Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ремонт на филмово тяло EOS-1n
Автор: vlekov   
Дата:   07-07-18 17:21

Здравейте колеги. За рождения ден тази година ми подариха едно филмово тяло EOS-1n, което обаче се оказа с някакъв електромеханичен проблем, за който имам само препдоложения. Носих го в Пан Сервиз тук в София, но не успяха да ми помогнат. Моля дайте предложение за човек, на който би му се занимавало с тази стара машинка. Също ако е възможно би ми се искало да му се почисти цялата визьорна система - има доста плесен, вкл. и по вътрешните повърхности на призмата, които не са достъпни само със сваляне на матовото стъкло - най-общо казано цялата визьорна система трябва да се разглоби и почисти щателно. И да, знам, че не си струва, но все пак ми е подарък, иска ми се да се възстанови апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на филмово тяло EOS-1n
Автор: Джъмбо   
Дата:   07-07-18 20:34

не знам да се чисти визьора, при съвременните (води се съвременен) се сменя целия визьор...
Пробвай сервиз Драганови (Веска) тя има опит с лентовите легенди, но не помня точния адрес... нещо като бул Дондуков 17 беше едно време

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на филмово тяло EOS-1n
Автор: vlekov   
Дата:   07-07-18 20:56

Мъжът на Веска наскоро е починал, а тя доколкото си спомням "тези автоматичните" не ги харесваше особено...
Ясно, значи общо взето е безнадеждно.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на филмово тяло EOS-1n
Автор: Джъмбо   
Дата:   07-07-18 21:10

ами ще имаш камера за колекция :) аз поне бих си го запазил ако и да не работи

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на филмово тяло EOS-1n
Автор: vlekov   
Дата:   07-07-18 21:31

Май така ще се получи [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на филмово тяло EOS-1n
Автор: asahi   
Дата:   07-07-18 23:35

Ако има плесен не се занимавай.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на филмово тяло EOS-1n
Автор: ipolit   
Дата:   09-07-18 08:56

Веселина Драганова приема поръчки. Живее в Ботевград и може да и се пращат неща с Еконт. Аз последните 2 месеца и изпратих една Минолта и един Никон. Може да и звъннеш и да я питаш дали иска да ти го попрвави. За механични проблеми и почистване няма да имаш грижи, но ако му е прецакана нещо електрониката, едва ли ще се навие. Все пак ето телефонът и
0885 124 430

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »