Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Съвет за апарат
Автор: Humvee01   
Дата:   29-06-18 20:19

Здравейте на всички![smile] Искам да ми дадете съвет за покупка на фотоапарат!До сега не съм имал такъв фотоапарат и съм новак с мерак[smile] ,бях решил да напиша малко предистория как се реших,ама малко се засрамих и за това ще го карам директно[smilie8]Намирам се в Кипър и апарат мога да си закупя само от тази верига магазини!Като пари възможностите ми са до 480 евро спрял съм се на тези модели,след като потърсих инфо в нета и Ютуб!


№1 - CANON DSLR EOS 1300D
http://www.stephanis.com.cy/nqcontent.cfm?a_id=11352&tt=graphic&lang=l2&catid=30002004


№2 - NIKON DSLR D3400
http://www.stephanis.com.cy/nqcontent.cfm?a_id=11352&tt=graphic&lang=l2&p_id=336590


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   29-06-18 20:25

1 Научи се да снимаш горе долу!
2 Хвани двете тела, това, която ти допадне!
Успех~!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   29-06-18 21:03

Ако държиш да е някой от посочените два - Nikon D3400.

Не знам как са цените в Кипър, но ако се включва в бюджета ти, погледни и Sony a6000.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: BXMarkov   
Дата:   29-06-18 21:38

ТОВА е чудесна комбинация с добър китов обектив, а 50/1.8 е идеален за портрети. На първо време ще можеш да снимаш всичко докато се понаучиш и тръгнеш напред.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-06-18 03:46

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: Pavlov   
Дата:   30-06-18 07:10

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: bg2014   
Дата:   30-06-18 09:03

Вчера пътувайки и снимайки ТОВА и ТОВА видях две момичета отбили от пътя и си снимат с ДСЛР в ръце.
Усмихнати, доволни, щастливи...какъвто трвбва да е всеки с апарат в ръка. Естествено се загледах- апарат Никон от 5а серия. И добре, че те не са колеги от този форум. Тук се насажда омраза към нещо добро и утвърдено с годините, и се насочват новите към пързалката "безогледалка".
Не е вярно, че 2018 г. трябва да си с безогледалка. Не е вярно!
Трябва да ти е приятно да снимаш. Да изпитваш удоволствие от това. За жалост всеки, който влезе тук и започне да общува с вас/нас рабира, че важно е друго (техниката) а не удоволствието от снимането.
ВИНАГИ ще има по-хубав, по-бърз. по-точен и по-скъп апарат/камера от вашия. Това не трябва да ви разваля кефа.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: MrPhoto   
Дата:   30-06-18 09:58

страшно удоволствие е да снимаш размазаната кола на хората, почти толкова яко, като да снимаш човешки черепи!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   30-06-18 10:37

MrPhoto, още от сутринта си превъзбуден. Какво ли ще е до довечера[smilie5][smilie5][smilie5]


http://prikachi.com/images/366/9359366c.jpg


Първият ми ДСЛР беше Канон, но при избор между точно тези два апарата и аз давам глас за Никона. Просто в момента, при най-ниския клас ДСЛР-и, Никон предлага повече. Лошото е, че обективът е само един. Комплектът, посочен от Марков, наистина е добър от страна на обективите, но това тяло не е на ниво.



Публикацията е редактирана (30-06-18 10:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: Humvee01   
Дата:   30-06-18 20:37

Защо съм се насочил към DSLR?Във магазина (Stephanis - е като българските Техномаркет или Технополис) от който искам да си взема апарат са разделени на 4 вида!

http://www.stephanis.com.cy/nqcontent.cfm?a_id=6194&tt=graphic&lang=l2

1.Compact cameras - туристическите малки апаратчета

2.High Zoom cameras - Тука има по голям избор на моделчета но не намерих инфо какви са тези апарати High Zoom!

3.DSLR cameras - в тази категориа са два модела в комплект с някой обектив това са CANON DSLR EOS 1300D + EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM + EF 50mm f/1.8 STM black който за съжаление го няма вече наличен в цялата страна и единствено остава NIKON DSLR D3400 + AF-P DX Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G VR black горе долу като пари съм на лимит 500 евро!

4.Mirrorless cameras - имат само модела SONY Mirrorless a6000 ILCE-6000L/B Kit black който спомена по горе IShoot4Fun за когото се чудя, комрактен е като размер,100 кинта отгоре едва ли ще е проблем!



Публикацията е редактирана (30-06-18 20:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: MrPhoto   
Дата:   30-06-18 21:14

От изброените - сонито категорично.
Абсурд е тепърва да градиш умираща система.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: Pavlov   
Дата:   30-06-18 22:27

DSLR е "умираща система" само в мечтите на Sony феновете.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: keri-di   
Дата:   30-06-18 23:17

За лентовите фотоапарати,най-доброто нещо,което е измислено е огледално-рефлексната система!
При фото апаратите с електронен сензор,огледалото се е намърдало,само заради низкото технологично развитие на електрониката през миналия век!
До кога ще се клати там,където не му е мястото-аз няма да пророкувам?
Но,не му остава много време!
[beer]



Публикацията е редактирана (30-06-18 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: bg2014   
Дата:   01-07-18 00:15

Да е низко...низко...колко да е низко?
20-30 години? С такова ниско развитие хората снимаха дълбокия космос, други планети, под водата на 11000 м.
Сега да е визоко...визоко...колко да е по-визоко?
А успокойте се, усмихнете се и пийте по едно.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: keri-di   
Дата:   01-07-18 00:42

аС съм спокоен,не съм намръщен,и не пия [smile]

А това със з-то?А ми погледни си и твоите постове?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: bg2014   
Дата:   01-07-18 00:58

Ти се взимаш на сериозно. Не толкова де....
С удоволствие ще приема твоя забележка на мой пост. Черпя бира...или натурален сок.
Да ми го върнеш!!! Приемам с усмивка и ...а ми това е. Закачка.



Публикацията е редактирана (01-07-18 01:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: ombre   
Дата:   01-07-18 15:37

Гледам световното,и се чудя как може да има толкова прецакан народ...?Гледам едни топузи,че и по 2 на човек,идиотска работа,да вземат да хвърлят едно око тук и да си отворят очите....:)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   01-07-18 16:22

Единствените, които виждам със безогледални Сони са японци, разхождащи се по улиците на София, тук там някой младеж, който близко до Сони-то си държи и последния модел Ай Фон(може би има някаква зависимост) и тези в Ютуб, които печелят пари от това да се произвежда сензационна техника, която да се ревюира.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-07-18 17:18

Автор: Pavlov
Дата: 30-06-18 22:27
DSLR е "умираща система" само в мечтите на Sony феновете.


Де да беше така!
Щеше да спиш по-спокойно! [smilie5]
Някои руски граждани в сибирските степи все още вярват, че Сталоин е жив.



Автор: ombre
Дата: 01-07-18 15:37
Гледам световното,и се чудя как може да има толкова прецакан народ...?Гледам едни топузи,че и по 2 на човек,идиотска работа,да вземат да хвърлят едно око тук и да си отворят очите....:)


Тези на световното са професионални спортни фотографи. За тях огледалото ще умре последно - след някоя друга година.
Тук говорим за първи любителски фотоапарат. Все едно да сравняваш технологиите във "Формула 1" с най-новите електрически автомобили за масова употреба.
Абе снимай си с Фуджака и си свиркай! [beer]



Автор: stoyanvakarelov
Дата: 01-07-18 16:22
Единствените, които виждам със безогледални Сони са японци, разхождащи се по улиците на София, тук там някой младеж, който близко до Сони-то си държи и последния модел Ай Фон(може би има някаква зависимост) и тези в Ютуб, които печелят пари от това да се произвежда сензационна техника, която да се ревюира.


Гледаш, но не виждаш. [smilie5]
До миналия месец за теб светът беше замръзнал в 2008-а (d300), сега е замръзнал в 2012-та (d600). Не ще минат и 5-6 години - току-виж си се ъпдейтнал до 2013-та (d610).
Шегата настрана, би трябвало ПЪРВО да се погрижиш за фотографските си умения (т.е. да гледаш КАК снимат другите, а не С КАКВО), пък чак СЛЕД ТОВА да ръсиш "умни мисли" за спорадични лични наблюдения и технологични тенденции, които не разбираш.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   02-07-18 17:42

Аз снимам животни, така че първата ми грижа е с какво ги снимам, защото от техниката много зависи дали изобщо ще успея да ги снимам. Може да съм замръзнал във 2012, но снимките, които правя с техника за под 1000 лв. не може по никакъв начин да бъдат направени с друга техника за такива пари. Не че някой изобщо ходи да снима с безогледалка в природата.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-07-18 18:00

stoyanvakarelov,
Твоите грижи са си ТВОИ грижи. Те НЕ важат за всички.
Нямаш достатъчно опит, за да даваш съвети. Нямаш и теоретична подготовка.
Къде си тръгнал?

Апропо, какво означава "сензационна техника, която да се ревюира"??? (Това е цитат от предишния ти пост, ако си забравил.)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: keri-di   
Дата:   02-07-18 18:11

"Не че някой изобщо ходи да снима с безогледалка в природата."-[smilie11]

Ходи,ходи!
Дори,като катеря по планинските потоци за риба,малката безогледалка е със мен-без да ми пречи?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: bijud   
Дата:   02-07-18 18:22

.



Публикацията е редактирана (03-07-18 10:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   03-07-18 00:23

Сензационна техника е например новият 400мм 2.8 на Сони. Защото е нов и защото е ... на Сони. Сони са сензация. Хората, които ги продават ще те накарат да повярваш, че е така. Хората, на които се плаща да правят ревюта, ще те накарат да повярваш, че е така. Накрая и хората, които са си ги купили поради тази причина ще искат да те накарат да повярваш, че е така. Сони е религия, защото се уповава на вярващи. Истината е, че всичко снима. Какво иска един човек, който до сега е снимал с телефон - качество. Несериозно е да предлагаш на човек бридж камера. Там качество няма, има шум и липса на детайл. И лично за мен е неоправдано да влагаш много пари в нещо, което не е ясно дали ти е занимание,страст,допълнителен доход или просто любопитство. Има много такива истории за изоставени прашни апарати по рафтове. В тоя ред на мисли отпадат предложения като А7-ци и А6500, каквито също съм виждал. Как ДСЛР е умираща система, като точно сега, повече от всякога фотографията е достъпна точно заради ниските цени на ДСЛР втора ръка. И да, ставаше въпрос за качество на изображение, но ако 300 грама в повече ви събарят и провалят най-хубавите ви разходки и екскурзии, то тогава ще е по-полезно да инвестирате събраните пари в спорт.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: BXMarkov   
Дата:   03-07-18 00:43

Абе някой обърна ли внимание, какво пита автора на темата - "CANON DSLR EOS 1300D или NIKON DSLR D3400"
не съм предубеден, но на човек да му се доповръща от от едно и също, безогледалка,Сони,безогледалка,Сони..... независимо дали темата е за апарат, обектив или подводна фотография [smilie22]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »