая всъщност стана по-скъп с доста от асуса де, щото клавиатурата и писалката са отделни аксесоари на безумни цени.

ПП Тука и големия проблем в БГ цените на тия неща са между 30 и 80% нагоре от Германия и Великобритания. Най-скъпия сърфис е 6500 в БГ и 1900 лири във Великобритания, 2200 евро в Германия.....ама клавиатурите на острова и в Германия са леко сбъркани....



Публикацията е редактирана (11-07-18 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: asahi   
Дата:   13-07-18 22:28

Писалката Surface Pen струва 99 долара, мишката е на цена 35 долара, а калъфите с вградени клавиатури се продават за 99 и 129 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: hotsnail   
Дата:   13-07-18 22:37

асахи точно на това се набодох и аз.....ти остави, че са скъпи ами и не се продават много в Европа.....

Иначе машината е номер едно. Много ме кефи. Ама цената на аксесоарите е брутална. Хубава е клавиатурката и писалката и мишката са хубави. може би са най-хубавите в продажба ама.....аз мишка не ползвам слава богу....

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: Hsathv   
Дата:   13-07-18 22:57

Е какво му е толкова бруталното на цената. Те мишките и клавиатурите на майкрософт са скъпи от време оно. На любимата ти марка сони, аксесоарите да не са евтини? Напротив. Още по-брутални като цени. Един китайски кабел с надпис сони струва майка си и баща си. Линията surface по принцип е замислена като най-висок клас и няма как цените да са евтини, щото в крайна сметка си съгласен, че качеството е факт, а то струва пари. Лично аз очаквам най накрая да излезе и surface phone като финал на линията surface, но засега са само слухове.

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: hotsnail   
Дата:   13-07-18 23:30

Hsathv абе комплекта безжична мишка и клавиатура на майкрософт за големия компютър беше 70 лева в БГ. Ако имаше как от Германия да купя нормална клаватура там е 20 евро същия модел....

Отговори на това съобщение
 Re: Surface go
Автор: asahi   
Дата:   13-07-18 23:31

Да се знае, че супер машинката не е $400, ами $600+ за да е пълнофункционална.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »